Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Zakopane i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 98
Clouds
-1°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-0°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 90
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.10.2020, 09:38 | czytano: 6529

Spada liczba rezerwacji

Arch. Podhale24.pl

Jeszcze we wrześniu liczba zapytań o noclegi m.in. w Zakopanem była dość duża. - Sytuacja nieco zmieniła się w październiku, kiedy na terenie całego kraju wprowadzono żółtą strefę, a w części powiatów obowiązuje czerwona. Obostrzenia spowodowały, że liczba rezerwacji zmalała o ok. 40% w porównaniu do ubiegłego roku - mówi Kamila Miciuła, kierownik PR portalu Nocowanie.pl.

Jak dodaje, nie jest jednak tak, że Polacy zupełnie rezygnują z podróży, tak jak było to podczas wiosennego lockdownu, gdy branża turystyczna wręcz zamarła. Turyści nadal wybierają ustronne miejsca oraz obiekty które pozwalają na większą prywatność jak domki, apartamenty czy małe pensjonaty.

Wśród jesiennych kierunków dominuje Zakopane. Miasto jest popularne właściwie o każdej porze roku. Tuż za nim plasują się, położone w Karkonoszach, Karpacz i Szklarska Poręba. Zaraz za podium uplasowała się Wetlina.

Na dalszych miejscach widzimy inne miejscowości położone w górach. Polacy chętnie wybierają Białkę Tatrzańską, Szczawnicę, Wisłę, Szczyrk, Solinę i Polańczyk, czyli popularne kurorty, położone blisko szlaków, ale oferujące też inne atrakcje. Blisko czołowej dziesiątki znalazły się także Kudowa-Zdrój, Krynica-Zdrój, Murzasichle, Kazimierz Dolny i Cisna.

Nie da się ukryć, że za jesiennymi podróżami przemawiają również kwestie związane z cenami noclegów. Wielu właścicieli wprowadza już cenniki na sezon niski, dzięki czemu za jesienny wypoczynek turyści mogą zapłacić mniej. Widać to już na przykładzie Zakopanego, gdzie średnia cena noclegu w miesiącach jesiennych wynosi około 54,5 zł. To nieco mniej niż latem – w wakacje za nocleg w stolicy polskich Tatr trzeba było zapłacić prawie 56 zł. Koszty noclegu w Karpaczu i Szklarskiej Porębie są podobne, średnia cena wynosi tam niecałe 54 zł. To również mniej niż latem, gdy właściciele obiektów noclegowych życzyli sobie prawie 55 zł na nocleg.

Ile kosztuje nocleg w innych miejscowościach? W Krynicy-Zdroju zapłacimy 55,5 zł, w Wetlinie i Wiśle – 54 zł, w Białce Tatrzańskiej – 53 zł, w Szczawnicy i Cisnej – 51 zł, a w Kudowie-Zdroju – 50 zł za noc. Można również znaleźć tańsze lokalizacje. Należą do nich Murzasichle, gdzie średni koszt noclegu wynosi tylko 44 zł, oraz Solina i Polańczyk, w których ceny oscylują w granicach 47 zł. Najwięcej zapłacimy natomiast w Szczyrku oraz Kazimierzu Dolnym – odpowiednio 61 zł i 60 zł.

Źródło: Katarzyna Stępień, Nocowanie.pl, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Zakopane20:15, 21 października 2020
Nareszcie dychnom oby do wiesny
anty19:14, 21 października 2020
@gość.Przeszkadza ci tu że u nas jest ziemia płaska.Ta cała panika z świrusem to jest reakcja łańcuchowa.Odczujesz to(będziesz do góry nogami chodził jak w Chinach).
j18:08, 21 października 2020
No i dobrze bo na wiosne lamentowali że bakrutują a byli dopiero co po sezonie zimowym
gosc13:50, 21 października 2020
Zaraz będzie lament zawsze nienajedzonych górali.
Zauważyłem że Ci najwięksi anty covidowcy ( płaskoziemcy) to w większości właściciele kwater. Boją się że będzie mniej dudków
k13:33, 21 października 2020
No i nastały złote czasy dla hotelarstwa i gastronomi. Sezony pracują i przynoszą spore zyski a poza sezonem biorą dofinansowanie od państwa . Może ktoś nazwie tą hipokryzje po imieniu ?
kapturek10:30, 21 października 2020
Jak cały kraj będzie na czerwono to nikt nie będzie się cykał jechać do czerwonych stref i wróci normalność.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij