Wtorek, 27 październik 2020, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clouds
10°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.09.2020, 16:08 | czytano: 7692

Wiadukt na nowej S7 w Lubniu dokończy inna firma

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie podpisała umowę na kontynuację budowy estakady, w ciągu S7 na odcinku Lubień – Naprawa, z dotychczasowym podwykonawcą, polską firmą TBM z Grzybna. W ciągu tygodnia nastąpi przekazanie jej placu budowy.

W ramach umowy wykonawca ma dokończyć budowę estakady w ciągu S7 Lubień – Naprawa zgodnie dokumentacją projektową. Koszt prac po negocjacjach wyceniony został na 42 229 809,81 zł brutto. Termin zakończenia robót określono na 12 miesięcy i 15 dni od daty podpisania umowy. Do czasu realizacji wliczony zostanie okres zimowy (tj. od 16 grudnia do 15 marca). Umowa została zawarta na podstawie przeprowadzonej procedury udzielenia zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki, po zakończonej kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Firma TBM budowała estakadę w Lubniu jako podwykonawca konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING. Wstrzymała prace z powodu zalegania z płatnościami przez wykonawcę. 17 lipca 2020 r. GDDKiA odstąpiła od umowy z konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING ponieważ mobilizacja wykonawcy nie wskazywała na możliwość zakończenia budowy prawej jezdni S7 Lubień – Naprawa w terminie określonym, w aneksie do umowy czyli do końca października 2020 r. 28 sierpnia 2020 r. do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wysłaliśmy ogłoszenie o przetargu na kontynuację budowy S7 Lubień – Naprawa.

Budowa S7 Lubień-Rabka Zdrój prowadzona jest w trudnych warunkach geologicznych. Góry zbudowane są z tzw. fliszu karpackiego czyli niejednorodnych skał przemieszanych ze sobą.

Przed podpisaniem umowy na kontynuację budowy estakady przeprowadzone były badania ciągłości pali, pod podpory estakady. Badania nie wykazały żadnych uszkodzeń i przemieszczeń pali. Zachowana jest ich ciągłość i nośność. Do wykonania pozostała jedna podpora obiektu i sześć przęseł.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Mafia09:13, 4 września 2020
Dos draństwa ...masz racje
Przetargi wygrywają zagranicZni ,,,,,gruba kasę biorą a potem za ochłapy ROBI POLSKI CHŁOP

Polska Firma buduje .i często nie dostaje za to pieniędzy
Antonio22:24, 3 września 2020
Spisek

Działają od dawna w branży budowlanej
karaluch08:33, 2 września 2020
Ciągle fascynuje mnie forma"przetarg" Przecież budując dom, remontując mieszkanie, naprawiając auto nie wybierzesz firmy która jest najtańsza tylko firmy sprawdzonej z polecenia gdzie ludzie sa zadowoleni. Co z tego że drogo jak zwraca się to z nawiązką. A forma przetarg gwarantuje problemy bylejakośc i niedotrzymywanie terminów.
...23:40, 1 września 2020
Badania pewnie przeprowadzono, ale ZAGŁĘBIENIE w jezdni jest widoczne. A to świadczy o zapadaniu się filara /podpory/.
...22:05, 1 września 2020
A kto naprawi małe zapadlisko?
Dość draństwa20:02, 1 września 2020
Przecież zawsze budowali te drogi (lepiej lub gorzej) polscy podwykonawcy. Na nich tylko żerowali oszuści z całego świata.
śpisok19:17, 1 września 2020
@Genton, on w zdaje się innej branży jest niż drogowej. Jeśli o tej samej osobie myślimy.
Lipnicanin do Genton19:01, 1 września 2020
Co do za firma i jaka duża nawet o niej nie słyszałem czyżbyś był z rodziny?
Genton18:33, 1 września 2020
No myslalem ze wygra Mariusz z zubrzycy ...czy tam Lipnicy
On tez dobrE ciągnie
Pod Strykowem dokańczał autostradę po Chińczykach
Ma sprzęt ma mastera ma ludzi do pracy to spokojnie by to zrobił
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij