Piątek, 04 grudzień 2020, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.10.2020, 16:53 | czytano: 5097

"NIE! - dla takiej polityki rządu", "Nie dla świata orwellowskiego" - protest w ramach "Zakopiańskiego marszu o Wolność" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Swój sprzeciw przeciwko m. in. "stosowaniu niewiarygodnych testów na koronawirusa, bezprawnych restrykcji paraliżujących opiekę medyczną i rujnujących gospodarkę" - zaprezentowali dziś po południu uczestnicy manifestacji zorganizowanej przed Urzędem Miasta.

Domagali się także "zaprzestania działań, które wzmagają niepokój, a nawet panikę wśród ludzi" i "budują państwo totalitarne".

Na miejscu pojawiło się ok. 20 osób. Policja przyglądała się zgromadzeniu z pewnej odległości.

- Jest nas mało. Mało jak na to, ile restauracji np. na Krupówkach nie może funkcjonować. Branża fitness została zamknięta. Ponad sto tysięcy osób - tylko z tej branży - pozostało bez środków do życia. Tu tego nie widać, ale będąc w sobotę w Warszawie widzieliśmy, że tam co drugi lokal jest już "do wynajęcia". Stąd nasze stanowcze "nie!" dla takiej polityki rządu. "Nie!" - dla pozbawiania nas prawa do zarabiania pieniędzy - mówił jeden z liderów spotkania."Marsz o Wolność", jak tłumaczą inicjatorzy, to "marsze poparcia dla mądrej i odpowiedzialnej walki z koronawirusem". Demonstranci domagają się odszkodowań za straty, wynikłe z decyzji rządu i skutecznych, selektywnych ograniczeń. Nie zgadzają się na wprowadzane w kraju obostrzenia. Jak mówią - "nieuzasadnione jest generowanie paniki i strachu oraz ograniczanie praw obywatelskich."

Zakopiański "marsz" miał formułę stacjonarną. Uczestnicy dzielili się swoimi obawami i tłumaczyli powody swojego protestu.

- Od 8 marca wszystko się zawodowo dla mnie skończyło. Musiałem się chwytać rożnych rzeczy, by przeżyć. Pomoc z "tarczy antykryzysowej" nadeszła po dwóch miesiącach i starczyła tylko na zapłacenie zaległości i na wegetację. A teraz co się dzieje? Nie chcemy świata orwellowskiego. Posłużę się cytatem z książki "Rok 1984": - "dozwolona była tylko prawa. Nie wolno było chodzić po ulicach, nie wolno było się śmiać, nie wolno było się bawić, nie wolno było śpiewać i tańczyć. Dozwolona była tylko praca". To, co teraz się dzieje - to zmierza do czegoś takiego. Świat przedstawiony przez Orwella w 1947 roku spełnia się właśnie w tym momencie - dodał inny uczestnik protestu.

- Jesteśmy zdesperowani. Zamykają nam biznesy. Zakopane to miasto turystyczne, a bez gości my nie przeżyjemy do wiosny. Mamy tego serdecznie dość. Jesteśmy zmęczeni, jesteśmy smutni. Ludzie przestali ze sobą rozmawiać. Patrzą na siebie z nienawiścią. Do tego doprowadził nasz rząd - mówiła Agnieszka Stopka. - Nie poddamy się, jesteśmy zdeterminowani. Będzie kolejny protest - zapowiedziała.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Baran06:48, 6 listopada 2020
Glosowaliscie na PIS to macie za 3 lata myślcie przy urnie
baryłka21:03, 31 października 2020
Jedni wymyślają, że nie ma covida. Drudzy by chętnie cały kraj na głucho zamknęli. Nie wiem co to się z ludźmi dzieje, że same skrajności w głowach?
A znacie takie powiedzenie: prawda leży pośrodku?
Nie warto się ekscytować nadmiernie w żadnym kierunku, bo to burzy czlowiekowi trzeźwy osąd sytuacji i prowadzi do wykrzywionej wizji świata.
Tak samo jest z polityką i innymi sprawami.
Brakuje ostatnio ludzi o wyważonych poglądach. Którzy nie patrzą na rzeczywistość wybiórczo, tylko widzą jej złożoność.
EK12717:40, 31 października 2020
Czy w tamtym roku jak 1300000 mialo grype jeden z drugim nosiliscie kagance?
Ala15:12, 31 października 2020
Do EK
Wiadomości z pierwszej ręki Niemal 100 procent wyjazdów to są COVIDU!

Do niedowiarków , antycividowcow i manifestantów. Mimo waszej teorii spiskowej jednak jest pandemia i mnóstwo ludzi głowi się jak m.in.was ochronić przed infekcja a może i śmiercią a wy to macie wszystkie w du.Jesli nie przeżyjesz to i forsa z interesu ci nie będzie potrzebna.Nie ma idealnych rozwiązań bo do żadnego ludzie nie stosują się dostatecznie skrupulatnie, brak im wyobraźni i myślą że jak oni nie chorują teraz to będzie tak zawsze
do Dr .Edke bo tego przejazdowego nie warto wspomi13:24, 31 października 2020
No problem w tym ze ci ktorych pytam normlanie ubrani sa i nawet nie znaja nikogo w tych marsjanskich skafandrach...
Dr.Edke11:37, 31 października 2020
@EK127
Skoro masz taką możliwość podpytaj ich po jakiego grzyba jeżdżą w kombinezonach i cali się zabezpieczają,przecież nie ma covida...
Ja tylko przejazdem10:16, 31 października 2020
@EK127
Chyba przesadziłeś w piatkowy wieczór, z dala od kraju z substancjami, zmniejszajacymi tęsknotę..stąd te urojenia internetowe0.
Chorych wśród personelu medycznego jest od groma, -kierowcy karetek są stosunkowo dobrze chronieni, stąd u nich mniej infekcji.
Ale wśród lekarzy i pielęgniarek w szpitalach już zupelnie inaczej.
Jak zdecydujesz się na powrót skąś tam w trakcie pandemii, to wpadnij do szpitala w NT. Tam mają już 3 oddziały covidowe, MNÓSTWO PEŁNOOBJAWOWYCH CHORYCH pod tlenem i całkiem delikatnie rzecz ujmując nie wszyscy dobrze kończą chorobę. Możesz też udać się do Zakopca, tam caly szpital covidowy i sytuacja jak w Nowym Targu.
Zamiast kreować obie rzeczywistość z internetu, skonfrontuj się z faktami na miejscu.
Oczywiście miejsce dla niewykwalifikowanego personelu czeka na ciebie.
ciekawski09:35, 31 października 2020
@Ja tylko przejazdem

wujka kalesony
K.09:17, 31 października 2020
@oli i inne "yntelygenty
Ci ludzie nie chcą od rządu ani zakichanego 500+, ani żadnej pomocy
CHCĄ PRACOWAĆ i sami zarabiać, a (nie)rząd z wiejskiej doprowadza gospodarkę do ruiny.. zmieni się władza, i zastanie tylko pogorzelisko..
EK12707:37, 31 października 2020
Brawo dla Was gdybym byl w Polsce tez bym przyjechal...Niestety Wasz protest pokazuje ze bardzo malo ludzi rozumie o co chodzi w tej epidemii...Ludzie dopiero sie przekonaja jak dotknie ich bezposrednio...
Ja podpytuje zalogi karetek pogotowia bo mam ku temu sposobnosc, czy mieli juz kogos z covid.Wszyscy mowia NIE!Nie mielismy dotychczas.Sami mowia ze to oszustwo.To ja sie pytam gdzie sa chorzyna covid?
tyle w temacie21:49, 30 października 2020
Nie tak dawno były wybory i one pokazały kto tu rządzi , a protestować to sobie można do 2023 roku , czyli do kolejnych wyborów . To jest właśnie DEMOKRACJA moi mili i niecierpliwi , Uczcie się demokracji , a nie anarchii,
Ja tylko przejazdem21:31, 30 października 2020
@ciekawski
Wyjaśnienie tego fenomenu jest prościutkie - "lewackie" protesty od tygodnia gromadzą tysiące ludzi a w protestach plandemistów bierze udział najwyżej kilkudziesięciu *** i znacznie łatwiej ich rozpędzić
kupą mości panowie,kupą20:24, 30 października 2020
Pół roku temu opozycja domagała się wprowadzenia stanu nadzwyczajnego,czy tam jakiegoś.Ale w tedy były wybory prezydenckie w planach.Dzisiaj coś cicho o tym,chyba wiedzą z czym to się wiąże.
Ja też19:24, 30 października 2020
Popieram.
PIS=PZPR18:53, 30 października 2020
Po co wam ta flaga?
NT18:53, 30 października 2020
Narazie ludzie myślą, że będzie cud i rząd pozwoli aby wyciągi jeździły a co za tym cepry przyjechały. Nie po to wpisali wyciągi narciarskie na listę uprawnionych do tarczy antykryzysowej.
Na wiosnę jak micha bd pusta będą tłumy protestować.
Ktoś napisał, że na szczęście zamknęli tylko dyskoteki, siłownie, knajpy odpowiem mu tak- pogadamy za miesiąc.
oli18:42, 30 października 2020
Jakoś 30-40 lat temu,nikt nam nic nie dawał a Balcerowicz wszystko sprzedawał i zamykał fabryki ,a myśmy szukali pracy.Teraz co chwilę coś dostają i jeszcze im żle.Pozabierać 500+i inne dodatki.Młodzi do roboty bo zdrowi jak konie.We łbach się przewraca.
wista wio18:23, 30 października 2020
@oskar
Mało czlowieczku wiesz,gospodarki funkcjonują na zachodzie.Zapytasz skąd wiem,wiem bo jestem kierowcą w łańcuchu dostaw,więc nie pisz głupot jak nie masz dostatecznej wiedzy w temacie.
Brawo18:05, 30 października 2020
Brawo. Łączcie się oddolnie.
Osiol17:52, 30 października 2020
Bądźmy nadal pokorni dajmy sobie wmówić że pokora oznacza dobre wychowanie a oni nam kolejne pięć nowych podatkow bo premie ministrom trzeba dać bo im się te pieniądze nalezaly
ciekawski17:49, 30 października 2020
Lewackie protesty dozwolone, - przez Policję z boku chronione, bo taka jest linia polityczna lewaków z Brukseli, ale niechby, ktoś rozwinął baner - "fałszywa plandemia", to protest zostałby w 10 min przez Policję rozwiązany - spacyfikowany.
tadek17:46, 30 października 2020
Tak to sobie możecie protestować do us**ej śmierci bierzcie przykład z dziewczyn.
oskar17:39, 30 października 2020
Dziękujcie ze mieszkacie w Polsce . Prawie cała Europa ogłosiła zatrzymanie całej gospodarki a u nas zamknięto knajpy, fitnesy i dyskoteki !!
klara17:32, 30 października 2020
Niestety za późno pojawiła się informacja i wielu ludzi nie wiedziało, ale cieszy że ludzie się budzą i otwierają oczy
potępiać głupotę17:25, 30 października 2020
Te obrazki pokazują jakie jest poparcie,dla organizowane protestu.Ludzie
zmądrzeli i mają dość anarchii.Święta Zmarłych się zbliżają i trzeba się
modlić za zmarłych-ten los czeka każdego,a nie wygłupiać się na ulicy.
cudanadcudami17:03, 30 października 2020
ktoś mocno przesadza, kolejny raz trzepie pianę, może było w porywach 15 osób ale łącznie z 5 funkcjonariuszami policji, dziećmi,cyklistą i tym Panem na pomniku
JESTEM CAŁYM SERCEM Z WAMI16:59, 30 października 2020
Mało, bo ludzie nie odróżniają protestów !! Mylą Was z wyzwolonymi wykrzykującymi wulgaryzmami kobietami . Choć trudno nazwać je kobietami.
Przykre ale prawdziwe !!!
Ludziom tak naprawdę na WOLNOŚCI NIE ZALEŻY.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy przyjmiesz szczepionkę przeciwko wirusowi SARS-CoV-2?

Tak
Nie
Jeszcze nie wiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij