Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Szczawnica i okolice
Mist
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Mist
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Mist
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 78
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.10.2020, 12:09 | czytano: 1744

Zakopiańscy radni nadal na "nie". Ustawa przemocowa znów ma trafić przed Trybunał Konstytucyjny

ZAKOPANE. W porządku obrad dzisiejszej sesji znów znalazł się punkt dotyczący ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Zakopane pozostaje jedyną gmina w Polsce, która nie przyjęła zapisów tej ustawy.

Radny Józef Figiel zarekomendował potrzebę wystąpienia po raz kolejny z wnioskiem o "konieczności zbadania zgodności zapisów z Konstytucją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie".

Sprawa ciągnie się od roku 2012. Trybunał Konstytucyjny już dwukrotnie umorzył postępowanie.

W trakcie dzisiejszej sesji postanowiono, że Rada Miasta wytypuje reprezentanta w osobie przewodniczącego Rady Miasta Zakopanego, który skieruje m.in. do Prezydenta RP, Rzecznika Praw Obywatelskich, Przewodniczącego Sądu Najwyższego, Marszałka Sejmu i Senatu prośbę o wystąpienie do Trybunału o zbadanie sprawy.

Radny Zbigniew Szczerba zwrócił uwagę na fakt, że rada miasta może wnioskować o stwierdzenie zgodności ustawy, ale jednocześnie powinna uchwałę przyjąć ponieważ cały czas postępuje wbrew prawu.

Rada Miasta nad przyjęciem uchwały wymaganej ustawą głosowała już ponad 10 razy. Za każdym razem odrzucając jej przyjęcie. Dziś decyzje podjęto stosunkiem głosów: 11 za, 5 przeciw, 2 wstrzymujących się.

pks/
najnowsze informacje
komentarze
Smutne21:27, 26 października 2020
Widzę, że komentujący lubią przywalić kobiecie "bo zupa była za słona", prawdziwi górale maczo. HA TFU!
k18:21, 22 października 2020
Gorzej jak za komuny. Jedynie słuszna prawda ,to ta którą uzna na słuszną osoba decyzyjna? Obrzydliwe.
kucyk17:57, 22 października 2020
Na tym "koniku" można spokojnie jeszcze dwie kadencje pociągnąć. Nie ma cenniejszych rzeczy niż tematy zastępcze, żeby odwrócić uwagę Mieszkańców od istotnych kwestii. A jak suweren nie patrzy to pieniążki można "capcarapcap"...
W razie czego jest jeszcze Gubałówka, na Byrcynów zawsze można liczyć...
k17:21, 22 października 2020
Widzę że wracamy do starych zwyczajów. Nie zgodnie z jedynie słuszną religią tekst nie jest drukowany? Co tym razem się nie spodobało. Zbyt trafne pytanie ? Na które brak rozsądnej odpowiedzi? Czy polecenie odgórne? A tak w ogóle to jest zgodne z wolnością słowa? Bo zaczyna mnie to irytować Po lewakah,gejach, lemingach ,Tusku. i PO wszelkiej maści..,,,,,używają sobie jak na łysej kobyle. Więc pyta dlaczego na tym forum/ bo nigdzie indziej/ działa to w dwie strony..
Władek17:09, 22 października 2020
@ankii, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości! Napiszę więcej: osobiście wolę żyć skromnie w kraju biednym, ale normalnym, niż bogatym, ale......
men15:18, 22 października 2020
do @Kku idź już już stąd.
ankii15:11, 22 października 2020
a ja zagłosuję ! i o jakiej ewropie piszesz kmiciu ? Europy już dawno nie ma panie mikołaju i sto razy lepszy własny wiejski zaścianek niż ta lewacka kretyńska bryja zwana ewropą co to pochyliła swe madre głowy nad krzywizną banana !!!!
Kku13:03, 22 października 2020
Wszyscy w Polsce na tym funkcjonują tylko w Zakopanem jakiś beton. Czy to jakieś ograniczenia intelektualne wśród naszych władz czy o co chodzi? Trzeci raz do trybunału ? Czego wy się tak boicie? Śmieje sie z nas cała Polska. Co Burmistrz chce, żebyśmy stali się drugim Kraśnikiem zaściankiem Europy? Wstyd mi za was. Nie zagłosuje na niego z obecnych władz miasta przy następnych wyborach
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij