Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
10.12.2020, 08:40 | czytano: 2890

Miliony na przebudowę Kuźnic. Czy tym razem się uda?

Materiały UM w Zakopanem

Zakopane dostało 5,5 mln złotych dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę węzła przesiadkowego w Kuźnicach. Problem w tym, że miasto od prawie roku nie może znaleźć wykonawcy dla tej inwestycji.

Urząd Miasta w Zakopanem ogłaszał już kilka przetargów i za każdym razem na przeszkodzie stawała zbyt wysoka cena, zbyt duża do udźwignięcia dla samorządu. Pod koniec listopada magistrat ogłosił nowy przetarg, licząc, że w końcu ceny ofert spadną. Urząd czeka na nie do końca grudnia i wtedy okaże się czy, również dzięki przyznanej przez rząd dotacji, uda się znaleźć wykonawcę i ruszyć z pracami.

Ich zakres obejmuje m.in. przebudowę i rozbudowę placu miejskiego w Kuźnicach, przebudowę fragmentu ul. Przewodników Tatrzańskich i ul. Kuźnice, budowę ścieżki rowerowej, budowę obiektów małej architektury oraz tymczasowego dworca komunikacji zbiorowej. Wizualizacja inwestycji na załączonym zdjęciu.

Termin zakończenia prac wyznaczono na jesień 2022 roku.

r/
najnowsze informacje
komentarze
MW11:37, 10 grudnia 2020
Budowa "węzła przesiadkowego" i pseudo dworca komunikacji zbiorowej w Kuźnicach to NAJGŁUPSZY POMYSŁ - może stacja metra a kolejne przystanki to: Kalatówki, Hala Kondratowa, Kasprowy Wierch,
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij