Niedziela, 28 luty 2021, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-3°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 77
Clouds
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
12.11.2020, 11:05 | czytano: 14228

Interwencja policji na terenie mleczarni w Nowym Targu

Rolnicy z Podhala protestują przeciwko likwidacji i wyprzedaży majątku Zakładu Mleczarskiego w Nowym Targu. Dziś na jej teren wezwano policję. Pracownicy nie chcą się bowiem zgodzić na wywóz maszyn z terenu zakładu.

Od rana na terenie mleczarni jest gorąco. W zakładzie zgromadziło się kilkudziesięciu członków-spółdzielców. To wynik sporu między spółdzielcami, a zarządem OSM Radomsko, który zdecydował o likwidacji mleczarni i sprzedaży linii produkcyjnej. Na miejsce wezwana została policja. Jak mówi asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji, interwencja dotyczy sprawy upadłości spółki i zabezpieczenia linii produkcyjnej. - Policjanci działają w granicach kompetencji, wylegitymowali uczestników i informują o dalszym toku postępowania w tej sprawie. Interwencja przebiega spokojnie - informuje.

Mleczarnia ma funkcjonować do końca tego roku. Pracownicy dostali już wypowiedzenia z pracy.

r/
najnowsze informacje
komentarze
prawnik@19:14, 14 listopada 2020
Szanowny @ obserwatorze niestety nie masz racji pisząc że Spółdzielnia nie może sprzedać swojego zakładu. Zachęcam co lektury Prawa Spółdzielczego. Jeśli Walne Zgromadzenie taką uchwałę podejmie to nikt nie może właścicielowi zabronić dysponować swoim majątkiem tak jak chce.
Święto którego nie ma07:08, 14 listopada 2020
@ obserwator
To, że ci się tak wydaje nie znaczy, że coś rozumiesz.

To nie "budowlaniec otworzył dobrze prosperującą firmę".

To właśnie ci "robotnicy" ją stworzyli, razem z rolnikami.
Tak działa prawo spółdzielcze, a raczej działało. Kapitałem tych zakładów były często, a nawet zawsze, pieniądze wpłacane przez rolników. Sami pracownicy też często rezygnowali z wynagrodzeń w pełnym wymiarze. Dlatego ten zakład ma w nazwie słowo Spółdzielnia.
Wszyscy ci spółdzielcy wybierali sami, bądź przez przedstawicieli jej zarząd, który albo dobrze prowadził zakład, albo działał na jego szkodę w tajemnicy przed członkami spółdzielni.

I tu jest "pies pogrzebany" i pole działania dla prokuratury.

Można odkupić Koleje Linowe, można odkupić willę "Palace"- katownię Podhala.
Nie można kupić spółdzielni mleczarskiej, Dlaczego?

Więc nie pisz lekką ręką czegokolwiek o rzeczach których nie rozumiesz.
all01:49, 14 listopada 2020
PRZEKRĘT finansowy dla specjalnych służb!!
obserwator21:42, 13 listopada 2020
Nie rozumiem po co te lamenty "kilkudziesięciu członków-spółdzielców." Przecież kupić mógł każdy - było wystawione na sprzedaż. To tak jakby budowlaniec otworzył dobrze prosperującą firmę, która działa na pożyczonym sprzęcie i nagle gdy właściciel chce sobie ten sprzęt sprzedać to mu budowlaniec zabrania no bo na czym on będzie pracował i zarabiał.
życzliwy21:34, 13 listopada 2020
e2 - co ma piernik do wiatraka, jakie udziały ma tam Państwo??? Pie..ol tak dalej to będzie to działać w drugą stronę, przyjdą politycy i zamkną ci firmę.
oli12:36, 13 listopada 2020
Na Podhalu ziemia leży ugorem.Wystarczy mądra głowa i trzeba chcieć.Można przerabiać mleko kozie ,robiąc zdrowe ,ekologiczne serki,można wykorzystać owce i przerabiać ich mleko na wszystkie sposoby.Dzisiaj to takie modne i zdrowe.Ale trzeba chcieć.My na wsi kupujemy bundz i oscypki,czyli prywaciarz potrafi ,inni medytują ,jak się za to zabrać a na końcu sprzedają.
Święto którego nie ma06:18, 13 listopada 2020
Powinni tu być ci wszyscy z kwiatami w dniu 11 listopada bo taki zakład to jedna z "mogił" pogrzebanej niepodległości Polaków.
e222:08, 12 listopada 2020
Dlaczego nie interweniują nasi parlamentarzyści: Pani Anna Paluch!, Pan Senator J.Hamerski i Pan Poseł Siarka!! Dlaczego nic nie robią?? Czy tylko bawią się w celebrytów, przecinanie wstęg? Dlaczego nie bronią Podhala, Pani Poseł Paluch tak dzielnie broni Pana Kaczyńskiego, a tu do mleczarni nie łaska przyjechać? Zapamiętamy to przy wyborach!!!!
Zdrowy21:28, 12 listopada 2020
Najlepsze produkty mleczne z tej mleczarni firmowanym logo HEJ! Ach, ta maślanka, zdrowa, smaczna, prawdziwa. Maslanka z innych mleczarni nie dorównuje do pięt maślance z HEJ! Po innych maślankach mam sraczkę.
Podwładny21:24, 12 listopada 2020
Do ... marzą ci się RELAXY i kartki na wszystko - rzeczywiście rozmach że hoho, brak sal gimnastycznych w szkołach - ba brak nawet szkół, wystawanie na przystankach bo autobus (bezpieczny że hoho) co 1,5 godziny ... i wiele by można wyliczać, ale był rozmach. Ludziom pieniądze pleśniały w kanapach, bo wychylać się było strach. Donosicielstwo i kontrole urzędników z rozmachem na porządku dziennym ot cała wspaniała KOMUNA.
szarak21:11, 12 listopada 2020
Kto zachwala czasy komuny - JEST TOTALNYM IMBECYLEM /.../
Balcerzak20:46, 12 listopada 2020
To było w planie jak likwidacja pegerów.
...20:22, 12 listopada 2020
No cóż ze smutkiem trzeba przyznać, że 'BABICIA KOMUNA' miała wizję, wiedzę i rozmach. A dzisiaj to osiołki z klapkami na oczach.
Wiking20:10, 12 listopada 2020
Ludzie jak nie znacie sprawy od środka to nie komentujcie bo takie BREDNIE I GŁUPOTY WYPISUJCIE ŻE GŁOWA BOLI . Klawiaturnicy się odezwali wszechwiedzący. Dobrze robią rolnicy , zabezpieczają majątek przed wyprzedażą za pare groszy. Gdzie Pani Prezes obecna z Radomska obmyśliła genialny plan... Tylko jej mega mózg nie przewidział kilku spraw... Myślała że pójdzie gładko a tu się zdziwiła.
Józef19:21, 12 listopada 2020
,,Łatwizna życiowa jest największym wrogiem współczesnej Polski.Ne tylko niekompetencje ale i nie uczciwość ludzi kompetentnych, wykształconych, znających swoje zdania, nawet dobrze uposażonych może doprowadzić do straszliwej katastrofy naszej Ojczyzny.''- Przed czym ostrzegał Prymas Tysiąc lecia kard. Stefan Wyszyński.
KEFIR NT18:19, 12 listopada 2020
Walczcie o swoje prawa!
Bond18:08, 12 listopada 2020
W podobny sposób gangsterzy w garniturkach rozkradli PKS i NZPS.
Kumoska17:33, 12 listopada 2020
Dziady z radomska sprzedajac mleko zakladowi w Nowym Targu wywachali dobry bizznes mleczarnia byla na plusie dzialki w pieknym miejscu polozone logo marka rozpoznawana na polskim rynku, Jak umowe podpisali to zaraz Nowy Targ stal sie dla nich kula u nogi. W radomsku nakupili wody. zaczeli golki korboce produkowac i dlatego logo zmienili bo gorol produkuje z mleka a B oryna potrafi z wody
Osiol16:50, 12 listopada 2020
No po latach widać że komuniści działali jak gospodarze a nowa władza tylko podatki podnosić i sobie pensje służbowe auta i sekretarki młode..... Jeszcze kilka lat i ten kapitalizm zbankrutuje za dużo gemb do socjalu.....
asdfghj16:11, 12 listopada 2020
Gdzie jest wasz obrońca Edward Siarka? Głosowaliście na niego. Został wybrany, ma dobrą pensję, został ministrem czy kimś takim... i gdzie on jest? Protestuje z rolnikami? Dba o ich miejsca pracy? ha ha ha ha
mleko16:07, 12 listopada 2020
ten poprzedni prezes który to zrobił powinien za to odpowiedzieć
JeszczeTrochę15:04, 12 listopada 2020
@normal
Klapek zablokował nawet sam siebie
Igorrr15:03, 12 listopada 2020
Wszystkie "państwowe" firmy to wielka porażka. Zarządzanie marne, pełno prezesów, którzy tylko myślą o swojej wypłacie, marne pensje pracowników i co najgorsze: panstwowe czyli niczyje, można rozkradać, defraudować...
normal14:36, 12 listopada 2020
Pewnie klapek to kupi i zablokuje wszelkie inwestycje na tym terenie jak do tej pory to robi.
Andrzejx4814:26, 12 listopada 2020
OSM Radomsko wykorzystało markę majątek podhalańskiej mleczarni wzbogaciło się na jej majątku a teraz do likwidacji ot wzorowe pociągnięcia
normalny12:54, 12 listopada 2020
Narciarnia sprzedana NZPS sprzedany Mleczarnia sprzedana i wiele innych pozostałości z PRL-u . Super gospodarze po solidarnościowi jeszcze pomniki im postawić za nieróbstwo. Co pozostało ucieczka na zmywak a pozostałym lokum pod mostem.
anonim11:56, 12 listopada 2020
zarządem OSM Radomsko nie OSP to nie straż pożarna..
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij