Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 61
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
10.12.2020, 15:00 | czytano: 9971

Uwaga to nowe oszustwo! Zapłacili za zakupy banknotem prezentowym

Zakopiańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustwa dokonanego w jednym ze sklepów w Zakopanem.

Sprawcy za zakupioną odzież zapłacili dwoma banknotami kolekcjonerskimi o nominale 500 zł. Sprzedawca przyjął „zabawkowe” pieniądze, lecz straty okazały się realne i prawdziwe.

- W dobie pandemii zaleca się dokonywanie transakcji bezgotówkowych ! Sprzedawcy – kasjerzy apelujemy o ostrożność i przestrzegamy przed podobnymi oszustwami ! - apeluje asp. Roman Wieczorek z KPP w Zakopanem.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
bebe00:49, 11 grudnia 2020
Wiecie co, zanim zaczniecie próbować kogoś obrazić bez sensu nieprzemyślanym komentarzem, to radzę się ugryźć w jęzor, a właściwie strzelić po łapach, co bezmyślnie klepią w klawiaturę czy ekran. Człowiek nie wiadomo ile już godzin pracował, mógł być zmęczony, niewyspany (może ma małe dziecko, czy z innych przyczyn nie może wyspać się od wielu dni czy nawet tygodni, kto z was to może wiedzieć, znacie człowieka?), albo może był lekko chory, jakoś nie do końca w formie w tym dniu... Pewnie sprzedawca to wg niektorych jakiś robot, co zawsze równie czujny i w dobrej kondycji, nigdy się nie męczy, i nie ma prawa sie pomylić, czy zagapić. A tu już każdy pierwszy do klepania chamskich komentarzy o "idiotach" itp. Smutne, no, taka mentalność, żeby tylko wbić komuś szpilę, ocenić pobieżnie kogoś, kogo się nawet nie zna i całą sytuację, o której się guzik wie... A wiecie, że takim bezmyślnym paplaniem, to można komuś krzywdę zrobić? Czasem czlowiek wytrzyma jedno chamstwo od ludzi, drugie, dziesiąte, pięćdziesiąte, ale nagle przychodzi ta ostatnia kropla w czarze goryczy. Tu już czlowiek ma nieprzyjemną sytuację samą w sobie, bo poniósł straty, został oszukany i okradziony, a na koniec mu jeszcze jakiś "życzliwy" skomentuje, że pewno wszystkiemu winna jego głupota. Też byście chcieli, żeby was ktoś tak potraktował i tak bezlitośnie ocenił w podobnej sytuacji? Nie? To czemu drugiemu tak robicie? Pomyślcie chwilkę nad tym...
banknot22:04, 10 grudnia 2020
Polecam wpisać w google "Kupił kiełbasę za fałszywe 500 zł" - dokładnie taki sam banknot tylko ponad rok temu.
Qwerty18:42, 10 grudnia 2020
Kto w ogóle zezwolił na użytkowanie takiej łudząco podobnej do oryginalnego pieniądza zabawki? Za to jest sprawa karna za podrabianie pieniędzy, nieważne że napis souvenir się na nim znalazł. Łudząco podobne.
Nie widać wymiaru, jeżeli jest on choć trochę zbliżony do oryginału to z miejsca można uznać podrabianie pieniędzy.
byw17:23, 10 grudnia 2020
jak suweniry to nie jest oszustwo.
Łoscypek15:47, 10 grudnia 2020
Tępota, głupota czy pazerność?
lb15:41, 10 grudnia 2020
Idiokracja to nie był film komediowy. To był dokument przewidujący przyszłość. Ta przyszłość nadeszła jeszcze szybciej, niż dokumentaliści przewidzieli w tym filmie :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij