Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Czarny Dunajec i okolice
Fog
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Fog
-7°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.11.2020, 13:57 | czytano: 5892

Śnieżenie stoków w Zakopanem. Walkosz: "Przygotowujemy się do sezonu jak zwykle" (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Zakopane przygotowuje się na wciąż niepewny zimowy sezon turystyczny. Dzięki ujemnym temperaturom śnieżenie zaczęła m.in. stacja narciarska na Polanie Szymoszkowej.

- Jak co roku, o tej porze, przystąpiliśmy do śnieżenia, ponieważ temperatury na tyle spadły, że pozwoliły na uruchomienie armatek. Patrząc na obecną sytuację i brak szczegółowych ograniczeń co do funkcjonowania stacji narciarskich, zdecydowaliśmy się przygotowywać do sezonu jak zwykle - mówi Jan Walkosz, prezes spółki Dorado, która zarządza stacją narciarską Polana Szymoszkowa. - Na stacjach ruch odbywa się na świeżym powietrzu, narciarze mają chusty, kominiarki, co pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i reżimu sanitarnarnego. Jak będzie ten sezon? Święta zazwyczaj były najlepszym okresem, ale dzisiaj bez otwarcia hoteli i gastronomi, jest to duże ograniczenie - dodał.

oprac. r/ pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
tarżanin nienowy17:23, 23 listopada 2020
*głupi
Czyli Tobie komuna się marzy i państwowe, nieprzydatne etaty, na których utrzymywano rzesze różnej maści nieudaczników. Nie nastręczy Ci trudności dowiedzieć się jak się to skończyło i dlaczego, to nie było tak dawno.
turysta08:00, 22 listopada 2020
i Kto przyjedzie???? chyba ten co chce wirusa!!!!
głupi01:01, 22 listopada 2020
@Ela, łyknij walerianę albo jednego głębszego bo Ci żyłka pęknie.
"wyciągi narciarskie i cała gastronomia +hotelarstwo " przynosi kokosy biznesbacom dla których jesteśmy tylko karaluchami potrzebnymi do kręcenia lodów. Pozbywają się nas bez mrugnięcia okiem jak tylko tabelka pokaże że generujemy koszt bez dochodu. Mam nadzieję że banki szybko dobiorą się im do tyłków i będą bezwzględne w egzekwowaniu rat kredytów... marzenia ściętej głowy niestety... Biznesbacowie już dostali tarcze antykryzysowe za które pokupowali nowe nieruchomości i wypasione bryki a pracownikom kazali pracować za połowę wynagrodzenia lub pozwalniali. Oni już umieją o siebie zadbać i spadną na cztery łapy. Niestety cała pomoc idzie z naszych podatków bo co jeden cwany bandyta podatków nie płaci i kpi sobie z prawa.
Więc niech jasny szlag trafi cały ten zepsuty do szpiku kości grajdół i może na gruzach odrodzi się coś sensownego. Miejmy nadzieję... choć nadzieja matką marzycieli... ale na to mnie w obecnej chwili stać :-)
Ela23:24, 21 listopada 2020
Mam wam wszystkim przemądrzałym przypomnieć że wyciągi narciarskie i cała gastronomia +hotelarstwo daje pracę wszystkim !!! Wasze żony córki siostrzenice...ojcowie synowie i bratankowie......zarabiali na porządne święta żeby zapłacić rachunki, kupić węgiel na zimę, prezenty dla dzieci, zarobić na kredyt.....
Więc kiedy znowu będziecie pi.....ić takie farmazony to spójrzcie dookoła siebie i pomyślcie ile z waszych znajomych czekało na sezon zimowy!!!!!!!!
Tak jest20:07, 21 listopada 2020
Podhale w końcu odpocznie....
Obserwator19:16, 21 listopada 2020
Może nareszcie mieszkańcy Podhala, bez ceprów, pojeżdżą, odpoczną tak jak powinni ?
PiterQ18:09, 21 listopada 2020
@fred, a Ty to potem pijesz i pod wpływem takie komentarze piszesz. Rzeka na Podhalu jest tylko jedna.
Premier17:12, 21 listopada 2020
Natychmiast zamknac wyciagi!!!
fred16:30, 21 listopada 2020
Sezonu w tym roku nie będzie to po co snieg,a potem ta cała chemiaspływa do potoków i rzek.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij