Czwartek, 25 luty 2021, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Szczawnica i okolice
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
31.12.2020, 22:45 | czytano: 2737

Pusto na ulicach, ścieżkach spacerowych i szlakach (zdjęcia)

Wprowadzenie ogólnopolskiej kwarantanny spowodowało, że turyści zrezygnowali z przyjazdu w góry. Mieszkańcy pienińskich miejscowości także postanowili ostatni dzień roku spędzić w domach.

W poprzednich latach na sylwestra turyści tłumnie odwiedzali nasz region. Największą popularnością cieszyła się Szczawnica i plenerowa impreza pod kolejką na Palenicę. W ostatni dzień roku, niezależnie od pogody, całe rodziny i grupki przyjaciół przechadzały się Drogą Pienińską i innymi szlakami turystycznymi, aby przed szampańską zabawą zażyć trochę zdrowego ruchu. Niestety dziś miejsca te były puste. Sporadycznie można było spotkać 2-3 osoby, albo kogoś spacerującego z psem. Plac gdzie zawsze o tej porze wszystko było przygotowane do nocnej zabawy także świecił dziś pustkami.

- Jesteśmy studentami z Krakowa. Moi rodzice mają w Szczawnicy mieszkanie. Przyjechaliśmy tu w 4 osoby, bo zawsze spędzamy sylwestra w górach - to najlepsze miejsce na przywitanie nowego roku. Będziemy świętować tylko w swoim gronie, choć planowaliśmy bawić się pod kolejką. Niestety covid pokrzyżował nasze plany - skarżą się młodzi turyści spotkani przy stoisku z oscypkami.

Ta noc będzie naprawdę wyjątkowa, niestety nie w dobrym tego słowa znaczeniu.

JD
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
do imprezowicz09:38, 1 stycznia 2021
I bardzo dobrze. Te "imprezy" jak je nazywasz pod wypłowiałym namiotem w sąsiedztwie różnych bud przyciągały miejscowych pijaczków i przyjezdnych nadużywających. W centrum miasta nie była to atrakcja a raczej zakała zniechęcająca normalnych turystów i mieszkańców do odwiedzania tego miejsca.
ech00:41, 1 stycznia 2021
do imprezowicz. Najważniejsze żeby flisacy mieli nowy port. Flisactwo powinno płacić za cumowanie. Zamiast poszerzyć ulice to wydaje się zezwolenia na zabudowę przy krawężniku. Ale cóż z Szczawnicy rządzi wspólnota leśno-gruntowa, patrz jak zajęte są parkingi przy ulicy Skotnickiej. Nawet parkometrów nie zainstalujesz bo Maryjan z Kazikiem muszą zarobić.
imprezowicz23:49, 31 grudnia 2020
jedna z najwiekszych atrakcji w Szczawnicy, czyli letnie imprezy pod namiotem Tyskie juz nie istnieja...tak rzadzi burmistrz, ktory jest glownym hamulcowym rozwoju Szczawnicy, przykre to bardzo
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij