Piątek, 26 luty 2021, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Jabłonka i okolice
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
14.12.2020, 21:08 | czytano: 4894

Policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

17-latek w gminie Czorsztyn, 53-latek w Sieniawie i 48-latek w Ludźmierzu - w weekend policjanci z Nowego Targu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

W sobotę rano na terenie gminy Czorsztyn policjanci zatrzymali 17-latka, który kierował mercedesem pod wpływem alkoholu. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód zabrał z domu bez wiedzy rodziców. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na skończone 17 lat, za popełnione przestępstwo i wykroczenie będzie odpowiadał, jak osoba dorosła.

Wieczorem w Sieniawie pijany 53-latek wyszedł ze sklepu chwiejnym krokiem i wsiadł do swojego peugeota. Kiedy uruchomił silnik i zaczął gwałtownie cofać, świadkowie zdarzenia wyjęli kluczyki ze stacyjki i nie pozwolili, aby odjechał. Ten z obawy przed policją uciekł pieszo w kierunku miejsca zamieszkania. Jednak zanim dotarł do domu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 53-latek stracił prawo jazdy. Postępowanie w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju.

Z kolei niedzielę po północy w Ludźmierzu kierujący motorowerem jechał „zygzakiem” całą szerokością jezdni. 48-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy. Podczas czynności okazało się, że jest kompletnie pijany. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
oli20:15, 15 grudnia 2020
Najwięcej pijaków jest w poście i adwencie,tacy to katolicy.Zamiast pomóc babie coś w domu,najlepiej jest zapić mor...A ten 17-letni to już będzie zanotowany więc trudno mu będzie zrobić prawo jazdy,ale co tam,wsiądzie w ojca mercedes i pojedzie.Karać bez wyjątku!
Aa13:05, 15 grudnia 2020
Dość niebezpieczne na drogach się jeździ , mając lęk i mało doświadczenia w jeździe trzeba dla odwagi i opanowaniu stresu coś wypić.Wtedy dopiero odważna jazda.
...tych klientów nie obsługujemy...06:37, 15 grudnia 2020
powinny być upubliczniane zdjęcia takich przynajmniej co mieli 2 promile, bo to już realni nieświadomi zabójcy...
Dr.Edke23:32, 14 grudnia 2020
@Johny
Tobie już nic nie pomoże...
Maniek23:24, 14 grudnia 2020
to i tak słaby wynik jesli chodzi o gmine czorsztyn jeden pijany hahaha zeby się ruszyli w teren to by lepsze rezurtaty mieli a tak kicha....
Johny21:23, 14 grudnia 2020
Ludzie boją się szczepień przez byle kogo i byle czym to stosują domowe metody zapobiegawcze.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij