Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Czarny Dunajec i okolice
Fog
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 100
Fog
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 80
Fog
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.10.2020, 11:03 | czytano: 20770

Makabryczne znalezisko na obrzeżach parku

Fot. Czytelnik

Na Bulwary nad Poniczanką w Rabce-Zdroju została wezwana policja i straż miejska. W nocy odkryto tam oskórowane części zwierzęcia, prawdopodobnie kucyka.

Cztery, oskórowane nogi wraz z podudziami wisiały uwiązane u więźby w altanie wypoczynkowej nad bulwarami. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na miejscu został zatrzymany i spisany mieszkaniec Rabki-Zdroju, mający już na koncie konflikty z prawem, który prowadził do niedawna nielegalną zagrodę z kucykami i owcami w Parku Zdrojowym. Kilka dni temu jeden z kucyków zdechł. Zdaniem obrońców praw zwierząt, którzy zabrali pozostałe zwierzęta, były one przetrzymywane w skandalicznych warunkach. Podejrzewa się, że znalezione w latanie nad bulwarami części należą do martwego kucyka.

- W nocy otrzymaliśmy zgłoszenie o oskórowanym zwierzęciu. Prawdopodobnie był to kucyk. W związku ze zdarzeniem wylegitymowano mieszkańca Rabki-Zdroju. Będziemy wyjaśniać te sprawę i okoliczności tego zdarzenia. W sprawie znęcania się nad zwierzętami prowadzone jest również postępowanie - informuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

r/
najnowsze informacje
komentarze
szyszka09:41, 23 października 2020
Macie tam wesoło. Strach z dziećmi do parku iść. Najlepsza reklama dla Rabki, nie ma co. Taka kampania marketingowa na całą Polskę normalnie kupę kasy by kosztowała a tu macie gratis.
Nie macie taczek na podorędziu, coby włodarzom pokazać ze nie są bezkarni?
Ktoś21:12, 22 października 2020
Marne te rządy Leszka historyka
bo psuje wszystko czego się tyka
Szpital , zakłady komunalne już obsadzone
jeszcze MOK i wodociągi nie skrzywdzone
Co tylko może to Margolcia wysadza
a korzystając z okazji swoimi obsadza
Rabczanie na zieloną łąkę z Mariusza konikami
będą się teraz paś stadami.
Rabka dla Rabczan my przypominamy
bo my tutaj pieniądze wydajemy mieszkamy
/.../
Rabka teraz truchłem konika słynie
a woda z Poniczanki długo do Bałtyku płynie
Płynie i taką wieść po Polsce niesie
Mieliśmy dobrą Ewę teraz jesteśmy w lesie
sama prawda18:33, 22 października 2020
Pytanie o rolę w tym wszystkim rabczańskich władz. Każdy z nas mieszkańców gdyby tylko wbił łopatę w parku zostałby spacyfikowany niechybnie przez Straż Miejską i skończyłoby się takie zachowanie w sądzie. Tutaj wybudowano zagrodę, sprowadzono i dorożki i wozy. Pod samym nosem burmistrza rozgrywał się wielomiesięczny spektakl-makabreska. Chory człowiek, niewyobrażalne cierpienie męczonych pół roku zwierząt błąkających się po całej Rabce. Odprowadzanych przez SM i Policję. Zawiadomienia od organizacji składane do władz Rabki bez odpowiedzi. Wydaje się, że to oddział psychiatryczny w NT, a to się dzieje w XXI wieku w mieście w środku Europy.
Widz18:17, 22 października 2020
Celebryta! Masz rację. KTOŚ / cała Rabka wie kto tylko z jakiegoś powodu w urzędzie nie wiedzą / wkręcił tego człowieka w to całe bagno. Sanie z Poronina- totalne dziadostwo , wóz -w jeszcze gorszym stanie. Ale podobno zabytek. Jest w urzędzie prawnik niech się pomoże temu Panu. Prawdopodobnie doszło do wyłudzenia mieszkania, sprzedaż dziadostwa po strasznej cenie. I jeszcze pytanie -KTO sprzedał Góralowi te zwierzęta. Mieszkańcy Nowego Światu rozważają złożenie zawiadomienia do prokuratury.
celebryta17:56, 22 października 2020
Ciekawe czy ten co mu sprzedał sanie Lenina i kuce oraz wkręcił w zagrodę w parku będzie tak odważny i postara się naprawić sytuację czy schowa się do nory?
dealer17:26, 22 października 2020
@mieszkanka Rabki
Wielu że tak powiem "żuli" rabczańskich ma rodziny,Emka nie jest wyjątkiem.Najlepsze w tym wszystkim jest to,ze z naszych podatków utrzymujemy alkoholików i nierobów bo po co mają się przemęczać.Ktoś powie że choroba nie wybiera,a ja bym powiedział że głupota wybiera...
njh15:51, 22 października 2020
W nocy otrzymano zawiadomiono policję ? ciekawe kto ? pachnie mi to grubo i nieprzyjemnie , nie mało było wokół tego Pana osób mściwych i zazdrosnych ,ciekawe kto mu zrobił koło pióra ?
mieszkaniec rabki15:48, 22 października 2020
do @ mieszkanka Rabki. Dla przypomnienia bądź informacji, to niejakiemu "emce" a mniej-więcej znam temat, to rodzina chciała i pomagała mu już niejednokrotnie a i przyjaciele próbowali mu pomóc, niestety on tą pomoc odrzucał, wręcz obracało się to przeciwko nim. Wiem z dobrych źródeł iż jeszcze rok temu w miarę mu się powodziło, miał mieszkanie na Orkana które otrzymał na własność od swojej matki, miał drugi dom pod opieką od pewnego niemieckiego artysty który to płacił mu za samo doglądanie fajne eoro, miał stałą pracę w dużej rabczańskiej firmie. Z tego co wiem ktoś namieszał mu zdrowo w głowie tak że wszystko sprzedał, rzucił pracę i pokupował te zwierzęta i inne badziewie za wszystkie pieniądze. I wszyscy zainteresowani na jego nieszczęściu zyskali, od kupca mieszkania po pseudo przyjaciół którzy pomagali mu realizować te obłędne pomysły. Teraz tragedia.... niestety... Policja oraz władze Rabki doskonale wiedzieli o jego szaleństwie...
miastowa15:18, 22 października 2020
Tak naprawde nie wiadomo czy to wieś czy miasto?Tylko po co nam Urząd Miasta i cała masa urzędników skoro przyzawala sie na takie rzeczy w mieście .Nie pierwszy raz takie dziadostwo się prezentuje w Zdroju.Ludzie sami niszczycie tą miejscowośc.Wygląda na to że w małych wioskach maja wiekszy szacunek do ludzi i zwierząt.
ojejku@wp.pl15:03, 22 października 2020
Ciekawe po co mieszkaniec Rabki po oskurowaniu poszedł do UM, a nie wpuszczony rozpalił pod magistratem ognisko? Tysiące pytań...
Spokojnie15:02, 22 października 2020
Ja myślę że dopóki nie sprawdzą kamer i sprawa się nie wyjaśni nie można posądzać tego Pana o to. Zawsze jakiś wróg mógł spróbować mu uprzykrzyć życie tym ruchem. Spisać go mogli na miejscu bo on zawsze w parku siedzi. Narazie nie wiadomo kto to zrobił
mieszkanka Rabki14:40, 22 października 2020
Dla przypomnienia bądż informacji ,Emka ma rodzinę i nie wiem dlaczego oczekuje sie pomocy dla niego , tylko od kogo?Jakimś trafem ktoś postawił zagrodę w parku zdrojowym visa vis UM i teraz nie wiadomo jakim cudem."Prawdziwy Góral"zwany tak przez turystki ,pozostawił ,nawet nie wiem jak nazwać ten obiekt,tzw. zagrodę i co tak będzie straszyć?
Holtyerohagoski14:20, 22 października 2020
Stara wojcina Rabki była dobra ona by se poradziła z tym problemem
pytajnik14:04, 22 października 2020
Czy to ciąg dalszy projektu Rabka - Mongolska wioska?
Czy Chan tym razem poda uzasadnienie swoich decyzji?
Czy ktoś za to odpowie, czy tylko ten chory człowiek zostanie obwiniony?
Teraz problem11:21, 22 października 2020
Dlaczego wcześniej nie reagowano na poczynania tego pana. Jak zaczepiał turystów, jak opowiadał niestworzone rzeczy, jak kucyki same, bez uwięzi chodziły po parku. Przecież wszscy rabczanie wiedzieli kto to jest i że ma problemy natury psychicznej. Teraz, kiedy zdarzyła się nieprzyjemna sytuacja, to powstał wielko alarm. Co dalej ? Szkoda zwierzaków i szkoda chłopa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij