Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Jabłonka i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 98
Clouds
-1°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-0°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 90
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.10.2020, 11:35 | czytano: 13852

Aż 120 nowych zakażeń na Podhalu. Rekord

Tak dużej dobowej liczby zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na Podhalu nie było od początku pandemii.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u kolejnych 1492 osób w Małopolsce, w tym z Krakowa (534 osoby), powiatu suskiego (81 osób), nowotarskiego i limanowskiego (po 80 osób), krakowskiego (79 osób), myślenickiego (65 osób), wielickiego (63 osoby), wadowickiego (60 osób), nowosądeckiego i bocheńskiego (po 52 osoby), Tarnowa (45 osób), powiatu tatrzańskiego (40 osób), miechowskiego (38 osób), tarnowskiego (37 osób), brzeskiego (33 osoby), oświęcimskiego (31 osób), olkuskiego (28 osób), gorlickiego (27 osób), chrzanowskiego (24 osoby), Nowego Sącza (20 osób), powiatu dąbrowskiego (14 osób), proszowickiego (9 osób). Aktualnie 31 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 25696 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 25 osób w wieku od 48 do 94 lat, z Tarnowa (9 osób), Krakowa (7 osób), powiatu nowosądeckiego (4 osoby), tarnowskiego i krakowskiego (po 2 osoby) oraz nowotarskiego (1 osoba). Dwadzieścia dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 358.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje też o kolejnych 582 ozdrowieńcach z naszego województwa, z Krakowa (316 osób), powiatu krakowskiego (82 osoby), suskiego (33 osoby), wielickiego (31 osób), nowotarskiego (27 osób), brzeskiego (23 osoby), powiatów tatrzańskiego i limanowskiego (po 19 osób), olkuskiego (10 osób), proszowickiego (7 osób), chrzanowskiego (5 osób), dąbrowskiego (4 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, miechowskiego i bocheńskiego (po 2 osoby), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 14 176 ozdrowieńców.

Źródło: WSSE Kraków, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
antycovidian13:13, 21 października 2020
@Marek
"Oni nie WIERZĄ w covid, za to WIERZĄ w ogólnoświatowy covidowy spisek!"
Proszę czytać komentarze ze zrozumieniem a nie robić ludziom wody z mózgu. Co ma wspólnego "jakiś hrabia" z "plandemią" ???
Marek23:13, 20 października 2020
Dramatem jest aż tak głębokie upośledzenie funkcji poznawczych, krytycznego myślenia, logiki, zakresu wiedzy i inteligencji u niektórych komentujących. Szczególnie antycovidianie negujący oczywiste fakty jawią się jako jakaś grupka wybudzonych z 300-letniej hibernacji. Oni nie WIERZĄ w covid, za to WIERZĄ w ogólnoświatowy covidowy spisek! Co w ogóle ma WIARA do covida? Przypomina mi się pewien oszust udający hrabiego, w którego też pewni mieszkańcy Szaflar WIERZYLI do czasu gdy policja przedstawiła im fakty. Ot ile warta jest WIARA wobec FAKTÓW. Życzę zdrowia!
Ja tylko przejazdem22:03, 20 października 2020
@Taka Jedna
Mark Twain mawiał, że lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszystkie wątpliwości"

Nikt nie podłącza do respiratora ZAMIAST tlenoterapii, a dlatego, ŻE TLENOTERAPIA, nawet dużymi przepływami, NIE WYSTARCZA
Respiratory obsługują ANESTEZJOLODZY i LEKARZE PROWADZĄCY PACJENTÓW NA INTENSYWNEJ TERAPII a nie spawacze..

Oczywistym jest, że duży odsetek pacjentów podłączonych do respiratora z powodu ostrej niewydolności oddechowej w przebiegu covid19 podłączonych umiera - ale bez podłączenia do respiratora umiera 100%. Jesteś w stanie /.../ pojąć tą subtelną różnicę?
Antyfan spiskowych teorii21:38, 20 października 2020
@Taka jedna
Jezeli pacjent da radę sam oddychać to nikt na siłę nie podłącza go do respiratora. Dopiero jeżeli jego stan jest na tyle ciężki ze nie jest w stanie oddychać sam. Nie jest tak że każdego kto straci zmysł smaku i węchu odrazu się intubuje i podłącza pod respirator. Dane o respiratora h są dostępne w Internecie nie trzeba liczyć osobiscie
Taka jedna21:24, 20 października 2020
Ten co tu tylko przejazdem to nie tylko handluje maseczkami, ale też pod wszystkie szpitale jeździ i liczy ile osób pod respiratorami, żeby codziennie nas uraczyć informacjami z pierwszej ręki. Szkolenie jak poprawnie używać respiratora trwa 10miesięcy i już widzę jak ci wszyscy lekarze je odbyli. W Nowym Jorku 80% ludzi którzy trafili pod respirator, zmarło. W Wuhan 86%. Stosowanie tlenu ma bardzo dobrą skuteczność, ale po co próbować, jak można od razu położyć pod respirator...
Antyfan spiskowych teorii20:57, 20 października 2020
Widzę że nie jesteście wstanie ogarnąć móżdzkami o co chodzi.
Pozwólcie ze wytłumaczę.
Wirus jest dziwny niektórzy go przechoruje beziawowo niektórzy jak przeziębienie i inni w dużej mierze starsi ciężko.(chociaz młodsi też przechodzą go ciężko co często widać). I teraz pytanie do waszego sumienia czy tym starszym Lidzia nie trzeba pomagać i zostawić ich w domu żeby sobie spokojnie umierali. Czy wasza 50-60 letnia matka czy ojciec nie zasługują na pomoc w takim przypadku gdy będą się dusić i nie będą w stanie samodzielnie oddychać? Chyba nikt nie stwierdzi że '' a niech sobie umierają w domu" i teraz wyobraźcie sobie ze tych ludzi jest naprawdę dużo. Część z nich wymaga respiratora. Ich ilość jest ograniczona. Wy młodzi piękni niezniszczalni nie wiedzący w wirusa również możecie go wymaga_ciezki wypadek np. lub nawet udar z ciężkim przebiegiem . I co i wtedy nie będzie tego sprzętu dla was. Teraz rozumiecie fahofcy od siedmiu boleści czemu to jest taka groźna sytuacja. Mam nadzieje ze minimalnie rozjaśniłem w niektórych głowach..
I jeszcze jedno.
Respirator nie zabija tylko "pomaga oddychać pacjentowi" który nie jest w stanie. Żeby go ustawić trzeba się naprawdę sporo uczyć.
Lekarzei nie dostają pieniędzy za wpisanie w kartę magicznego covid 19 od tajemniczego bolla Gatesa.
Personel medyczny to też są ludzie a nie kłamliwe ***.

Zdrowia i ostrożności życzę.
Optymista20:18, 20 października 2020
Mam królika (dokładnie to królica) i mam problem bo od dwóch dni praktycznie nie chce żreć, jest osowiały i trzęsą się mu łapki. Pytanie czy może mieć kowidka. Testów nie zamierzam robić. Może ta osoba która cały czas tylko przejeżdża ma jakąś wiedzę lub środek. Badziewiem, jakim handluje nie jestem zainteresowany.
I jeszcze dodam, że maski mu nie założę bo na pewno zdechnie z głodu a tego chciałbym uniknąć
HA HA :)19:17, 20 października 2020
Trzeba być głupcem, żeby samemu lecieć i robić testy, których nawet ich autor, nie zaleca do diagnozowania choroby. Pozdro dla bezmyślnych , covidem nakręconych
Ja tylko przejazdem18:55, 20 października 2020
@panika
Czym handluję, to już nie raz pisałem. Mam nowy towar- specjalne przeświatlarki glowy w poszukiwaniu mózgu.
Jezeli święcę delikwentowi w czoło, to bezmózgowcom widać poświatę w otworach słuchowych zewnetrzych. Im mocnej, tym większy brak mózgu. Czasami szkoda energii elektrycznej na prześwietlanie;)

Aukcje na amazonie bo to drogi produkt;)
katar bezobjawowy :)))18:34, 20 października 2020
@Ja nie przejazdem ale z covidem:/.Omijaj szerokim łukiem kulę ziemską z tą swoją propagandą ,sra%3ką,,pandemią,,.
Nie prawnik17:58, 20 października 2020
@ leming doskonały

:D.
katar bezobjawowy :)))17:53, 20 października 2020
@Jan. Marzy ci się i cieszysz się że wracamy do PR-Lu.Ty z tamtych czasów ,,zasłużony,, co?
leming doskonały17:42, 20 października 2020
@Ja tylko przejazdem
To, że między ludźmi jest różnica zdań, nie jest tożsamym z nienawiścią wobec drugiej osoby. Nigdy tym się nie kierowałem. Dziwię się, że tak inteligentny człowiek schodzi do tego poziomu.
Jan17:24, 20 października 2020
W naszym kraju niemozliwa jest bezwzględna dyscyplina - dystans, maseczki itd. Taka jest niestety nasza cecha narodowa! Obserwuję to na w sklepie , na ulicy - maseczki pod nosem lub tylko na brodzie, nieograniczana ilosc osob w sklepie, autobusie...Kultury i odpowiedzialności uczy się przez dziesiątki lat - patrz Niemcy. Zaden covid tego w nas nagle nie ukształtuje w krótkim czasie! W takiej sytuacji masz Polaku prawo umierać!
panika17:21, 20 października 2020
Ta osoba ,,ja tylko przejazdem,, na pewno maseczkami jednorazowymi handluje.
Ja nie przejazdem ale za to z covidem :/16:41, 20 października 2020
@kalkulator
to co ludzie maja sie nie testowac, a dalej chodzic i udawac ze to grypka, kaszlec, a starzy i schorowani beda padac jak muchy, o to ci chodzi? Myslisz ze wszyscy medycy skrzykneli sie "nudno tu, poudajemy pandemie, bedzie fun"..
co sie musi stac, zeby niektorzy otrzasneli sie z tego amoku, ze pandemii nie ma, czy trup ma sie scielac gesto na kazdej ulicy Nowego Targu? To by was przekonalo? czy tez nie?
@16:35, 20 października 2020
@Medyk
Popieram, służbie zdrowia brakuje personelu i szukają wolontariuszy więc ruszcie tyłki antycovidianie
Choroba16:16, 20 października 2020
Nie mam węchu ani smaku. Poza tym wszystko dobrze, brak gorączki czy kaszlu. Czy mam koronawirusa?
Jarek16:07, 20 października 2020
Medyk.
Posrani to tylko do szpitala zapraszają. Ciekawe co powiesz jak do garnka nie będziesz miał co włożyć czy dalej będziesz się bał corony ściemy.
Ja tylko przejazdem15:28, 20 października 2020
@leming doskonały

strasznie jesteś nierozumny...

ależ to oczywiste - ZAREJESTROWANE I CERTYFIKOWANE TESTY MOLEKULARNE (genowe, dokładnie trójgenowe) RT-PCR WYKONYWANE PRZEZ TAK SAMO JAK BYŁY W MARCU NADAL SĄ NIEZMIERNIE DOKŁADNE I JEDNOZNACZNE - I TYLKO ONE SĄ PODSTAWĄ ROZPOZNANIA ZAKAŻENIA SARS_COV2

O o czym się się pisze - dotyczy TAK ZWANYCH SZYBKICH TESTÓW ANTYGENOWYCH (czyli jakiegoś badziewia sprowadzonego przez rząd i nie stosowanego w żadnym szanującym się laboratorium w Polsce)

ANTYGEN nie równa się GEN...
Czyli tak obrazowo - pomyliłeś picie w Szczawnicy ze Szcz***niem w piwnicy:)

Bez specjalnego poważania przejezdny, którego uwielbiasz nienawidzić :):):)
ppf14:32, 20 października 2020
Mega debata! Koronawirus? Sytuacja w Polsce i na świecie Klimczewski, Socha, Giorganni! Na żywo! yutube
Jak we ,,działają'' respiratory wyjaśnia włoski profesor [15 minuta nagrania]
Medyk14:19, 20 października 2020
Drodzy ANTYkowidianie. Prosimy Was zgłoście się do szpitali jako wolontariusze. Wy nie musicie nosić masek, fartuchów, rękawiczek. Będzie Wam łatwiej. Pomóżcie, zróbcie coś dobrego. Dobro powraca.
Doktor kidler14:09, 20 października 2020
a może by tak zejść z Małopolski i rzucić się na inny region?Te Wasze testy są nic nie warte-nie wiadomo co pokazują:(
Borzanka13:50, 20 października 2020
W szkole w Borze tez jedna nauczycielka ma kowidaa i klas jest na kwarantannie.
leming doskonały13:29, 20 października 2020
Może teraz GŁÓWNY PROPAGANDZISTA RZĄDOWY - przybysz, niejaki
Ja tylko przejazdem
przypomni nam swoje wypowiedzi z marca i kwietnia 2020 r. na tym portalu, na temat testów RT-PCR. Jakie to one są skuteczne, "prawie 100 % poprawnych wyników" i jakimi to metodami dokonywane są badania laboratoryjne w/w testów, wobec opinii na temat testów wypowiedzianych przez Szanownego Pana do artykułów z dnia wczorajszego i z końca ub. tygodnia. Przecież swoje opinie opierał Pan na wypowiedziach "ekspertów światowej sławy", przedstawiając elaboraty, ekspertyzy - kopiuj, wklej - zarzucając innym, co mieli przeciwne zdanie, brak wiedzy w tym temacie.
Czy ponownie uzyskamy odpowiedź - pomidor ???
Ja tylko przejazdem13:17, 20 października 2020
@taka jedna
Pytanie róznie mądre, jak te sprzed paru tygodni "a czy słyszeliście o kimś znanym, żeby miał covid" ...
Otóż, zupełnie mnie to nie zastanawia, bo o ile wiem, póki co terapią za pomocą respiratora zajmują się lekarze, którzy się na tym znają, a nie jakaś Taka Jedna...
Zastanawia mnie raczej, skąd Taka Jedna wymyśliła, że "w pewnie wielu przypadkach etc, etc..." Zapewne z enuncjacji internetowych fahofvuf, którzy niczego nie umieją, nic nie potrafią, z trudem piszą i czytają, ale znają się na wszystkim, także na stosowaniu respiratora w ostrej niewydolności oddechowej w przebiegu Covid19...
117 km12:59, 20 października 2020
A ta osoba z nowotarskiego co zmarla to ta co jechala rowerem i sie wywrocila i ze zlamanym obojczykiem i zebrami po zabraniu miala covida -19.No tak przecierz miala 81 lat.
jajakobyły12:32, 20 października 2020
No cóż może przypowieść o zwalczaniu covid w nowotarskim . Pewien urząd mając jakieś tam zakażenia , zażyczył sobie testów przesiewowych. We środę pojawiła się załoga pobrała próbki a pracownicy normalnie rozeszli się do domu . Dodać należy , że nikt nie wykonał jakiegoś instruktarzu , nie pouczył zbadanych jak się mają zachować itp. Pierwsze wyniki pojawiły się w czwartek zarówno dodatnie jak i ujemne .Ludzie z dodatnimi wynikami nie otrzymali żadnych chociażby ustnych poleceń ale jako stworzenia rozsądne udali się do domów.Ci z ujemnymi również jako rozsądni ludzie funkcjonowali normalnie. Już w poniedziałek energiczne działania podjęły służby epidemiologiczne zarządzając kwarantanny również dla tych którzy mają ujemny wynik. Oczywiście kwarantanny zarządzono z datą wsteczną od soboty. Uznajac sensowność kwarantanny osób z ujemnym wynikiem bo jak oświadczyli ,,fachowcy,, a może jednak osoby są zarażone przyjąć należy ,że administracyjne unieważniono ewentualne zakażenia , które rozniosły te ujemne osoby w niedzielę i poniedziałek do południa.
Należy również przyjąć zakażenia z piątku i czwartku za dopuszczalne straty uboczne.
Ja całkowicie rozumiem ,ze sanepid już przeciążony i ludzie tam pracujący padają na twarz ze zmęczenia , ale w takim razie przestańmy prowadzić działąnia pozorne i całą energię skierujmy na pomoc tym którzy autentycznie chorują a nie badajmy stada ludzi testami, które tak do końca wiarygodne nie są tworząc stada bezobjawowych zakażonych a potem pozorujmy dalsze działania. Każda kwarantanna to straty dla ludzi i dla państwa a efekty takich działań chyba marne.
Aby odeprzeć ewentualne ataki od razu oświadczam; zakrywam twarz zgodnie z wymogami a ziemia jest geoidą .
Taka jedna12:31, 20 października 2020
@Ja tylko przejazdem
A nie zastanawia Cię czy czasem to nadmierne i pewnie w wielu wypadkach niewłaściwe stosowanie respiratorów przyśpiesza zgon? Dziwne, że wszystkie znane osoby otrzymywały tlenoterapię, a NIKT respiratora.
ja12:03, 20 października 2020
Hahahahahahahhaaa
kalkulator11:57, 20 października 2020
Nie ma się co dziwić, że zakażeń lawinowo przybywa, skoro do wymazów są długie kolejki przed szpitalami w Nowym Targu i Zakopanem - ale to jeszcze nie koniec - rekordów będziemy mieć jeszcze wiele. Co dzień, to
rekord, aż ludzie pójdą po rozum do głowy.
Ja tylko przejazdem11:38, 20 października 2020
Dane
zajęte 735 respiratorów covidowych z nie wiadomo ilu (obecnie pan premirr zadeklarował, że jest dostępnych 1400 - chociaż raczej nie będzie miał ich kto obsługiwać). Od wczoraj przybyło 53 chorych na respiratorach
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij