Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Nowy Targ i okolice
Rain
14°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 47
Rain
12°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 47
Rain
14°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 47
Rain
18°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 40
Rain
16°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 41
Rain
13°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
02.01.2021, 11:06 | czytano: 39766

Po tragedii w Nowej Białej prokuratura wszczyna śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci

Fot. Michał Adamowski

Na początku przyszłego tygodnia znane mają być wyniki sekcji zwłok trzech młodych mieszkańców Nowej Białej, uczestników imprezy sylwestrowej w budynku szatni sportowej klubu sportowego Łęgi.

- Wszczęte zostało śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w zdarzeniu. W poniedziałek lub we wtorek poznamy wyniki sekcji zwłok. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny, trwają też przesłuchania świadków. Co do okoliczności mogę powiedzieć, że potwierdzają się ustalenia, o których informują media - mówi Prokurator Rejonowy w Nowym Targu Krzysztof Bryniarski.

Przypomnijmy, iż nie żyje dwóch 19-latków i jeden 18-latek, mieszkańcy Nowej Białej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w pomieszczeniach klubu KS Łęgi Nowa Biała przy stadionie zorganizowana została impreza sylwestrowa z udziałem kilkunastu osób. Po imprezie większość rozeszła się do domów, na miejscu została trójka młodych mężczyzn. Budynek był ogrzewany piecem zasilanym agregatem prądotwórczym. Rano jeden z mieszkańców miejscowości powiadomił policję, że w szatni klubu są trzy nieprzytomne osoby. Mimo reanimacji młodzi mężczyźni zmarli prawdopodobnie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Noworoczną tragedię w Nowej Białej opisują media w całej Polsce. Na miejscu byli dziennikarze największych telewizji TVP Info, Polsat i TVN.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Krzywogęby14:32, 3 stycznia 2021
@ berek
Tak Ty, jak i ktoś tam wcześniej, nie rozumiecie o co mi chodziło.
Mówiłem o "ofiarach" samych zakazów nie zaś o tych w wyniku ich nie przestrzegania.
Sytuacja z życia (na swoim przykładzie):
Jadę, prawie dwa kilometry droga przez pola, prędkość podniesiona
do 70 km/godz., po tym odcinku, skrzyżowanie z podporządkowaną podobną drogą. Za skrzyżowaniem ponowiony znak 70 km/godz. teren nadal pusty, po około 150 m. pozioma biała tablica z namalowanymi czarnymi dachami i wieżą kościoła (wiadomo co to) bez nazwy miejscowości (ta paręset metrów dalej tam gdzie budynki), zdejmuję nogę z gazu ale dalej jadę prawie 70 km/godz.. Około 100 m. za tablicą stoi kapliczka wokół niej krzaczki, za kapliczką boczna dróżka a w niej zasłonięci przez kapliczkę "radarowcy". I już jestem "ofiarą zakazów".

Podobnie jest z alkoholem. Na tych którzy powodują wypadki śmiertelne będąc pod wpływem alkoholu, zakazy nie działają wcale. Ci, którzy nie piją kierując pojazdami robią to z własnej odpowiedzialności. To kwestia wychowania.
W większości krajów Europy dozwolona jest zawartość alkoholu we krwi na poziomie 0,5 promila, w wielkiej Brytanii nawet 0,8 (i jest tam ponoć najbezpieczniej na drogach). Tylko w Polsce kierujący z 0,5 prom. alk. we krwi jest - PRZESTĘPCĄ .
Znam warunki austriackie, i tam policja nie "poluje" na kierowców, nawet jak widzą, że jest po kieliszku (pewnie wina), a jedzie całkiem poprawnie, to wcale nie są ciekawi ile ma we krwi. Nawet Polak może liczyć na taką pobłażliwość, o ile jedzie OK.
O czymś takim jak "zatrzymanie obywatelskie" chyba nie słyszeli.

I to wśród tych zakazów są ich ofiary.
Ja z nikogo nie zdejmuję odpowiedzialności za popełniony czyn. To jest oczywiste.
Jednak wprowadzanie zakazów również powinno się wiązać z odpowiedzialnością.
Naszym krajem od wieków rządzono na zasadzie nakazów i zakazów i niektórym wydaje się, że tak można dalej.

Napisałem dość dużo, i do tragedii z Nowej Białej pozwolę sobie tylko "dwa zdania". Bo wiem niewiele.
To byli ludzie pełnoletni. Gdyby nie zakaz, prawdopodobnie agregat stałby na zewnątrz. Nie wiadomo ile wcześniej było tam ludzi (może razem 5). Wychodzi na to, że "złamali" ci co wyszli wcześniej. Być może wszyscy oni spotykali się na co dzień, więc dlaczego mieliby się ograniczać w Sylwestra?
Czego ofiarami są ci młodzi ludzie? Bardzo smutne.
Anka11:35, 3 stycznia 2021
Do Piłkarz!!! Z tego co słyszałam dziennikarka która była na miejscu mówiła że prąd na zimę był odłączany, dlatego mowa o agregacie.
berek09:18, 3 stycznia 2021
Krzywogęby: dfokładnie, kto wprowadził zakaz jazdy po pijanemu ten odpowiada za śmierć ofiar wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.
pomyśl zanim coś chlapniesz21:46, 2 stycznia 2021
TVN to zrobi taką tragedię ,że cała Polska będzie pamiętać na lata - winny Kaczyński i Morawiecki , bo ich tam nie było , a powinni być .
Krzywogęby21:38, 2 stycznia 2021
@ Nowotarżanin z wyboru.
Na pewno jeździsz zgodnie z tymi ograniczeniami. Bo ja nie.
Patrzę na znaki ostrzegawcze (i nie tylko) i dostosowuję prędkość
do warunków (tak mnie kiedyś uczono).
Na odcinkach z ograniczeniami zdarza mi się tylko płacić mandaty, i tyle.
Mnie one nie pomagają.

Przełóż sobie to na opisywaną sytuację.


Przełóż to sobie na opisaną sytuację.
Piłkarz21:24, 2 stycznia 2021
Nie wiem o co chodzi z tym agregatem. Przecież w tej szatni jest od kilku lat normalnie prąd w gniazdkach, telefon tam ładowałem jak tam graliśmy. Przecież boisko treningowe ma oświetlenie. Widać zresztą gdzieś na zdjęciach że stoi tam słup.
Niższe ligi21:03, 2 stycznia 2021
U nas mamy tak samo, zreszta dla tysiecy chlopakow w pododobnych ligach w calej polsce, szatnia to drugi dom, trenuje sie tam, gra mecze mniej lub bardziej ważne i też się pije, robi grile, urodziny, festyny i zwykle melanże bez okazji, nie widze w tym nic złego w takim kraju żyjemy, (problem jest gdzie indziej i bynajmniej nie w tej miejscowości) stała się tragedia i ja bym nie sądził nikogo z żyjących a chlopaki niech spoczywają w pokoju ??????????
kajar20:25, 2 stycznia 2021
Jak zwykle znajdą się wśród komentujących oszołomy, co o zakazy obwiniają wszystkich tylko nie siebie. Łamiąc je dajecie powód do przedłużania ich przez rząd. Jak widać niekiedy to "e,co tam" kończy się tragicznie. Współczuje rodzinie i bliskim ofiarom.
Nowotarżanin z wyboru19:53, 2 stycznia 2021
@Krzywogęby - a za ofiary na drogach to pewnie odpowiadają ci co wprowadzają ograniczenia prędkości.
Krzywogęby17:18, 2 stycznia 2021
@ "ktt"
No właśnie. Kto wprowadził zakaz, ten ponosi - odpowiedzialność.
futuo vos16:45, 2 stycznia 2021
@tyle w temacie, @ktt
widać że ktoś tutaj kolegów nie ma, jak masz tyle do powiedzenia to nawet się nie wypowiadaj,
Smok16:21, 2 stycznia 2021
Albo mnie nie lubisz i moich poglądów, świeżych i młodych, Polskich z krwi i kości, albo sie podkohujesz w pinokiu Modi :-)

Wszystkiego dobrego w nowym roku, zdrowia, uśmiechu, niech się nam Polska zacznie w końcu dziać, tego życzę z całego serca, cześć Modi.

Lubię, lubię. Ale hasło 'kula w łeb" to trochę za mocne było. Moderator.
świrek15:54, 2 stycznia 2021
Ten obiekt jest ogólnodostęny,otwarty 24/h,czy ktoś dał im klucze?
Luckyluk15:52, 2 stycznia 2021
Agregat prądotwórczy czy jakieś chińskie Webasto/nagrzewnica?
Pio15:48, 2 stycznia 2021
Bez pochopnych oskarżeń bo przeprosić potem trudno prokuratura i policja myślę że wyjaśnią straszna tragedia brak słów.
intruz15:35, 2 stycznia 2021
Tak zainstalowali jak w całej Polsce jest zainstalowany. Jeden z drugim jest połączony, szeregowo. Obwód zamknięty. Większość w tym uczestniczy, ja tobie ty mnie. Aż się wytrują wzajemnie. To samo nastąpi tylko z większą mocą.
aut14:54, 2 stycznia 2021
@piłka
Fachowcem nie jestem ale też nie sądzę by agregat był na stałe tam ustawiony,nie trzeba dużo myśleć....
oli14:53, 2 stycznia 2021
Agregaty pracują na zewnątrz,więc dziwne,że nadzór budowlany,strażacy,kominiarze mogli dopuścić do otwarcia takiego budynku.Szkoda młodych,odeszli na drugi świat z czyjejś winy a mogli żyć.
thomas214:47, 2 stycznia 2021
agregat to chyba sami tam przynieśli bo przecież tam jest zasilanie normalne z sieci.. Pytanie czy agregat tam stał czy osoby które ostatnie wychodziły zostawiając kolegów nie wniosły go do środka żeby ktoś go nie ukradł. jakby był tam w środku cały czas to wszyscy by się zatruli.. musiał być na zewnatrz..
NOVA BELA14:14, 2 stycznia 2021
Tvp tam nie wpuscil,przekrecaja fakty...
tyle w temacie14:12, 2 stycznia 2021
Siedzieli by w chałupie na 4 literach to nie byłoby tragedii i pisaniny na tym portalu. Zresztą widać na ulicach jak młodzież stosuje się do obostrzeń.
ono tyn13:26, 2 stycznia 2021
agregat przynieśli swój, wsadzili pewnie do środka zeby nikt go nie podwędził, spalinami widocznie nikt się nie przejmował
Mądry po szkole13:09, 2 stycznia 2021
Z jednej strony to współczuję ale z drugiej to jednak selekcja naturalna. Co by nie mówić to jednak trzeba być głąbem żeby agregatu który wydziela spaliny(bo pewnie taki był) nie wystawić gdzieś na zewnatrz czy do pomieszczenia oddzielonego od tego w którym przebywali. Ale tak to już jest, nagroda Darwina w waszych rekach i współczucie dla rodziny mimo wszystko,szkoda.
ktt13:05, 2 stycznia 2021
Pomimo ogromnej tragedii jest kwestia odpowiedzialności: skoro był zakaz to pełnoletni uczestnicy dlaczego go złamali oraz kto im pozwolił na korzystanie w tym czasie w budynku. Nie przemawiają do mnie różne argumenty anty covidowców, którzy już wcześniej wypowiadali się w tym temacie. Jest zakaz to jest i odpowiedzialność.
piłka11:24, 2 stycznia 2021
Jak mogli tak zainstalować agregat? Co oni chcieli potruć swoich piłkarzy? Kto dał pozwolenie?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij