Piątek, 26 luty 2021, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Zakopane i okolice
Clear
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 66
Clear
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 54
Clear
10°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 91
Clear
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
09.10.2020, 12:02 | czytano: 2753

Zakopiański Urząd Miasta ostrzega przed naciągaczami na parkingach

arch. Podhale24

ZAKOPANE. Do Urzędu Miasta docierają informacje o pojawieniu się w miejskiej Strefie Płatnego Parkowania „fałszywych kontrolerów”, próbujących wystawiać ręcznie wypisane zawiadomienia o konieczności wniesienia opłaty dodatkowej i pobierać tę opłatę w formie gotówkowej bezpośrednio od klientów.

- "Kontrolę w SPP w podstrefach A, B i C może przeprowadzać jedynie firma Tadeusz Stopka-Wiki z siedzibą w Kościelisku, z którą została podpisana stosowna umowa" - informuje magistrat.

Kontrolerzy zobowiązani są do posiadania identyfikatorów ze zdjęciem i pieczęcią firmy oraz do noszenia ich w widocznym miejscu w trakcie wykonywania czynności kontrolnych w SPP.

W rozesłanym komunikacie UM wyjaśnia: "kontrola SPP polega na weryfikacji umieszczenia którejś z form potwierdzenia wniesienia opłaty za postój, umieszczonej w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu oraz dodatkowo za pośrednictwem mobilnego systemu kontroli SPP, tj. na wysłaniu zapytania z urządzenia mobilnego do właściwych baz danych obejmujących informacje o uprawnieniu do parkowania na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Po przeprowadzeniu pełniej procedury kontrolnej, w przypadku negatywnej weryfikacji uprawnienia do parkowania w SPP, kontroler wystawia zawiadomienie o opłacie dodatkowej. Zawiadomienie wystawiane jest w formie DRUKOWANEJ (przykładowe zawiadomienie w załączniku). Kontroler umieszcza zawiadomienie za wycieraczką przedniej szyby pojazdu lub doręcza je do rąk osoby parkującej, jeżeli jest obecna w pojeździe."

Co ważne - kontrolerzy SPP nie są uprawnieni do przyjmowania jakichkolwiek opłat związanych z postojem pojazdów w SPP bądź opłat dodatkowych. Opłaty za postój w strefie dokonuje się wyłącznie poprzez zakup biletu parkingowego w parkomacie (opłata gotówką lub kartą), bądź też za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Opłatę dodatkową wnosi się wyłącznie poprzez dokonanie wpłaty na konto Urzędu Miasta Zakopane, gotówką w kasie Urzędu, bądź jako wpłatę w parkomacie (dotyczy wyłącznie opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł).- Opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego pobierane są w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 21:00. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt z Wydziałem Mienia i Nadzoru Właścicielskiego, Maciej Moskwa - Zastępca Naczelnika, tel. 18 20 20 476 - dodaje Agata Pacelt-Mikler z Biura Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta.

s/
najnowsze informacje
komentarze
białe rękawiczki21:01, 9 października 2020
A od czego Straż Miejska , która kosztuje budżet tyle kasy : pensje plus pochodne , umundurowania , samochody i sprzęt itd? Do czego w takim razie służy ta formacja nieudacznych gości w białych rękawiczkach ? No tak chyba jedynie do noszenia sztandarów ?
netoperek15:05, 9 października 2020
Sołtysa nie ma to "prywatna inicjatywa" kwitnie.
A straż miejska jest zarobiona bo pilnuje, żeby jakiś mieszkaniec nie przedarł się do włodarzy z kowidem.
Byle do wiosny.
Jest Pięknie i Wista Wio!
Oszukany14:03, 9 października 2020
A jaki był finał naciągaczy na niby fiskalne bilety pod kolejka na Kasprowy? Bo tak jakoś sprawa ucichła a urząd Zakopanego podobno legalnie jakiemuś biznesmenowi dzierżawił.
Set12:33, 9 października 2020
Urząd jest odpowiedzialny za ten bałagan. Njc gorszego jak parkometry są we władaniu nie urzędu a firmie zewnętrznej. Nie wiadomo co kto komu.
coś niesamowitego12:21, 9 października 2020
Panie burmistrzu p a dlaczego nie umundurowana straż miejska? czyżby byli przepracowani , a rzucają się w oczy i nich ich nie podrobi , nikt nie zastąpi? To tylko w Zakopanem może burmistrz mając straż miejską - jeszcze ją na szczęście ma , bo nie chce jej zlikwidować , tylko on takie coś może wymyślić zlecając to prywatnej osobie . Coś niesamowitego ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij