Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clear
18°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 39
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
03.12.2020, 12:00 | czytano: 15296

Policja podała szczegóły śmiertelnego wypadku w Zubrzycy Dolnej

Fot. Jakub Wojtyczek

Ofiara wczorajszego wypadku w Zubrzycy Dolnej to 31-letni mieszkaniec tej miejscowości - poinformowała dziś Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 21. Jak ustalono na miejscu, 32-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Nissan, jadąc w kierunku Jabłonki potrąciła 31-letniego mieszkańca Zubrzycy Dolnej. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kobieta kierująca pojazdem była trzeźwa. Przyznała, że pieszy nagle pojawił się po prawej stronie jezdni.

- Pod nadzorem prokuratora wykonano czynności procesowe, zabezpieczono ślady, wykonano dokumentację fotograficzną. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku, będą wyjaśniali policjanci w trakcie prowadzonego postępowania - informuje asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Obecna aura sprawia, że warunki na drogach dla wszystkich uczestników ruchu drogowego są trudne. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych. Policja przypomina także o konieczności noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym i zachęcamy do używania odblasków również w obszarze zabudowanym.

oprac. r/ KPP Nowy Targ, zdj. Jakub Wojtyczek
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
michał12:59, 6 stycznia 2021
biedny człowiek spoczywaj w pokoju
Zaldex09:45, 6 grudnia 2020
Suvy to bezpieczne auta ale trzeba patrzeć tez na drogę , bo pieszy może iść albo pies ciwyleci
Micra21:51, 4 grudnia 2020
Ola masz racje , zapierniczajo tymi suwami jak niewiem
bo to bezpiecNe auta ,
Wyżej się siedzi i lepsza widoczność , wystarczy na podhalanskiego popatrzeć jak jeździ .
rynkowy11:31, 4 grudnia 2020
odblaski ...to nie wstyd..w tak młodym wieku on i ona....wyrazy współczucia
kosa22:25, 3 grudnia 2020
Taki szeroki chodnik a on po drodze szedł.
Tk21:47, 3 grudnia 2020
Patrząc na samochód to mała prędkość nie była...
ola18:24, 3 grudnia 2020
A widzieliśćie zniszczony samochód -- to co z betonem się zderzyła . Ciemno --- noga z gazu no nie .
Klos17:51, 3 grudnia 2020
Na cmentarzach jest bardzo wielu co mieli pierwszeństwo .
inżynier16:53, 3 grudnia 2020
@kierowca
Masz rację. Dodatkowo pieszy idący wzdłuż drogi powinien iść lewą stroną i zawsze być gotowy skoku w zarośla. Powinien mieć obcisłe i odblaskowe ubranie pozwalające na szybki i zdecydowany unik przed pojazdem który nie może zahamować w ostatniej chwili. Jeszcze raz: Nie zapominajmy o odblaskach! Lekko się dziwie, że pieszy jeszcze nie ma obowiązku chodzenia w kasku w PL, ten obowiązek powinien obowiązywać poza obszarem zabudowanym ale zalecany kask powinien być również w zabudowanym. A kierowcy powinni dalej jeździć szybko ale bezpiecznie.
Pieszy16:24, 3 grudnia 2020
najgorsi są ludzie, którzy nie maja prawa jazdy. Idzie w nocy poboczem i myśli że go widać bo auto ma światła, a wystarczy że jedzie auto z przeciwka i tragedia gotowa. Światło nadjeżdżającego samochodu plus ciemne ubranie pieszego i nic nie widzisz. Często jeszcze dochodzą warunki atmosferyczne, które wszystko potęgują.

Piesi dbajmy o swoje życie. Nie zakładajmy jako pewnik, że kierowca nas widzi.
AkcjaBlask14:23, 3 grudnia 2020
Kondolencje dla rodziny i bliskich.

Co do policji to organy ścigania szczycą się, żę znajdą dzieciaka co ma 0,0001g trawy przy sobie i nagrody dostają.
Na ich miejscu polecam zorganizować akcje, na której by rozdawali wszelkiego rodzaju odblaski, które nie jednej osobie by uratowały życie.
Pioter13:45, 3 grudnia 2020
Straszna to dla tej 32 łatki ....musiała być w szchoku
XYZ13:20, 3 grudnia 2020
Do "kierowca" zgadzam się z Tobą. Piesi to teraz jak święte krowy,czasami to zero wyobraźni a potem płacz i lament. Ile razy zdarzyło mi się widzieć sytuacje gdzie brakowało sekund o krok od tragedii.
ANTY_LEWAK13:12, 3 grudnia 2020
@kierowca
Słuszna uwaga. Zasada powinna być taka że powinien ten się chronić która ma najwięcej do stracenia.
Owszem powinny być przejścia dla pieszych z bezwzględnym pierwszeństwem ale powinny być stosowane z umiarem (np przy szkołach itp) a nie na każdym skrzyżowaniu. Reszte powinna obowiązywać zasada że każdy pieszy może przejść w dowolnym miejscu na drodze jednojezdniowej ale na włąsne ryzyko i z obowiązkowym ustąpieniem pierwszeństwa pojazdom poruszającym się po tej drodze. Bo nie realnym jest egzekwowanie od kierujących troski o pieszych kiedy kierujący siedzą bezpiecznie zapięci w pasy w bezpiecznej puszcze (oczywiście 'względnie bezpiecznej'), to jest nielogiczne. Nie wolno zaburzać naturalnych instyntkownych zachowań przez tworzenie złudnego wrazenia o bezieczeństwie na przejsciu dla pieszych.
si13:00, 3 grudnia 2020
Przejścia dla pieszych nie spełniają jakichkolwiek standardów. Np. droga wojewódzka 969 w Krościenku obok boiska sportowego, oświetlenie włącza sie wraz z oświetleniem ulicznym o późnej porze a ludzie przechodzą.
kierowca12:18, 3 grudnia 2020
Nie bronię kierowców bo i sam jeżdżę ale nowe przepisy gdzie pieszy ma wszędzie pierwszeństwo to ostatnia głupota. Czasem po prostu nie da się zahamować w ostatniej chwili bo jest np lód przed przejściem. A ludzie idą na chama na pasy nie patrząc czy coś jedzie czy nie. Czy to aż tak wiele zatrzymać się i spojrzeć w jedną i drugą stronę? Kierowca wie wtedy że ktoś chce przejść i można wtedy uniknąć tragedii. Ludzie myślcie głową a nie telewizją!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij