Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Rabka Zdrój i okolice
Rain
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
12°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
18°
Wiatr: 37.044 km/h Wilgotność: 41
Clouds
17°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 40
Rain
12°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
10.10.2020, 12:09 | czytano: 6334

Protest mieszkańców przeciwko likwidacji parkingów (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Na ulicy Oswalda Balzera o godz. 10 rozpoczął się protest mieszkańców, którzy sprzeciwiają się - planowanej przez starostwo - likwidacji parkingów przy tej ulicy i reorganizacji ruchu w tym rejonie.

Mieszkańcy blokowali ruch przy nowym rondzie, przechodząc przez pasy z transparentami, ale co 3-4 minuty przepuszczali kierowców. Protestowało ok. 30 osób i trwał ok. godziny.

Mieszkańcy przekonują, że korzystają z parkingów przy ulicy i są dla nich niezbędne. Jak mówią, część z nich nie będzie miała gdzie zaparkować swojego samochodu. Urzędnicy są zdania, że część mieszkańców chce ich likwidacji, bo zaparkowane samochody zasłaniają wyjazd, a także, że parkingi utrudniają dojazd służbom ratunkowym. Parkingi mają też wpływać na brak płynności ruchu na tej ulicy.

r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
gośćwqa02:17, 19 listopada 2020
zastanowić się przy wyborach kto i jaki ma program
sused13:13, 12 października 2020
@lb - masz rację, tylko że znaki sobie a policja sobie. Z tego co wiem, to policmajstry odstąpili od tzw. czynności już po kilku dniach od ustawienia znaków. Czyli nie ma innej rady.
lb19:32, 10 października 2020
@sused - wystarczy pilnowac i podobnie jak kolo Łysej odholowywac auta i wsio. i takie dzialania bym popieral. likwidacja parkingow z jakis wyssanych z palca powodow to juz zupelnie inna historia.
sused18:54, 10 października 2020
@lb - Tobie też brakuje podwórka dla swoich gości? Widziałeś jak wszyscy usuwali auta na godziny nocne, o których piszesz? Nawet ja był wywóz śniegu lub mycie drogi, to wszyscy parkowali jak barany i nic ich nie ruszało. Ciebie pewnie też.
Elita podwórkowa biznesu z ul. Balzera zrobiła nic nie wartą szopkę. Myślą, że są ważni, że ktoś ich traktuje poważnie a tu zonk. Parkingów nie będzie i wtedy zobaczymy jak ładnie holowane są wasze wraki.
20 osób pląta się po pasach w tempie żółwia a Policja jeszcze im pomaga. Prawo drogowe mówi wyraźnie, że przez przejście należy przejść zdecydowanym szybkim krokiem, a to co widzimy nadaje się na mandat dla każdego pieszego.
leń15:58, 10 października 2020
Sprzedać trzecie auto z domu,przypomnieć sobie do czego służą nogi i po problemie.
lb14:17, 10 października 2020
tam nie jest wąsko, /.../. jedyne ostatnie sensowne miejsce do parkowania dla miejscowych (bo dla przecietnego turysty i tak za daleko do busa, kuznic, whateva). nikt tam nic nie blokowal, wszystkie wjazdy/wyjazdy byly wyłączone z miejsc parkingowych, parkowanie mozliwe tez bylo od afair 6 czy 7 rano, zeby w nocy dalo sie sprzatac bez problemu. i te parkingi w zaden mozliwy sposob nie utrudnialy dojazdy zadnym sluzbom. ale jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. szkoda tylko, ze jak zwykle wciska sie nam kit, zamiast powiedziec, ze hajs jest wazniejszy niz mieszkancy...
stag13:43, 10 października 2020
Zgodnie z logiką protestujących, ja też żądam parkingu wzdłuż mojej ulicy, bo teraz muszę płacić za parking. I nie obchodzi mnie że jest wąsko
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij