Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Czarny Dunajec i okolice
Fog
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Fog
-7°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.11.2020, 17:49 | czytano: 7836

Andrzej Gut-Mostowy na nowym stanowisku

Premier Mateusz Morawiecki powołał posła Andrzeja Guta-Mostowego z Zakopanego na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Nominację wręczył mu wiceprezes Rady Ministrówwicepremier Jarosław Gowin.

Andrzej Gut-Mostowy to pierwszy polityk z Podhala, który pełni funkcję wiceministra. Swoją pracę rozpoczął w Ministerstwie Rozwoju, gdzie odpowiadał za sprawy związane z turystyką. Dziś kontynuuje swoje działania w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

- Bieżący rok jest trudny i wymagający, szczególnie dla przedsiębiorców prowadzących szeroko rozumianą działalność turystyczną, która jest podstawą gospodarki Podhala. W ostatnich miesiącach, jako wiceminister rozwoju ds. turystyki koordynowałem działania pomocowe na rzecz branży turystycznej. Wprowadziliśmy bon turystyczny dla wszystkich dzieci w Polsce, a dla przedsiębiorców postojowe, zwolnienia z ZUS, mikro pożyczki i wsparcie z PFR dla dużych przedsiębiorstw. Dziękuję panu premierowi Jarosławowi Gowinowi za docenienie mojej pracy oraz kompetencji i powierzenie misji kontynuowania rozpoczętych działań. Jestem dumny, że mogę służyć mieszkańcom w tym wymagającym czasie - podkreślał podczas uroczystości wręczenia nominacji Andrzej Gut-Mostowy.

Źródło: Biuro Poselski AGM, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
K.11:26, 23 listopada 2020
No i dobre.. tylko co tak w sumie ten Andrzej ma teraz robić?
Oczywiście poza wypychaniem kiesy naszymi dudkami
spotrzegawczy11:44, 22 listopada 2020
Popatrzcie, trochę jednak przyzwoitości mają, bo ze wstydu twarze pozakrywali ;)
Swój chłop11:43, 22 listopada 2020
To żeś Jędruś załatwił Podhale. Dziękujemy za 3 lata wybory -a może i szybciej.
Niech gdzie indziej głupiego szuka17:33, 21 listopada 2020
Nie zawracajcie ludziom głowy.
awangarda17:15, 20 listopada 2020
Tak to już jes ka wiater duchnie łobrotni juz tam i dojo w poszanowaniu .
Amen13:03, 20 listopada 2020
Ponowne powołanie Guta Mostowego świadczy ,że jego pierwsze powołanie przez sztab Kaczyńskiego nie było pomyłką , nie było przeoczeniem z ich strony . Wygląda na to że można sprzedawać w ekipie Tuska , a za to dają fanty w ekipie Kaczyńskiego . O co tu chodzi? Taki człowiek wydawałoby się powinien być spalony na wieki w ekipie "dobrej zmiany " , a on tak jest "ceniony" w ekipie Prawicy . Coś niedobrego dzieje się z tego wniosek w ekipie Jarosława Kaczyńskiego ? Mojedo głosu już nie dostaną , choćby byli teraz nawet liderami , myślę ,że i wielu innych wyborców także.Amen
Kucharz12:34, 20 listopada 2020
On już dawno wszystko zatracil poczynając od wstydu.
Tadek12:06, 20 listopada 2020
Fantastyczna pisownia "komentarzy", niektórzy z "respondentów udzielających odpowiedzi i wpisy to nie ukończyli nawet 3 klasy Sz. Podstawowej .
PiS i Gowin powinni być "DUMNI Z TAKICH MINISTRÓW" - Gut za komuny latała jako "CINKCIAŻ" po Krupówkach a Siarka nieudacznik magister od wszelkich spraw "TYCH POZA ZIEMSKICH" .

"STWÓRCA" pokarał POLAKÓW takimi MINISTRAMI łącznie z Prezydentem i Premierem .
nowotarżanin11:57, 20 listopada 2020
a co z maseczkami i instruktorem jego też by trzeba uhonorować mam nadzieje że PO zmianie władzy /niedługo/ odpowiednie służby wyjaśnia niektóre sprawy
spec11:40, 20 listopada 2020
Tragicznie nami rządzą - przykłady:
1. Sprzedawcy zniczy i kwiatów na kilka godzin przed trzema najważniejszymi dniami w ich biznesie, tj. odwiedzin ludzi na cmentarzach dowiadują się, że mają odgórnie zamknięte biznesy. Ludzie w kilka godzin zrobili nalot na cmentarze tak, że odwiedzających groby było więcej niż 1 listopada. A wystarczyło dać znać kilka dni wcześniej i ludzie popołudniami by odwiedzili groby i dali zarobić sprzedawcom.
2. Sklepy meblowe na kilkanaście minut przed publikacja rozporządzenia dowiadują, się że na następny dzień mają zamknięte odgórnie biznesy.
Te niby dwa odmienne przypadki pokazują jak można punktowa rozwalić ludziom w kilkanaście minut/kilka godzin rozwalić biznesy.
Przypadek? nie sądzę, jednym zamachem zmuszono praktycznie do bankructwa kilkadziesiąt tysięcy ludzi w całym kraju, którzy z biznesu zniczowo-kwiatowego na Wszystkich Świętych utrzymują się później prawie cały rok.
A zamknięte w kilkanaście minut sklepy meblowe? Przemysł meblarski to można powiedzieć siła zamachowa naszej gospodarki.
Wczoraj przebąkiwali o obostrzeniach na wyciągach narciarskich w tym sezonie, ale co, jak, kiedy to nic nie wiadomo na ok. miesiąc przed rozpoczęciem sezonu. A z wyciągami powiązana jest cała sieć pensjonatów, wypożyczalni, sklepów z odzieżą narciarską itd..
Ludzie kogośmy wybrali?
Mówię jak jest10:31, 20 listopada 2020
Nominacja tego karierowicza na fotel ministra to najwybitniejszy przykład deprawacji młodzieży, która patrzy i uczy się od "starszych".
obserwator10:23, 20 listopada 2020
Nie tyko ten przekręt , ale prawy człowiek z Podhala Edward Siarka pełni także podobną fuchę podsekretarza stanu w rządzie Morawieckiego . Tacy tez mają miejsce
Kanalia09:35, 20 listopada 2020
PrEciez on z PO
kws06:37, 20 listopada 2020
Gowin se zarty robi???!!!
gazda23:39, 19 listopada 2020
To jest ?dobry? skoczek, peowiec jeden, jeszcze prowanuje góroli przywdziewajac góralskie odzienie
PiterQ22:34, 19 listopada 2020
A gdzie podział władzy? Skoro ustawodawcza (poseł) to nie wykonawcza (minister). Ale wiem, to powinienem był pisać jak został szychą w sprawach turystyki. I tam powinien zostać, bo był w stanie dbać o nasz region, żeby rząd nie zarżnął turystyki na Podhalu przy okazji panicznych ruchów w sprawie pseudopandemii. A teraz co będzie promować? Swoją drogą wicepremier to to samo co wiceprezes Rady Ministrów :/
Swój chłop21:55, 19 listopada 2020
Jędruś Ty lepiej załatw co by wyciągi puścili na zimę.
zgred21:53, 19 listopada 2020
Jeszcze mógłby narty i gogle założyć
Rada21:49, 19 listopada 2020
Dobrze ! Polska ma najliczniejszy rząd w Europie to niech się jeszcze rozrasta - Polska rządem a nie nierządem stoi!
r21:02, 19 listopada 2020
zus MORDESTWO DLA MŁYCH FIRM
POlak20:30, 19 listopada 2020
PKL - pamiętamy
czytelnik20:07, 19 listopada 2020
Tylko niech coś zrobią z zusem dla branży noclegowej... przecież na tym terenie wiekszosc rodzin z tego żyje, nie można wynajmować do 29 listopada a może i dłużej a ludzie mają płacić bo ktoś tam przyjmuje ich służbowo?
Klik19:31, 19 listopada 2020
Nie uda im się zaszczepić w centralnej Polsce bo ludzie się obudzili to myśli że chociaż górali wyszczepi Klamczuszek a góry to przecież bastiony pis.
v19:29, 19 listopada 2020
kiedy co zrobi w w sprawie ZUS
baciok@19:05, 19 listopada 2020
Do nick dziadek
Piniondz nie śmierdzi.
Godność i honor kupuje sie na trzy sposoby: piniondze, szantaż , brak honoru od urodzenia.
2 mann18:21, 19 listopada 2020
Już się łudziłem,że rząd PiS-u padnie i ci dwaj panowie odpłyną w polityczny niebyt. Myślę, że się tego jeszcze doczekam bo Prezes znowu coś wymyśli.
wiejsko czarodziejsko18:09, 19 listopada 2020
Nie czas na euro :-) Na targowicy by się z tym nie zgodzili...

To się tera będziemy rozwijać od gór do morza i z powrotem. Świetlana przyszłość i ekspansja łoscypków na całą Polskę gwarantowana. Dobrze że instruktor narciarski od maseczek nie dostał nominacji na ministra zdrowia i turystyki.
dziadek18:04, 19 listopada 2020
To się w głowie nie mieści, że ten człowiek był kiedyś po drugiej stronie barykady. Jak on może patrzeć w oczy ludziom, którzy wtedy na niego głosowali.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij