Sobota, 31 październik 2020, Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.09.2020, 14:02 | czytano: 7039

Nowa strefa aktywności gospodarczej. 7 mln na przebudowę części terenu po byłym kombinacie

arch. Podhale24

NOWY TARG. - Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To tak zwany "fundusz przeciwdziałania skutkom Covid". Uzyskaliśmy środki, które już wpłynęły na konto Urzędu Miasta. Cala kwota musi być rozliczona na wydatki majątkowe, czyli inwestycje, które mamy uruchomione lub rozpoczną się w najbliższym czasie - mówi Grzegorz Watycha.

- W związku z tym, że mieliśmy w budżecie zaplanowany deficyt i zaciągniecie kredytu - również ten planowany dług będzie odpowiednio zmniejszony - dodaje burmistrz.

Projekt dotyczący "utworzenia strefy aktywności gospodarczej w obrębie terenów przemysłowych po byłych zakładach NZPS wraz z dozbrojeniem terenów inwestycyjnych" został wybrany do dofinansowania w maksymalnej kwocie blisko 7,3 mln zł.

Wartość całego projektu to nieco ponad 14 mln zł, w tym koszty kwalifikowane - 8,5 mln. Dofinansowanie sięga 85% kosztów kwalifikowanych. Aby podpisać umowę na dofinansowanie zadania koniecznym było jego wprowadzenie do Wieloletniej Prognozy Finansowej - co zostało uczynione podczas ostatniej sesji Rady Miasta

Jak tłumaczył podczas seji skarbnik Miasta - "warunkiem podpisania umowy jest zabezpieczenie środków na wkład własny, szacowany na 6 mln 400 tys zł. Po odliczeniu podatku VAT od części dotyczącej kanalizacji sanitarnej i wodociągowej to kwota ok 400 tysięcy."

Miasto chce złożyć wniosek o pokrycie wkładu własnego w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Termin złożenia wniosku mija 30 września.

W ramach przedsięwzięcia - planowane jest wykonanie nowych dróg na terenie byłego NZPS, przebudowa istniejącej infrastruktury drogowej i kanalizacyjnej oraz wykonanie oświetlenia. Inwestycja dotyczy północno-zachodniej części terenu.

- Po wykonaniu tych prac znacząco poprawi się istniejąca infrastruktura. Planujemy sprzedaż nieruchomości, które tam mamy - to jest ok. 5 hektarów i liczymy, że środków ze sprzedaży ten wkład własny zostanie sfinansowany. Zaś w przyszłości, dzięki inwestycjom które mogą tam powstać - budżet miasta będzie zasilany dochodami w postaci podatków od nieruchomości oraz podatków dochodowych płaconych przez przedsiębiorców - argumentuje skarbnik Łukasz Dłubacz.

Dodatkowo inwestycja ma się przyczynić do stworzenia nowych miejsc pracy.

s/
najnowsze informacje
komentarze
bolo07:30, 14 września 2020
Wszystko pięknie tylko jak tam dojechać w tych niekończących się korkach na ul Ludżmierskiej
Wiem bo byłem19:52, 13 września 2020
Jakby mieli kupić to by już kupili. Budynek na zdjęci się zawala. Zdjęcie nie jest teraźniejsze.
dziadek18:24, 13 września 2020
nic nie powinno się sprzedawać, za kilka lat przy takich rządach PIS będzie to 5 razy więcej warte
dd18:17, 13 września 2020
Dobrze, dobrze. Plany ładne ale jak wyjdzie na końcu?
kupiec18:06, 13 września 2020
A ja czekam kiedy w końcu Watycha sprzeda Urząd Miasta wraz z tym całym cyrkiem! Sprzedaż! Sprzedaż! Wszystko na sprzedaż!
Tadek17:57, 13 września 2020
Te 5 hektarów zapewne kupi właściciel budynku na zdjęciu
STAŚ16:28, 13 września 2020
Czy, rzeczywiście jest potrzeba sprzedaży, czegokolwiek ???
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij