Środa, 21 kwiecień 2021, Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
25.09.2020, 12:13 | czytano: 5527

LIST: Kłopoty z kupnem biletu, zamknięty dworzec, nieczynne windy

zdj. Czytelnika Podhale24

NOWY TARG. Odremontowany, oficjalnie oddany do użytku dworzec i otaczająca go infrastruktura nadal nie spełnia oczekiwań podróżnych. Swoje perypetie związane z wyjazdem z Miasta do Zakopanego opisuje w liście do Redakcji nasza Czytelniczka. Burmistrz wyjaśnia, że miasto zrobiło co mogło, a wina za uniedogodnienia leży po stronie PKP.

"W związku z rozpoczęciem kampanii promocyjnej miasta Nowy Targ STARTUJ TU, która bazuje na lokalizacji miasta z widokiem na cztery Parki Narodowe będącej idealnym miejscem na rozpoczęcie wyprawy, część turystów spędzających czas w nowo wyremontowanej dzielnicy Nowego Targu jakim jest rejon Hotelu IBIS oraz budynki przynależące, postanowiła spędzić sobotnie popołudnie wraz z rodzinami w Zakopanem. Zgodnie z zapewnieniami urzędników miasta Nowy Targ udałam się na dworzec. Tego dnia wyjątkowo nie zabrałam ze sobą karty płatniczej tylko gotówkę. Podjeżdżając z wózkiem do biletomatu zauważyłam, że płatność odbywa się wyłącznie za pomocą karty, bilet chciałam nabyć w kasie biletowej dworca, jednak był on zamknięty. Przeszłam na drugą stronę budynku dworca, tam okazało się, że przejście przez tory zostało zlikwidowane. Postanowiłam pojechać windą, jednak grupa osób z bardzo dużymi bagażami oraz z ewidentnym zażenowaniem - poinformowała mnie, że windy nie działają i jedyne możliwe przejście odbywa się przez kładkę nad torami, do której prowadzą schody. Ponieważ mój pociąg do Zakopanego stał już na torach, musiałam bardzo szybko wyjąć dziecko z wózka, wytaszczyć wózek po schodach na kładkę oraz z niej zejść. Córka musiała tę trasę pokonać samodzielnie, co stanowiło bardzo duże niebezpieczeństwo dla tak młodej osoby. Sytuacja, w której się znalazłam jest niedopuszczalna ze względu na ryzyko spowodowane tragedią, która mogła mieć miejsce. Zażenowanie turystów spędzających urlop w hotelu IBIS będącym idealnym miejscem do rozpoczęcia wycieczki po Podhalu również pozostawia wiele do myślenia. Wejście do pociągu także wymagało ode mnie sporego wysiłku. W dobie dzisiejszych czasów szczerze współczuję osobom niepełnosprawnym, którym zaistniała sytuacja uniemożliwiłaby dotarcie do Zakopanego pociągiem" - pisze Czytelniczka.

Dodajmy, że dla osób z wózkami, czy rowerami wykonane zostało przejście/przejazd po torach, ale kilkaset metrów dalej, na południe - niemal na wysokości budki dróżnika. Z jednej strony drewniany pomost umożliwia przejazd na peron, z drugiej - znaczne wydłuża drogę do pociągu.


Burmistrz Nowego Targu przyznaje, że sporo osób zgłasza się z tym problemem do niego. - Perturbacje trwały przez cały sezon wakacyjny, bo nie w pełni zostały wyremontowane perony, peron środkowy został podniesiony do góry i uniemożliwione zostało przejście na niego - a windy nie działają. Utyskiwanie i pretensje są kierowane do burmistrza od wielu osób mających problem z poruszaniem się, idących z ciężką walizka, czy wózkiem. Interweniowaliśmy w PKP, ale procedury nie pozwalają na to, żeby te windy zostały już uruchomione - mówi Grzegorz Watycha.

- Cały czas monitujemy, by PKP nie zapomniało też o pierwszym peronie, będziemy tego pilnować - obiecuje burmistrz. - Nie ukrywam, że po tym jak wyremontowany został dworzec - nie otrzymaliśmy nawet od przewoźników kolejowych rozkładów jazdy do powieszenia. Nie takie były założenia współpracy. Wzięliśmy na siebie niemały ciężar odremontowanie budynków, a teraz nie ma nawet zainteresowania od PKP, by przejąć poczekalnię, czy toalety, a to przecież nie Miasto sprzedaje bilety - dodaje i zapowiada, że "aspekt współpracy z przewoźnikiem kolejowym będzie poruszony na wyższym szczeblu".

s/
najnowsze informacje
komentarze
bubel administracyjny16:36, 26 września 2020
O co wam chodzi? Przecież Grzegorz powiedział że sprawę poruszy na najwyższym szczeblu. W poniedziałek porozmawia z Joanną. Minister dwa razy go olał więc chyba zostaje najwyższa władza miejska JIS.
12314:36, 26 września 2020
Ojoj !!! ale dlaczego Pani poseł A.Paluch nie reaguje. Zawsze widać ją przy otwarciach.... wstegach itd. Czy trzeba pisemnie mówić o problemach. Żenada
Popieram09:51, 26 września 2020
wstążki & kolesiostwo piękny komentarz! Niestety 100 % racji.

W tym mieście już praktycznie nic nie działa. Jest syf, a władza siedzi cichutko pod biurkiem czekając chyba tylko na koniec kadencji. Potem telewizja zrobi wspaniały film ile to dobrego dla miasta zrobili i tak będą zimować kolejne 4 lata. Dopóki mieszkańcy nie zaczną mądrze głosować i rozliczać urzędników z tego co zrobili to lepiej nie będzie.
takitam.22:44, 25 września 2020
a kto placil za remont? pkp czy miasto? jezeli pkp, to coz, mozna tylko sie upominac, natomiast jezeli mysmy za to zaplacili z naszych podatkow, to magistrackie *** do raportu!!!
MIPLE20:55, 25 września 2020
Bezsilność Pana Burmistrza - dynamiczna.
niewidzialna ręka18:21, 25 września 2020
Grzegorz nic nie mogę Watycha. Mam dość ...
ORZEŁ17:19, 25 września 2020
Pkp jest jak pis.Panstwo w panstwie i tyle w temaciku.
2man14:22, 25 września 2020
Te tlumaczenia nie on tylko leon, co to znaczy zeby w dobie telefonow, internetow, faksow nie bylo szans szybko zalatwic takich problemow. Po jaka cholere bylo otwierac uroczyscie cos z czego nie mozna korzystac. Trzeba bylo otwierac i poswiecac dopiero po wszystkich uzgodnieniach a nie dopiero teraz doszukiwac sie kto za co odpowiada . Ponadto przeciez w trakcie rozmow / mysle ze takie byly/ zostalo dogadane kie to bedzie funkcjonowac, A skoro tak to umiesci odpowiedni napis " dworzec bedzie funkcjonowal od np 2022 roku. I wiadomo wtedy na co podrozni maja liczyc
avivat13:53, 25 września 2020
~do Misiek
Burmistrz od tego jest burmistrzem, żeby umiał walczyć o dobro miasta i nasze wspólne. /.../ Takie sprawy się ZAŁATWIA, a nie czeka miesiącami!
wstążki & kolesiostwo13:48, 25 września 2020
Następny przykład nieudolności Watychy i wstążkowej ekipy. Przypomnijmy: Wieża Wodna - zamknięta na kilka miesięcy tuż po otwarciu, Muzeum Drukarstwa- zamknięte zaraz po otwarciu, niedziałający biletomat przy Szaflarskiej przez ponad dwa lata, Krzywa przekopywana dwa razy w ciągu roku bo coś przeoczyli, Strefa Relaksu-przez rok wylesiana bo czegoś niedopatrzyli przez następne dwa lata wuyposażana i dalej daleka od projektu, niedziałające fontanny i telebim na rynku, wszechobecny brud, trawska, brak koszy. Panie Grzegorzu co widzi pan w lustrze co rano? Tak miało być?
Startuj z krzesła13:32, 25 września 2020
A może panie Watycha wyjść z za biurka i zobaczyć co znowu pana zastępca z Maniów schrzanił? Chyba przez pół roku dworzec czekał na odbiory. Teraz nie działa. W nagrodę Waldemar dostaje kolejną synekurę w radzie nadzorczej MZWiK. Chory Nowy Targ.
menel13:13, 25 września 2020
Czy to pierwsze takie przeciewziecie ??? wielki szum Pompa kas wzięta za otwarcie a reszta po staremu
referendum13:11, 25 września 2020
pan Wayycha w swoim stylu. Napierw hucznie otworzył dworzec. Po czym go zamknął. Zróbmy wreszcie ti referendum i odwołajmy nieucznika
Wyborca13:04, 25 września 2020
Najpierw się myśli, potem dogaduje, a potem robi. U Watychy wszystko jest na odwrót. Kolejna rzecz, która nie działa. Ile jeszcze?
ANNA13:00, 25 września 2020
Słuszne uwagi. Kozystam codziennie z transportu PKP dojeżdzajać do pracy w Zakopanym. Nie ma dnia w którym nie musiał bym pomagać w taszczeniu wózka czy walizek jakimś ludziom. Tłumaczenie ze wzgledu na procedury windy nie mogą zostać udostępnione, jest kpiną. Szkoda że UM nie przestrzega procedur w innych wypadkach.
Misiek12:58, 25 września 2020
Nie jestem za Watychą....ale na litość Bo....ką!! Grażyny i Janusze zamilczcie!! Pociąg jest Miasta?? Czy PKP??? tylko dworzec jest miejski, parking i droga reszta to PKP.....co ma zrobić Burmistrz?? Skoro tacy jesteście mocni to idźcie sami załatwić uruchomienie windy, wszakże cóż jakiż to problem......
Wyrocznia12:54, 25 września 2020
Mądrych ludzi głupsi nie rozumieją, a głupi mając przewagę liczebną, dzięki demokracji zdobywają stanowiska rządzących. Dlatego później mamy radnych bezradnych i masę niezbyt inteligentnych urzędników.
semafor12:45, 25 września 2020
Przykład wyrzuconej w błoto kasy mieszkańca, obywatela, podatnika.
Kasa wydana, huczne otwarcie było, zdjęcia uśmiechniętych facjat poszły w świat. A teraz możecie nas w .... pocałować.
Nikt nie czuje się gospodarzem, nikt się nie zainteresuje. Będą czekać aż dworzec znowu popadnie w ruinę żeby go hucznie odrestaurować.
Jeśli Nowy Targ chce u siebie rozkręcić turystykę to nie może dopuszczać by negatywne opinie szły w świat. Jeszcze nie można lekceważyć turystów... Dopiero jak urośnie do rangi Zakopanego ...
nie-urzednik12:40, 25 września 2020
Słowa burmistrza: "perturbacje trwały całe wakacje", "wiele osób się zgłaszało". Panie burmistrzu, niechże pan się poda do dymisji, bo pana bezsilność jest po prostu dramatyczna.
spostrzegawczy12:34, 25 września 2020
K......a i jak to skomentować? To już nie jest nawet śmieszne!
com12:28, 25 września 2020
Bardzo szybka musiała przenieść dziecko...

ale czas na zdjęcia był :D
watążki na dworcu12:24, 25 września 2020
zapowiadanej wypożyczalni rowerów też nie ma. Czegi się Watycha nie tknie to klapa. Tylko kolesiostwo mu wychodzi i następna rada nadzorcza dla Waldemara Wojtaszka. Skandal
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij