Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
26.11.2020, 15:01 | czytano: 6398

Na Podhalu ozdrowieńcy nie mogą oddać osocza, ale jest inny sposób

Arch. Podhale24.pl

Rząd apeluje do ozdrowieńców o oddawania osocza, która pomaga w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19. Problem w tym, że najbliższy punkt poboru osocza znajduje się przy ul. Rzeźniczej w Krakowie. Ale stacje krwiodawstwa w Nowym Targu i w Zakopanem zachęcają ozdrowieńców - i nie tylko - do oddawania krwi, bo są w stanie odciągnąć z niej tak potrzebne dziś osocze.

W krakowskiej stacji od każdego ozdrowieńca pobierane jest osocze, z którego można przygotować ok. 3 jednostki osocza dla chorych. W nowotarskiej i zakopiańskiej stacji nie ma możliwości poboru czystego osocza, ale jak mówi Halina Czerwińska, kierownik Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Nowym Targu, od krwiodawców pobierana jest krew, z której można odciągnąć jedną jednostkę osocza. To pomoc podwójna, bo w całej Polsce potrzebna jest i krew, i osocze.

- Obecnie sytuacja jest ciężka. Bardzo dawno nie było tak krucho z krwią. Niedawno gościliśmy w naszym punkcie przy szpitalu hokeistów Podhala Nowy Targ, którzy oddali honorowo krew, część z nich była ozdrowieńcami, i dali dobry przykład. Liczę, że może sportowcy z innych klubów w naszym regionie podzielą się z innymi potrzebującymi tym cennym darem. Zapraszamy! - mówi kierownik Czerwińska.

Punkt krwiodawstwa, znajdujący się przy szpitalu w Nowym Targu, czynny jest od poniedziałku do piątku. Krew można tu oddawać od 7.15 do 12. Najlepiej wcześniej się umówić - tel. 18 266 45 27 (dzwonić najlepiej między g. 12 a 14).

r/
najnowsze informacje
komentarze
Ja tylko przejazdem17:59, 26 listopada 2020
@Gabi
Miesza ci się w oczkach lub cierpisz na zaburzenia pamięci -, wypowiadam się wyłącznie na tematy zdrowotne (sporadycznie na ogólnospoleczne)
Pod innimi tematami moich postów nie ma
Ps. Podpowiem, bom taki mądry:):):, że oczkami zajmują się okuliści, zaburzeniami pamięci w zależnosci od etiologii psychatrzy lub neurolodzy. Pozdrawiam
Gabi16:24, 26 listopada 2020
Do - ja tylko przejazdem . Jaki ty jesteś mądry , na wszystkim znasz się najlepiej . Chłopie ogarnij się i wreszcie odejdź.
Ja tylko przejazdem16:00, 26 listopada 2020
Pechowato, sam Naczelny Narciarz Rzeczypospolitej zaangażował się w oddawanie osocza, a tu właśnie wychodzi z badania klinicznego z randomizacją i podwójnie ślepą próba, że podawanie osocza nie poprawia przebiegu COVID19 w ciężkich pacjentów - nie zmniejsza śmiertelności anie nawet nie poprawia stanu klinicznego.

Ale z drugiej strony pozostaje nadzieja, na to, że światowy spisek koncernów farmaceutycznych sfałszował te badania:):):):)
lb15:27, 26 listopada 2020
już wszędzie trąbią że osocze jest nieskuteczne w walce z covid. także tego...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij