Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
04.12.2020, 12:04 | czytano: 2496

Andrzej Gut-Mostowy: Igrzyska Europejskie będą ważnym czynnikiem w odradzaniu turystyki

zdj. Podhale24

Po ustaniu epidemii koronawirusa turystyka przyjazdowa do Polski będzie potrzebowała silnego impulsu i pomocy w odbudowie. Polska Organizacja Turystyczna upatruje takiej szansy w fakcie, że w 2023 r. w Krakowie i Małopolsce odbędą się Igrzyska Europejskie.

Komitet Olimpijski zadecydował, że trzecie w historii Igrzyska Europejskie, zaplanowane na rok 2023, odbędą się w Krakowie i Małopolsce. - Polska Organizacja Turystyczna widzi w tej imprezie duży potencjał i zamierza ją wykorzystać w promocji naszego kraju. Zainteresowanie wydarzeniem mogłoby wpłynąć na odbudowanie popytu turystycznego na przyjazdy do Polski wśród turystów zagranicznych. W dobie koronawirusa ruch ten praktycznie zamarł, na czym cierpią polskie firmy zaangażowane w jego obsługę - komentuje Grzegorz Cendrowski z POT.

- Igrzyska Europejskie 2023 to naturalna okazja do promowania Polski i polskiej turystyki za granicą. Jestem przekonany, że Igrzyska będą jednym z impulsów do pobudzenia gospodarki i ważnym czynnikiem w odradzaniu turystyki - dodaje pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki Andrzej Gut-Mostowy. To szansa na promocję Polski i jej walorów wśród zagranicznych turystów. - Mamy nie tylko powody do dumy z naszej sportowej reprezentacji, ale także z polskich marek, które są doceniane za wysoką jakość - podkreśla wiceminister.

Podczas Igrzysk Europejskich kilka tysięcy zawodników i zawodniczek będzie rywalizowało w dwudziestu czterech dyscyplinach sportu. Program Igrzysk ustalany jest przez organizatorów, którzy wybierają dyscypliny w oparciu o istniejącą infrastrukturę sportową. W związku z tym Igrzyska nie pochłoną dużych kosztów, ponieważ nie wymagają wybudowania wielu nowych, dedykowanych aren sportowych. Nowa infrastruktura drogowa, np. łącząca lotnisko Balice z Krakowem, zapewni natomiast sprawniejszy dojazd turystów do centrum miasta.

- Dzięki organizacji tak dużego wydarzenia sportowego, Polska skupi na sobie uwagę całej Europy. Musimy wykorzystać tę okazję i zaprezentować nasz kraj z jak najlepszej strony. Wspólnie z branżą będziemy starać się zatrzymać widzów Igrzysk w Polsce na dłużej i zachęcić ich do poznawania kraju. Chcemy stworzyć dla turystów kompleksową ofertę - mówi Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Nie tylko kibice, lecz także sami zawodnicy są potencjalnymi turystami. Na podstawie ich rekomendacji czy relacji w mediach społecznościowych do Polski mogą przyjechać, zachęceni pozytywną relacją, ich rodacy.

POT, s/
najnowsze informacje
komentarze
Sodoma i Gomora21:09, 6 grudnia 2020
Nie! Nie, nie. Po stokroć nie! Zgiń przepadnij, maro nieczysta.
obronimy Polskę11:30, 6 grudnia 2020
Trzeba protestować , a nie tylko pisać , aby tego filozofa zdjął Kaczyński z tych funkcji niezależnie od tego ,że go Gowin -V kolumna ciągnie za sobą . Oni obaj po jednych pieniądzach .Już raz Polskę zdradzili z Tuskiem i Po i teraz próbują drugi raz jawnie to zrobić . Czyżby Kaczyńskiego przekabacili , my górale nie damy się przekabacić.?Górale kiedyś obronili Jana Kazimierza , to i Kaczyńskiego obronimy .
góral21:55, 5 grudnia 2020
Już raz, na jedne igrzyska roztrwonili kasę.
Drugi raz im na to nie pozwolimy!
swój mająteczek najważniejszy17:55, 5 grudnia 2020
Dziadu - publiczne pieniążki to ci łatwo wydawać ! I znowu chodzi o sukces organizatora , który chcieliby napełnić swoją kabzę , a nie sukces Polski , tak jak było przy sprzedaży PKL i przy organizacji Olimpiady . ten sam scenariusz , bo z góry wiadomo że nic z tego nie wyjdzie .
avivat22:47, 4 grudnia 2020
Panie Gut już pana była koleżanka partyjna próbowała robić igrzyska czy też inną olimpiadę. I nie wyszło z tego nic, oprócz kasy!
na kredyt chyba17:35, 4 grudnia 2020
Jeszcze z jednej olimpiady i ze sprzedaży PKL się publicznie nie po rozliczał z Jagną , a już napędza Igrzyska europejskie. Dziwię się Kaczyńskiemu ,że on tak pozwala brykać temu sprzedawczykowi . A może znowu wyda się miliony i impreza nie dojdzie do skutku i znowu się nie rozliczy z wydanych zbędnie z funduszy , bo tak Po robi o zawsze - nie lubi się rozliczać.
Ciekawski15:26, 4 grudnia 2020
Komu chce odradzić turystyki ????
dowcipniś15:06, 4 grudnia 2020
Tego świrusa to se trzymojta w doma a nie obiecowac nom góroląm hej
Sceptyk14:40, 4 grudnia 2020
Oj tam oj tam, niech robią. To jest dobry interes. Wszystkim zarabiającym się opłaci. Ja zarobię, sąsiad zarobi, kupę ludzi zarobi w Małopolsce, organizujący też zarobią, a koszty jak zawsze poniosą wszyscy podatnicy.
baciok@14:35, 4 grudnia 2020
Do nick Witów
Celnie w punkt
PO wie jak to robić.
MLP14:26, 4 grudnia 2020
Masa pustych słów. A co z dojazdem do Zakopanego od Chochołowa. Dalej się kłócą? No to na Igrzyska nie dojedziemy...
vide jagna14:06, 4 grudnia 2020
Nie chodzi o sukces igrzysk tylko o napełnienie kieszeni "organizatorów".
TVP zadba o oprawę i będzie git. Nie takie wałki sasin ma w zanadrzu.
Witów13:53, 4 grudnia 2020
Ej Jyndruś pogodoj ze z Jagnom cy to sie opłaci, bo ona już organizowała igrzyska
NT13:37, 4 grudnia 2020
i niech by trwały pół roku
Antypis13:18, 4 grudnia 2020
Szczególnie ja sasin bedzie organizował to sukces murowany
alik13:01, 4 grudnia 2020
całe frukta są w organizowaniu , a nie w samych igrzyskach!
El barbero de Sevilla12:20, 4 grudnia 2020
Pierwsze Igrzyska Europejskie odbyły się w Baku.

Ciekawsza jest historia II edycji, która odbyła się w 2019 roku w Mińsku - Pierwotnie ich organizatorem mieli być Holendrzy, ale szybko ? po skalkulowaniu kosztów i ewentualnych zysków ? ze swoich chęci się wycofali.

Może pan GM zechciałby napisać - jakie zyski ze zorganizowania tych igrzysk mieli dotychczasowi ich organizatorzy tych poprzednich edycji - zapewne już można to podsumować.

Na razie, to mamy do czynienia z czystą propagandą (bo nawet nie marketingiem)

A już to, że niejaki pan Jacek Sasin w tym przedsięwzięciu będzie maczał palce daje niemalże gwarancję spektakularnej porażki (na pewno usłyszymy, że "zorganizowanie igrzysk, jest jak demokracja, musi kosztować - tyle, że p;podatników, nie Sasina:):):)
Konfederata12:16, 4 grudnia 2020
Szkoda, że igrzyska się nie odbędą, bo przecież za organizacje będzie odpowiedzialny minister Sasin.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij