Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Czarny Dunajec i okolice
Drizzle
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Drizzle
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Drizzle
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 99
Drizzle
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Drizzle
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.09.2020, 16:00 | czytano: 6430

Policjanci z nowotarskiej komendy odzyskali kradzione rowery

Fot. KPP Nowy Targ

Policjanci zatrzymali kilka osób w związku z kradzieżami rowerów na terenie Nowego Targu.

Do kradzieży trzech rowerów doszło 23 sierpnia w Nowym Targu. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło kradzieży z parkingu podziemnego nowotarskiej galerii. Analiza monitoringu i uzyskanych informacji doprowadziła do ustalenia sprawcy.

Po kilku dniach 57-latek bez stałego miejsca zamieszkania, a przebywający w ostatnim czasie na terenie Nowego Targu został zatrzymany. Okazało się, że rower sprzedał po okazyjnej cenie przypadkowemu mężczyźnie. Policjanci ustalili kupca i odzyskali jednoślad, który został przekazany właścicielce. Zatrzymany 57-latek był w przeszłości karany, kilka lat spędził w zakładzie karnym, a przestępstwa kradzieży dopuścił się działając w recydywie.

Natomiast wieczorem policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o kradzieży roweru o wartości 3 tys. złotych w centrum miasta. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności służbowe doprowadziły do 51-letniego mężczyzny. Po dwóch dniach złodziej został zatrzymany, a policjanci odzyskali skradziony rower, który 51-latek ukrył w zaroślach na terenie jednej z dzielnic Nowego Targu.

W nocy doszło do kolejnej kradzieży roweru z jednej z posesji również na terenie miasta. Właścicielka rano zorientowała się, że nie ma jej jednośladu. Powiadomiła o zdarzeniu Policję. Analizując otrzymane informacje funkcjonariusze w dniu 17 września br. zatrzymali 38-latka przebywającego na terenie Nowego Targu. Policjanci odzyskali również kradziony rower, który schowany był w jednym z garaży na terenie miasta. Odzyskany jednoślad o wartości 2 tys. złotych został przekazany właścicielce.

Wszyscy zatrzymani sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 57-latek działał w recydywie, więc grozi mu nawet do 7,5 roku odsiadki.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
beorg11:01, 25 września 2020
Mojej szarej Meridy niestety nie ma wśród odzyskanych rowerów :-(
Ale i tak bardzo się cieszę z udanej akcji, może to ci sami złodzieje mi ją ukradli.
K.10:02, 25 września 2020
Dobra robota, Panowie
Iwona08:42, 25 września 2020
Jeszcze znajdźcie laptopy ze sklepu komputerowego a będzie pełen sukces.
Monika08:37, 25 września 2020
Lepiej do przymusowej pracy zagonić a nie na ciepłym posadę
Cezik08:34, 25 września 2020
Zima idzie i właśnie oto im chodzi zebu załatwić sobie ciepłe posady z wyżywieniem .

Dla mnie ?? mamba ?? lepszym byłoby odpracowanie gdzieś na budowie 2 miesiące kary i puszczenie wolnym .
A tak żywic go jescze będziemy .

Wiem co sąsiad robi zawsze przed zima coś nawywijał żeby go zamknęli i potem się chwali jak wychodzi na wiosnę ze nie musi kupować opału ani nic go nie obchodzi bo jedzenie mu dają .
prawnik07:04, 25 września 2020
A siwego tam w składzie złodziei nie macie ???
Wyrocznia02:21, 25 września 2020
Na taką Policję to ja rozumiem płacić podatki. Niestety nierząd warszawski chciałby zrobić z nich swoją milicję, która by niezgodnie z obecnym prawem prześladowała ludzi i karała np. za brak "kagańców". Jeszcze sądy powinny przykładnie karać złodziei, nie tylko tych malutkich, ale też tych "u góry".
dziadek22:32, 24 września 2020
k... nasz nasz koszt będą siedzieć, -prace społeczne jakieś przez 5 lat
Greg19:45, 24 września 2020
Brawo Policja! Tak trzymać! Jeszcze w Was nadzieja.
mamba19:10, 24 września 2020
Oby posiedzieli, nieroby.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij