Poniedziałek, 21 wrzesień 2020, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Szczawnica i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 67
Clear
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 67
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 67
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clear
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 67
Clear
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.09.2020, 13:36 | czytano: 2645

Straż graniczna zatrzymała dwóch Ukraińców. Niepożądani na terytorium Polski

Fot. KOSG

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy niepożądanych na terytorium Polski.

37-letni mężczyzna został zatrzymany w powiecie myślenickim po informacji wojewody, do którego cudzoziemiec złożył wniosek o pobyt czasowy. Jak się okazało, mężczyzna miał na swoim koncie wyrok sądu z 2019 r. za organizowanie innym osobom przekraczania granicy RP wbrew przepisom. Cudzoziemiec nie uiścił orzeczonej przez sąd kary, przez co został wpisany do wykazu osób niepożądanych na terytorium Polski.

Natomiast 33-letniego mężczyznę zatrzymano w powiecie nowotarskim. Cudzoziemiec posiadał wyrok sądu za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Ukrainiec również był osobą niepożądaną na terytorium Polski.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem każdemu z cudzoziemców wydał decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium Polski. Ponadto mężczyźni nie wjadą do strefy Schengen przez kolejne trzy lata.

Źródło: KOSG, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
tarżanin stary22:19, 15 września 2020
Jeśli to "zobowiązanie" polega na samodzielnym opuszczeniu Polski to już widzę jak oni to wykonają...
Jasiu21:34, 15 września 2020
Żenada ... to.ma być sukces? To nie przestępcy a ludzie za chlebem przyjechali. I jeszcze się tym chwalą. WSTYD !!!
oli18:22, 15 września 2020
Przestępców wydalać,ale tym co chcą na chleb zarobić i pomóc swoim rodzinom na Ukrainie ,to można darować.Pamiętajmy,że nas też zawracano na granicach,a teraz zachód by chciał aby do nich przyjechać i robić za marne grosze.Byliśmy na Ukrainie w ubiegłym roku i jest bieda a Polska dla nich to tak jak Ameryka dla nas lata temu.
Graniczny16:28, 15 września 2020
I bardzo dobrze!
Acc13:48, 15 września 2020
I bardzo dobrze rzadko takie słowa mówię ale brawo SG.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij