Piątek, 04 grudzień 2020, Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.10.2020, 18:59 | czytano: 5328

Protest na Krupówkach. Tym razem przeciwko przemocy w rodzinie (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Piątkowy protest kobiet zaczął się od wspólnego śpiewania. Przy oczku wodnym na Krupówkach pojawiło się kilkaset osób.


Śpiewano utwory Marii Peszek "Sorry Polsko" i "Chłopców z Placu Broni "Kocham wolność". Przypomniano postulaty kobiet. W dużej mierze skupiono się tym razem na "ustawie antyprzemocowej". Przypomniano, że Zakopane jako jedyna gmina w kraju nie zgodziła się na przyjęcie jej zapisów - odnajdując w nich kwestie sprzeczne z Konstytucją.


- Spotykamy się tu na Podhalu, bo mamy parę rzeczy do zrobienia i wywołania niektórych członków Rady Miasta "do tablicy" - ogłosiła jedna z liderek akcji.


Głos zabierały dziewczęta i kobiety. - Mnie jako góralkę wku*** fakt, że wyciera się gębę tradycją. Powiela się chore wzorce rodzinne - krzyczała dziewczyna o imieniu Magda nawiązując do przemocy w rodzinie i przywołując stwierdzenie, że "jak się kobiety nie bije, to jej wątroba gnije". Głos zabrała także m in. młoda kobieta mówiąca o sobie jako o ofierze przemocy w związku.


Nie obyło się bez skandowania znanych z poprzednich akcji - wulgarnych haseł, tym razem krzyczano je w rytm muzyki. Ale jednym z wykrzyczanych haseł było także: "Kiedy państwo mnie nie broni, moje siostry będę chronić".

Jako gościa specjalnego przedstawiono Jana Karpiela Bułeckę. Znany muzykant zadeklarował, że "na kobietę, to by ręki nie podniósł". Mówił o "mocno zakorzenionej tradycji przemocy mężczyzn wobec kobiet".s/ zdj. w tekście - Piotr Korczak
zobacz także
najnowsze informacje
komentarze
normal11:27, 2 listopada 2020
nazistowskie neo hitler jugent w akcji promującej zabijanie słabych, bezbronnych, chorych. Jeszcze tylko zburzyć kościoły, pozabijać księży i będzie raj na ziemi - hańba !!!
agnieszka21:31, 31 października 2020
Ale ta ustawa odbiera ludziom prawo do niezależnego sądu. Zamiast rozprawy z dowodami za i przeciw, wystarczy podejrzenie policjanta.
Sokrates19:38, 31 października 2020
Do ASIA

A może pani Asia napisze nam, jakie książki czytać, jakie stacje TV oglądać,
z chęcią zapoznam się z literaturą, która panią oświeciła, lub telewizją, którą
Pani ogląda, być może w czasie prania mózgu coś mnie ominęło.
Najbardziej interesuje mnie ta literatura albo czasopisma, które pani czyta.
Programy telewizyjne i stacje radiowe też mogą być odkrywcze, które pani ogląda i słucha.
I na co pani chodzi do kina i jaka sztuka teatralna najbardziej się Pani podoba.
Po prostu chciałbym ocenić Pani poziom intelektualny, skoro bezmózgowie czytelników
Panią przeraża. To trochę wysiłku, ale warto się poświęcić:).
Dziwaczka13:43, 31 października 2020
Brawo Martunia i Asia!
A panowie niech wyją.!
117km13:42, 31 października 2020
ASIA@ Wlaczylas myslenie. Zapewne twoim mysleniem TVN najmadrzejszsza stacja TV w Polsce i na Swiecie:):):)
wykonćzą nas12:59, 31 października 2020
są zagrożeniem totalnej bomby biologiczno-aerozolowej COVID , zarażą CI- anty wszystkiemu bez skrupułów totalni innych........!!!!! Bedzie więcej zakażeń i zgonów przez WAS anty ....... młodzi dziękujemy ze nas Tak perfidnie szanujecie nas Starych
xxx12:16, 31 października 2020
Wczoraj w Warszawie , prymitywne dziewczątka a w zasadzie to, po ubraniu sądząc, galerianki , skandowały wolność-aborcja-socjalizm. One nie wiedzą zupelnie co sie dzieje.Cos obrzydliwego.Powrót do głębokiego komunizmu. I jeden "niezwykle ważny postulat",który pewnie wymyślano przez miesiąc "wypierd". Dla uczciwych młodych ludzi to po prostu obciach. Tak samo było w Suchej.Zwiezione z blokowisk pewnie w Krakowie dzieci leciały przez Suchą i darły mordy z przekleństwami ,bo na nic innego ich nie stać. Zupełne prymitywy. Prowodyrzy wkrótce zapłacą za swoje przestępstwa.
Martunia11:44, 31 października 2020
Najlepiej siedzieć cicho w domu pod butem dyktatury i nie widzieć, że sie jest okradanym, zadłużanym, pozbawianych praw i wolnosci, Niech inne tam robia za was rewolucjeę, a wy z niej skwapliwie póżniej skorzystacie. Tak było w stanie wojennym - wiem co pisze, bo w tym uczestniczyłam, Później wszyscy bohaterzy, ale nie kazdy miał odwagę wyjsc na ulicę. Przestańcie ogladąc TVpis i pisac stek bzdur. Trzeba było przyjśc i zobaczyć, a nie wypisywac żałosne, kłamliwe, szkalujace komentarze, pełne pogardy dla drugiego człowieka, Chrześcijanie ?
88811:43, 31 października 2020
Dobro zawsze zwycięża.To ostatnie podrygi diabła, który już kłapie mordami lesbij i innych trucheł bez uczuć,myślących tylko o sobie i dla swojej wygody.W księdza nie wierzę, wierzę w Boga i dzieki wierze prawdziwych Polaków, patriotów zwyciężyliśmy Krzyżaków, Szwedów, Turków,zabory i wojny.Jak nie pasuje to wypad do Niemiec czy Francji, jesteście mniejszością i nikt was tu nie trzymie.
Niestety znajoma11:16, 31 października 2020
Panie Bułecka może czas się opamiętać. Najpierw po pogrzebie pół Podhala z koronowirusem. Teraz znowu nawołuje Pan do wychodzenia na ulicę by następną zarazę zasiać. Chęć władzy zupełnie Panu rozum odebrała. Wstyd i hańba!!!!!
ASIA10:27, 31 października 2020
Myślę, czuję, decyduje! Za niektórych, a większości na Podhalu, decyduje pranie mózgu przez TVP jest mi Was żal po prostu żal. Ciemnota, ciemnota, ciemnota. Wyłącz TVP!!! włącz MYŚLENIE wasze bezmózgowie mnie przeraża.
K.09:30, 31 października 2020
Jak to "przemoc wobec kobiet jest głęboko zakorzeniona w tradycji".. a wobec mężczyzn już nie?
I co autorzy tego stwierdzenia mają na myśli? NA przykład w Polsce, gdzie kobietę sie szanuje - przepuszcza w drzwiach, całuje w dłoń, wręcza kwiaty, dzwoni z zyczeniami z okazji..
Jak facet bije babę, to patus, i do pierdla z nim. W czym jest problem?
117km09:27, 31 października 2020
A ta w żółtej pelerynie małolata też protestuje.Gdzie ojcowie tych g**iarzy!Baby co to sie z wami dzieje.
love freedeom09:08, 31 października 2020
Dziwię się góralom, że dają się nabrać na grupy prowokatorów za lewackie pieniądze przywiezionych autokarami. Taka ściema, że niby w małych miastach też są protesty. Gdzie lokalne twarzyczki? Garstka przypadkowych gapiów.
Maryna09:00, 31 października 2020
Siedziały byście na zadkach jaz by trzescało
jakby PO do władzy sie dostało.
Bo kalifat by jus w Polsce był
i na takie wygłupy by wom niepozwolył
Miałybyście guzik do powiedzenio.
góral08:43, 31 października 2020
TO DZIEJE SIE NA NASZYCH OCZACH: Największą sztuką wojny jest całkowite uniknięcie konfliktu zbrojnego,a zamiast tego pokonanie wroga poprzez zniszczenie jego zasad moralnych,religii,kultury i tradycji. Kiedy kraj jest tak zdemoralizowany możesz go przejąć bez jednego strzału.\n Władimir Iljicz Uljanow LENIN - Założyciel Związku Sowieckiego
goral08:41, 31 października 2020
Przywiezione 6 autokarów opłaconych /.../ którzy pojechali póxniej do Nowego Targu a następnie do Limanowej.Zorganizowana akcja ,za czyje pieniądze i w czyim interesie?
Maria08:37, 31 października 2020
Vallhalla
Masz 100 procent racji
Górol08:34, 31 października 2020
I co zadowolone łajzy a błyszczeć się wam zachciewa przez takich co sami nie wiedzą co chcą to nam cmentarze pozamykali i nawet świeczki swoim bliskim nie mogę zaświecić .Jesteście biedni i źal mi was z tego powodu źe dajecie sie zmanipulować gdzie wasza godność .Jak barany jeden beknie to reszta nie wie o co ale teź beczy .Łudzie zastanówcie się
waldi08:22, 31 października 2020
to co wychodzi na ulice to nie kobiety, bo ktoś kto żąda aborcji do 9 miesiąca ciąży jest inkubatorem śmierci ale przyjdzie czas że otworzą się wam oczy .valhalla prawdę opisałeś
Elementarz07:30, 31 października 2020
Pamiętajcie kobiety dawne hasło :
BO
ŁOBUZY KOCHAJĄ NAJBARDZIEJ!!!!!!!

Ps.: Widziały GAŁY co BRAŁY !!!!! No chyba że pijane były albo coś....
Realista03:35, 31 października 2020
Dzisiaj ci młodzi ludzie protestują o prawo do zabijania dzieci za tydzień lub dwa będą walczyć i błagać przed szpitalami o życie dla swoich dziadków i rodziców których zakażą. Obym się mylił.
Valhalla22:06, 30 października 2020
Precz z FASZYSTOWSKIM lewactwem, które chce nam urządzić w Polsce BURDEL.
TVN, Sok z Buraka, GW i ich adoratorzy Żakowskie, wołki, trolle ....
Totalnie fałszują, konfabulują, POdgryzają, POdjudzają, POgardzają, POdburzają,
POdlizują się POdłej obcej agenturze, sami będąc wrogą POLSCE i POLAKOM agenturą
TVN, GW, to naprawdę totalne szczujnie.
nowotarżanka21:45, 30 października 2020
Pozdrawiam serdecznie protestujących. Dziękuję za to co robicie!
m21:39, 30 października 2020
Brawo, brawo. Oj patriachat guasigóralski, dewocki pieje w komentarzach. Cieszy mnie, że was tak kukle pieką. Przeciwnicy niech sie zorganizują? Przeciwników jest garstka i sie z tym pogódźcie.
Biedra21:28, 30 października 2020
Mam wrażenie je jestem w zoo. Same *** z plakatami. Jak łatwo takimi .......mi manipulować!
Od Kasandry21:25, 30 października 2020
A Waćpanna słyszała coś o instytucji matrony w patriarchalnym społeczeństwie. Czy niestety jak klasyczny przykład lewactwa ma tylko pół wiedzy? nie ma patriarchatu bez matrony, te instytucje się uzupełniają.
Jan21:24, 30 października 2020
Wyszedłem by wspomóc te kobiety. Ale nie zobaczyłem żadnej. Były tam same plugawe osobniki rodzaju żeńskiego. Żałośnie to wyglądało.
Oskar21:13, 30 października 2020
Kasandra - nie odpowiada ci chrześcijaństwo to przejdź na islam i pojedziemy do Arabów tam będziesz szanowana i noszona na rękach.
Piła łańcuchowa20:37, 30 października 2020
Problem w tym że to nie chodzi o aborcję. Chodzi o to by jaro i jego świta podali się do dymisji a kościół nie miał ŻADNEGO wpływu na sprawy państwowe.
kasandra20:24, 30 października 2020
Rewolucja to kobieta. Największa przeszkodą w tej rewolucji jest patriarchalny Kościół.
...... Wiony20:11, 30 października 2020
Zaczyna mnie już to wkur.... Wiać że wyłażą na ulicę i tylko się chronią tym że są kobietami,,,, chcą ponoć równo uprawnień jak chłopy to jak chłopów można połować to niech i zaczną ich pałować bo już przeginają,,,, albo niech ludzie wyjdą na ulicę przeciwnicy ich i trzeba przegonić tą hołotę... Mnie już zaczynają wkur.... te nawiedzone
skrzypecki bułecki20:06, 30 października 2020
Janko Muzykant zapomniał jak ostatnio siał strach na Podhalu?
POLAK20:01, 30 października 2020
niebawem będzie 100000 tys.przypadków covida dobowo dzięki takiej CHOŁOCIE IDIOTÓW
polka19:59, 30 października 2020
albo policja musi coś z tym zrobić albo tylko stan wyjątkowy.Rozbestwione towarzystwo lewackie zakazi całą polskę -dość już tego.Dzisiaj domagają się aborcji ,a w przyszłości ich dzieci będą domagać się dla was eutanazji.
88819:56, 30 października 2020
Chcę zaprotestować że idzie zima.Ja nie chce zimy.Zima wy...p...!!!Precz z komuną!Tak być nie może żeby zima była co roku!!!
Tłuszcza19:49, 30 października 2020
"A myśli pan, że hołota francuska zachowuje się inaczej? A hołota amerykańska jest inna?". Zgadnijcie kto to powiedział?
BIOŁCON19:48, 30 października 2020
Chore ludzie i tyle
MISFITS19:44, 30 października 2020
Sie dzieje w tym chorym pisowskim kraju..
Ewelina19:44, 30 października 2020
Chorzy ludzie. Wychodzą na ulicę pod każdym hasłem. Za chwile wyjdą z hasłem "Chrońmy karpia".
baca19:39, 30 października 2020
Dziwne że taki znawca wszystkiego Tradycjonalista Pan Jan Karpiel Bułecka (niedoszły poseł PO) mówi o mocno zakorzenionej tradycji przemocy mężczyzn wobec kobiet.
główny muzykant19:33, 30 października 2020
Jak coś nie działa to się skład zmienia , a nie maszeruje po ulicach i zaraża ludzi . Debile , a nie protestujący . szkoda ,że Bułecka im nie zagrał, ale może na pogrzebie im zagra . Jeszcze może zdąży jak nie będzie na kwarantannie . Jak okazuje się nie tylko w peło działa.
Też, myślę, czuję, decyduję19:27, 30 października 2020
Protestujcie przeciwko temu, że jesteście kobietami.
świrek19:25, 30 października 2020
Żenujący spektakl.Oczywiście współczuję paniom,które doświadczyły przemocy w rodzinie,ale należało z problemem udać się do odpowiedniej instytucji a nie krzyczeć o tym publicznie na Krupówkach używając wulgaryzmów i udowadniać na siłę,że całe pokolenia górali to damscy bokserzy.
Życie19:09, 30 października 2020
Ale od przemocy w rodzinie jest interwencja policji i prawo karne, które w takich sytuacjach dobrze działa pod warunkiem, że kobieta wie czego chce i nie wycofa zeznań. Te komisję są nic nie warte. Działa jakaś komisja przeciwdziałania alkoholizmowi w bloku na słonecznej w Zakopanem i nic nie robią, pomocy tam ciężko było się doprosić. Kobietom radzę za każdym przypadkiem znęcania wzywać policję.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy przyjmiesz szczepionkę przeciwko wirusowi SARS-CoV-2?

Tak
Nie
Jeszcze nie wiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij