Poniedziałek, 19 październik 2020, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 65
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 72
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.10.2020, 14:15 | czytano: 1810

Wójt Lipnicy Wielkiej podsumowuje ostatnie inwestycje

Podczas sesji Rady Gminy Lipnica Wielka wójt Mateusz Lichosyt mówił na temat prowadzonych inwestycji.

- Kontynuujemy budowę ścieżki rowerowej w Przywarówce i drogi. Ścieżka rowerowa jest już prawie gotowa. Częściowo dokonaliśmy odbioru odcinka drogi od Stańcowej Polany w stronę Słowacji. Prace toczą się dalej na tej drodze - od Świerkówek po Stańcową Polanę. Zakończyliśmy drugi etap remontu remizy OSP w Murowanicy - w tych dniach miał miejsce odbiór techniczny. Dobiegł końca także remont kotłowni w Urzędzie Gminy i remizie OSP Centrum. Dokonaliśmy odbioru zakończonych prac na drodze w centrum od stadionu. To była największa w tym roku inwestycja drogowa. Tym samym zakończyliśmy prace związane z remontem, modernizacją i budową dróg związane z przetargiem, który miał miejsce w kwietniu 2020. Kontynuujemy oznaczanie tras pieszych i rowerowych na terenie naszej gminy. Tu prace trwają non stop od maja tego roku. Z pozyskanych środków mamy możliwość zakupienia tablic informacyjnych. Dzieje się to przy współpracy z członkami stowarzyszenia Lipnica Wielka - wymienia wójt Lichosyt.

Dzięki wsparciu finansowemu w ramach konkursu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa 2020" organizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w tym roku jeszcze oddamy ma zostać do użytku nowoczesny plac zabaw i boisko do siatkówki plażowej w centrum w Lipnicy Wielkiej przy stadionie i amfiteatrze.

Według zapowiedzi wójta - przewidywany termin zakończenia prac to koniec października tego roku.

s/
najnowsze informacje
komentarze
ojciec08:21, 19 października 2020
ścieżki rowerowe.... a dzieci ? do szkoły krajem drogi bo chodników nie ma! obecny wójt nic nie zrobił... kontynuuje tylko cos co jego poprzednicy zaczęli. masakra i tyle
Oburzony23:08, 18 października 2020
Kiczory to się może doczekają kiedyś budowy lepszych dróg, ale dopiero po tym jak cała Lipnica będzie miała chodniki, ścieżki rowerowe, kolejne nowe przystanki i co tam sobie jeszcze wymyślą. Na pewno przez najbliższe X lat się nie zmieni. Może nowy wójt coś kiedyś zmieni, ale wydaje mi się, że z każdym następnym będzie tak samo. Dużo obietnic bez pokrycia. Radni też nie potrafią walczyć o swoją wioskę, po co się pchali na stołki, jeśli nic teraz nie robią.
Obserwator20:04, 18 października 2020
Taaa.... Przywarówka, Centrum, Murowanica a Kiczory? Jest co robić! Doczekamy się ścieżki rowerowej na rajsztag, drogi na garajówke, główna przez wieś tez do remontu sie nadaje. Niby rowerowa jedna z nich a dziury takie, że strach jeździć rowerem... Wójcie zapomniana ta wieś przez was, a radni? NIC nie robią, żadnych inicjatyw z ich strony, jeden i drugi z tego co widzę tylko siedzi i wrażenie robi, w wielkim poważaniu macie wieś, ważne że kasa sie zgadza. Szkoda słów...
Piotruś19:56, 18 października 2020
Muzyka grała do końca na TYTANIKU wiemy jak to się skończyło dla nie których.
Stanisław19:02, 18 października 2020
Młody wójt dobrze sobie radzi.
Franek od kudzi18:38, 18 października 2020
Zmiencie radnych bo oni tam tylko siedzą !!! zero incjatywy i zaangażowania z ich strony!!! Mam wrażenie że nie wiedzą po co zostali wybrani!!! Pan Wójt jak najbardziej pochwała dla niego za prace i poświęcenie !!!
fred17:53, 18 października 2020
ciotka.. Gmina się dobrze bawi bo ale co z mieszkacami tak mówia ze najgorszy wójt teraz jest.
Stasek17:37, 18 października 2020
A co z Kiczorami? Przez gminę są traktowane po macoszemu.
ciotka17:09, 18 października 2020
Chodzi o to by się dobrze bawić ,a życie to tylko dodatek .
fred15:21, 18 października 2020
Panie wójcie po co ta ścieżka rowerowa lepsza by była droga takiej szerokości a rowerem i też by przejechał . A co z drogami dojazdowymi do działek kiedy zaczniecie ich robić .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij