Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Jabłonka i okolice
Mist
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Mist
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Mist
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 78
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.10.2020, 16:50 | czytano: 9402

Trudna sytuacja w domu pomocy w Zaskalu. 45 zakażonych

Fot. Michał Adamowski

W Domu Pomocy Społecznej "Smrek" w Zaskalu powstało duże ognisko koronawirusa. Zakażonych jest 26 mieszkańców i 19 pracowników.

Sytuacja w obu powiatowych DPS-ach jest odmienna. W Rabce-Zdroju koronawirusa stwierdzono tylko u jednej osoby. Z kolei w Zaskalu powstało duże ognisko, ale jak mówi sekretarz starostwa powiatowego w Nowym Targu Bartłomiej Garbacz, który jest na bieżąco informowany o sytuacji w powiatowych jednostkach: - Panujemy nad sytuacją.

W "Smreku" zakażonych jest 26 pensjonariuszy i 19 pracowników. Dom został podzielony na dwie strefy - w jednej są zdrowi, w drugiej chorzy. Część pracowników, żeby nie narażać swoich rodzin, zdecydowała się tymczasowo zamieszkać w DPS-ie.

Dyrektor DPS "Smrek" Marcin Jagła mówi, że mimo pracy od marca w podwyższonym reżimie sanitarnym, zakazie opuszczania placówki przez mieszkańców i ich odwiedzin przez osoby z zewnątrz, doszło do stwierdzenia zakażenia wirusem SARS CoV-2 u jednego z pracowników. - Od tego momentu konsultujemy działania z lekarzami prowadzącymi pacjentów, Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, służbami Wojewody Małopolskiego i Starostą Nowotarskim. Na podstawie niezwłocznie zamówionych wymazów wynik pozytywny został potwierdzony u części pracowników i podopiecznych. Większość osób było bezobjawowych lub wykazywały niewielkie objawy. W placówce opiekę świadczy 12 pracowników, w tym trzy pielęgniarki i ratownik medyczny. Pracownicy mając na uwadze dobro podopiecznych postanowili pracować w trybie bez opuszczania jednostki. Na chwilę obecną stan mieszkańców jest stabilny, pojawiają się pojedyncze przypadki podwyższonych temperatur - dodaje.

r/
najnowsze informacje
komentarze
BOLESŁAW BUL08:50, 25 października 2020
Premie i nagrody to piersi brać a jak do pracy to już nie żebrać o pomoc bo zachorowali na pracowstręt
Obywatel16:12, 24 października 2020
Swój chłop
Od kiedy to lekarze zarabiają marnie?????
plandemia15:44, 24 października 2020
jak szczepili to co sie dziwia?
prawnik12:21, 24 października 2020
Wszędzie trudna sytuacja niech się przyznają ze emerytów chcą wykończyć
cóż tam11:52, 24 października 2020
Brać niedowairków i niech pracują. Zaoszczędzicie jeszcze na strojach ochronnych. Przecież i tak nie wierzą.
@Ona 12 pracowników sprawuje opiekę, ale wszystkich pracowników np. biurowych może być więcej.
Do ona08:29, 24 października 2020
A głupota ludzka nie zna granic
Ona22:43, 23 października 2020
"Zakażonych jest 19 pracowników"
"W placówce opiekę świadczy 12 pracowników"
Czyli jest wiecej zakażonych niż pracujacych...?! Tak czy siak -
jak to mądrze ujął pewien Pan - zakażenie wcale nie oznacza choroby.
Swój chłop21:49, 23 października 2020
Jakoś mnie to nie dziwi. Dopóki lekarze i pielęgniarki będą kiepskim zarobkami zmuszeni do chodzenia z pracy do pracy tak będzie. Nie neguję ich postępowania bo każdy chce dobrze żyć.
lelek21:48, 23 października 2020
Panie Garbacz co robicie? Nad czym panujecie?! Co za ściema - jeśli tak pomagacie jak w szkołach Wam podległych to ja dziękuję - ilu nauczycieli zarażonych jest w szkole specjalnej? Pomogliście im w czymś?
Jedyne co Wam wyszło od marca to bramki w Starostwie... w UM zawsze Pan ma dużo do powiedzenia, a w Powiecie wyjątkowo cisza...
karaluch19:15, 23 października 2020
To kto ich tam zaraził?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij