Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
10°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Clouds
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Clear
17°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
16°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 40
Clouds
13°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
05.10.2020, 11:37 | czytano: 3462

Dawna stacja PKP w Podczerwonem przeszła generalny remont

Fot. Marcin Ratułowski / Facebook

Zakończyła się, rozpoczęta w ubiegłym roku, przebudowa zrujnowanego i nieczynnego budynku stacji kolejowej PKP w Podczerwonem.

Inwestycja polegała na przebudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku stacji PKP na budynek usługowy z infrastrukturą techniczną (miejsca parkingowe, przyłącz energii, przyłącz kanalizacji, wewnętrzna instalacja wodociągowa, zjazd publiczny). Obiekt ten jest wpisany do gminnego rejestru obiektów podlegających ochronie.

Wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski informuje, że budynek będzie obsługiwał rowerzystów korzystających z Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr. Będzie się tu mieścić punkt serwisowy, wypożyczalnia rowerów, ogólnodostępne sanitariaty, ekspozycja historyczna dotycząca dziejów kolei austro-węgierskiej, po której nasypie teraz prowadzi Szlak wokół Tatr.

Budynek stacji obsługiwał nieczynną już trasę kolejową, po której biegnie teraz ścieżka rowerowa. Tzw. linia suchogórska funkcjonowała w latach 1945-1988. W budynku stacji w Podczerwonem mieściła się kasa biletowa, poczekalnia i mieszkanie dla obsługi.oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
droga do IV RP08:26, 6 października 2020
Ci co podejmowali decyzje o likwidacji torów i stacji na tym odcinku , to nie powinni wyjść z kryminału do dziś , za niegospodarność i głupotę . Dziś nowi wykładają miliony na ich rewitalizację , a trasa kolejowa jest już bezpowrotnie stracona , a mogła być atrakcją turystyczną . Debilizm totalny tych "odnowicieli ", a gdzie złom to nikt nie wie ?
Miłośnik kolei07:44, 6 października 2020
Oglądałem niedawno. Ciszę się że stacyjka odzyskała nowe rzycie. Dla pełnego efektu między ścieżka o budynkiem położył bym kawałek toru i postawił odrestaurowana lokomotywę lub wagon z tamtej epoki
Ciekawy20:44, 5 października 2020
Jak to jest że za PO taki dworzec szybciej by wyburzyli a PIS znalazł pieniądze na remont/
MIPLE20:21, 5 października 2020
Do Wiednia, obowiązkowo. Otwarcie na Świat
Podhalanin19:04, 5 października 2020
Macie rację w kwestii kolei Wiedeńskiej. W przypadku modernizacji kolei zakopiańskiej z wariantem nowym przez Piekiełko byłaby to zasadna inwestycja. Byłoby to drugie przejście kolejowe ze Słowacją. Co na to czytający?
mwm17:17, 5 października 2020
Największą głupotą było zlikwidowanie tej trasy kolejowej.Najkrótsze połączenie z Wiedniem,zamiast reaktywować zniszczono.
sympatyk kolei ...17:08, 5 października 2020
a co z Koleją Wiedeńską ? Warto położyć tory i uruchomić szlak kolejowy do Wiednia - jako atrakcję turystyczną !
"Smakoszom" żelaza z szyn kolejowych - życzę zdrowia ...
rowerzysta13:36, 5 października 2020
Super, oby jeszcze miał kto tym dobrze zarządzać. Teraz może pora na stację w Czarnym Dunajcu?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij