Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
31.12.2020, 19:20 | czytano: 1009

Rabka-Zdrój przyjęła budżet na 2021 rok. "Oby się udało zrealizować"

I burmistrz Leszek Świder, i rabczańscy radni nie ukrywają, że budżet na 2021 rok nie jest budżetem marzeń i w ciągu roku trzeba będzie szukać dodatkowych pieniędzy.

- Ten budżet, który przyjęliśmy, oby się udało zrealizować. Chciałbym, żeby był przewidywalny, ale przykro mi, ale nie jest to przewidywalne. Zrobię wszystko, żebyśmy szukali środków zewnętrznych i nie zadłużali naszej gminy – powiedział po głosowaniu burmistrz Leszek Świder.

Podczas dyskusji na projektem uchwały wśród radnych panował niedosyt, ale i zrozumienie dla trudnych czasów, jakie nastały. - To nie jest budżet marzeń - mówiła radna Dorota Majerczyk i jak dodała, miasto musi aplikować o środki zewnętrze. - Ten rok będzie rokiem przetrwania ze względu na pandemię. I nie wiadomo jaki będzie.

Jak podaje Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, mimo pandemii, budżet jest stabilny i proinwestycyjny. Urząd miejski i podległe jednostki mają zabezpieczone niezbędne środki finansowe na realizację powierzonych im zadań. Zabezpieczone zostały środki na wynagrodzenia i dotacje. Część budżetu została przeznaczona na konieczne inwestycje i wydatki majątkowe. Dochody budżetu zostały ustalone na poziomie 84,7 mln zł, a wydatki – 92 mln zł. Wydatki i zakupy inwestycyjne sięgną 17,7 mln zł. Różnica między przychodami a wydatkami wyniesie 7,2 mln zł i zostanie pokryta z zaciągniętych pożyczek, niewykorzystanych środków oraz z dotacji. Zabezpieczono rezerwę budżetową w kwocie 250 tys. zł. Do najważniejszych zadań inwestycyjnych należą: przebudowa ulicy Tetmajera, Zgody i Brzozowej. Dużym zadaniem będzie przebudowa mostu na Poniczance (koło policji), łączącego Nowy Świat i Traczykówkę z ul. Podhalańską. Wśród zaplanowanych zadań są remonty dróg osiedlowych: Kaczmarczykowa w Chabówce i Cieślówka w Rdzawce. W przyszłym roku ma zakończyć się budowa wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju, ruszy też budowa remizy w Ponicach i dokończona będzie dobudowa sali gimnastycznej przy szkole w Chabówce. Planowany do budowy jest plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4 w Rabce-Zdroju, placu zabaw w Rdzawce i termomodernizacja budynków szkolnych na terenie gminy. W planie jest również adaptacja nieużytkowego poddasza SP nr 3 na salę wielofunkcyjną. W 2021 roku dokończona zostanie również przebudowa stadionu miejskiego. Gmina kontynuować będzie programy wymiany starych kotłów i montaż odnawialnych źródeł energii.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Ida09:37, 1 stycznia 2021
W Zarytym plac zabaw? To jakieś kpiny! A gdzie obiecana kanalizacja, bojsko sportowe, chodnik przy dk nr 28... Pani radna oświetla sobie przejście dla pieszych koło swojego domu a przejście koło szkoły ginie w mroku! Dalej zaryte traktowane jest jak niechciane dziecko!
Leszek22:46, 31 grudnia 2020
Burmistrzu ze rdzawki kiedy w końcu obiecany chodnik w Chabówce ,pieniądze poszły na podwyżki sołtysa ?
piotrek19:54, 31 grudnia 2020
kochani radni , wierzę w was jeżeli chodzi o znalezienie dodatkowych pieniędzy - już to nie raz pokazaliście podnosząc sobie diety ,a włodarzom pensję ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij