Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Jabłonka i okolice
Clouds
-12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 85
Snow
-9°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-9°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 83
Clouds
-12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.11.2020, 14:56 | czytano: 1320

Izby gospodarcze:" Deklarujemy podjęcie dalszych starań, walczymy i nie odpuszczamy"

"W imieniu Izb Gospodarczych - Sądeckiej, Nowotarskiej, Szczyrkowskiej i Tatrzańskiej wystosowaliśmy pismo do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z poparciem dla apelu 30 gmin z południa Polski w sprawie zmiany decyzji dotyczącej zamknięcia branży turystycznej" - informuje Agata Wojtowicz Prezes TIG.

- Podjęliśmy i podejmujemy nadal szereg działań, które mamy nadzieję przyniosą zmianę decyzji. Deklarujemy podjęcie dalszych starań, walczymy i nie odpuszczamy - dodaje.

Oto treść pisma do Prezesa Rady Ministrów w sprawie sezonu zimowego 2021r.

"W imieniu izb gospodarczych - Tatrzańskiej, Nowotarskiej, Sądeckiej i Szczyrkowskiej wyrażamy poparcie dla postulatów samorządów gmin w sprawie zasad funkcjonowania branży turystycznej w okresie ferii zimowych w 2021 roku, apelując jednocześnie o ich realizację w dobrze pojętym interesie gospodarczym i społecznym rejonów górskich.

Jesteśmy samorządem gospodarczym, reprezentantami wielu firm, w tym z branży turystycznej. Turystyka pośród firm z tego regionu jest dominującą aktywnością gospodarczą i dla większości firm głównie tych rodzinnych jedynym źródłem utrzymania.

Mamy poczucie odpowiedzialności i solidarności społecznej, rozumiemy przesłanki podejmowanych decyzji w trosce o zdrowie i życie obywateli, ale czujemy się też odpowiedzialni za funkcjonowanie i kondycję małych i większych firm, które w obecnej sytuacji walczą o przetrwanie.

Mając świadomość powagi sytuacji związanej z epidemią prosimy jednak o rozważenie propozycji złożonych przez samorządy gmin i miast zmierzające do odmrożenia branży turystycznej w określonym reżimie sanitarnym. Propozycje te, w naszej ocenie dają szansę na uratowanie przedsiębiorstw przed poważnym kryzysem ekonomicznym, a społeczności lokalnych przed katastrofą utraty pracy i środków do życia. Jednocześnie wprowadzają lepsze warunki dla bezpiecznego spędzenia wolnego czasu przez odwiedzających nas turystów.

My przedsiębiorcy ze swej strony gwarantujemy: - refundację kosztów wykonania testów przez przyjeżdżających turystów - testowanie pracowników zajmujących się bezpośrednią obsługą turystów - przygotowanie bazy noclegowej, gastronomicznej i innej do zaostrzonych wymogów i reguł sanitarnych.

Wprowadzenie dodatkowego progu bezpieczeństwa w postaci testów da możliwość uruchomienia mechanizmu kontroli na każdym etapie korzystania z wypoczynku. Jest to także w interesie samego turysty. Wydłużenie okresu feryjnego będzie również czynnikiem ograniczającym w znacznym stopniu przebywanie większej ilości turystów w jednym czasie na danym terenie i zmniejszy zagrożenie wzrostem zachorowań. Większość aktywności zimowych ma charakter rekreacyjny i odbywa się na otwartej przestrzeni, gdzie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Wprowadzenie zasad i rygorów umożliwiających spędzenie wypoczynku w Polsce pozwoli uniknąć sytuacji odpływu turyści i korzystania z zagranicznej oferty turystycznej w innych krajach.

Szanowny Panie Premierze, prosimy o rozważenie powyższych argumentów, podjęcie dyskusji dla wypracowania zasad i stworzenie możliwość oraz warunków utrzymania naszych firm.

Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej - Elżbieta Agata Wojtowicz
Prezes Sądeckiej Izby Gospodarczej - Paweł Kukla
Prezes Nowotarskiej Izby Gospodarczej - Marek Teper
Prezes Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej - Mirosław Bator"

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
zakopianka10:03, 28 listopada 2020
I moje pytanie pozostało bez odpowiedzi. Nikt nie wie co to za jedna ta Wojtowicz, skąd przychodzi, co sobą reprezentuje i czemu się nam narzuca...
ALA08:34, 28 listopada 2020
Zakopane nie chciało od września dzieci w szkole, bo groziło to zachorowaniami. A teraz chce wydłużenie ferii, czyli dzieci, ich rodziców i dziadków i kogo tam jeszcze, na feriowisko - MASE ludzi przez długi czas?
Wielbiciel pisu18:17, 27 listopada 2020
Do @Nigdy więcej na pis
W galeriach handlowych wszystko jest legalne są paragony i pracownicy mają opłacony ZUS
D.hu17:58, 27 listopada 2020
No to ludzie widze że kasa wygrywa z pandemia. W ten sposób nigdy nie wyjdziemy z pandemi bo ino kasa kasa a morze z bankami porozmawiać trzeba niech wam raty wstrzymia.
Urzędnik skarbowy17:06, 27 listopada 2020
Przecież obroty Wam nie spadły w stosunku do zeszłego roku to o jakich stratach mówimy tak samo o pracownikach których nie macie zarejestrowanych
Wielbiciel pisu17:00, 27 listopada 2020
Brawo PIS
Samo zatrudnieni którzy prowadzą pensjonaty bez pracowników domagają się pomocy?
Jeżeli jedna osoba da radę pracować za 20 osób to ma kasy że się w pale nie mieści wiec raz w swoim życiu może jechać na wczasy a nie pracować no chyba że obroty spadły mu w stosunku do tamtego roku tylko trzeba było coś w tamtym roku wykazać.
Jeszcze raz BRAWO PIS
Sprawdzać protestujących
Lochdown16:46, 27 listopada 2020
Nigdy nie myślałem, że kiedyś wybuchnie epidemia w trakcie której największym zmartwieniem będzie a co z wyjazdem ferie.
Nie otwierać16:00, 27 listopada 2020
W takim razie muszą wziąść na śiebie odpowiedzialność istnieńia ludzkie...
Nigdy więcej na PIS15:40, 27 listopada 2020
Ważniejsze dla nich są galerie handlowe.Tam się nikt nie zarazi bo będzie jedna osoba na 15 m, w pomieszczeniu zamkniętym, natomiast na stoku na otwartej przestrzeni może być jedna osoba na sto metrów. Czy ktoś jest w stanie to zrozumieć?
zakopianka15:31, 27 listopada 2020
A kto to jest w ogóle ta Wojtowicz?/.../
Nigdy więcej PIS15:31, 27 listopada 2020
BRAWO
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij