Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Czarny Dunajec i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 77
Clear
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.09.2020, 14:00 | czytano: 4683

Wpadli po ośmiu miesiącach od kradzieży w Murzasichlu

O tym, że przestępstwo nie popłaca przekonali się dwaj mieszkańcy Podhala, którzy wpadli po 8 miesiącach w ręce policjantów. Odpowiedzą oni m.in. za włamanie do budynku biurowego wyciągu narciarskiego, kradzież kasy pancernej z gotówką oraz posiadanie narkotyków

13 stycznia tatrzańscy policjanci zostali wezwani do Murzasichla, gdzie nieznani wówczas sprawcy włamali się do budynku biurowego na terenie wyciągu narciarskiego. Podczas policyjnych oględzin okazało się, że włamywacze wyrwali zamocowaną tam kasę pancerną. Pokrzywdzony wyceniał swoje straty na blisko 12 tysięcy złotych. W kasie znajdował się weekendowy utarg z wyciągu.

Ruszyło policyjne dochodzenie. Śledczy weryfikowali wiele informacji, które pojawiały się na temat włamywaczy. Przełom nastąpił po komunikacie policjantów Republiki Słowacji, którzy w potoku Oravica niedaleko polskiej granicy odnaleźli porzuconą już otwartą kasę pancerną. Jak się okazało, był to poszukiwany przez śledczych sejf.

Małopolscy kryminalni ustalili, że, rabusie po włamaniu zapakowali kasę pancerną do samochodu i przejechali nim kilkadziesiąt kilometrów przekraczając granicę z Republiką Słowacji. Tam na rzeką Oravica dokonali „rozprucia” sejfu i kradzieży gotówki.

Wspólne działania kryminalnych z Zakopanego i Krakowa ostatecznie doprowadziły do wytypowania i zatrzymania dwóch mieszkańców Podhala. 21-latek z Zakopanego i 31-latek z Nowego Targu kompletnie zaskoczeni zostali zatrzymani w swoich domach przez małopolskich kryminalnych 10 września br. Śledczy podczas swoich działań odnaleźli również substancje psychotropowe wśród rzeczy zatrzymanych. Następnego dnia w Prokuraturze Rejonowej w Zakopanem zatrzymani usłyszeli zarzuty włamania i posiadania narkotyków. Za włamanie rabusiom grozi do 10 lat w więzieniu.

Źródło: KPP w Zakopanem, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
rower14:25, 17 września 2020
do Bidok wydaje mi się że Radosław mial na myśli , iż utarg z jednego weekendu wystarcza np. na wypłaty dla trzech pracowników ;) a jak musisz sześć miesięcy pracować na dwanaście tysięcy to może lepiej wyjedź za granicę ;)
Bidok08:53, 17 września 2020
Do Radosław. No to jak się na stacyji narciarskij wychodzi na zero, to trza siednońć we Biedrze na kasie i się na plus wyńdzie.
Radosław00:30, 17 września 2020
do Bidok
Policz chłopie koszty utrzymania stacji narciarskiej oraz jej obsługi to z 6 Twoich "miesionców" wyjdzie na zero ale Twój intelygent nie nadąża za tym... pozdro
jaga216:10, 16 września 2020
Pić się chce a do roboty nie skorzy, teraz nie siedzieć tylko krzywdę naprawić
Bidok15:45, 16 września 2020
Dwanascie tysiaków za łikend... No no... Jo musem 6 miesionców na to rabotać...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij