Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
04.01.2021, 20:13 | czytano: 4732

Coraz więcej busów. Powiat uruchamia kolejne linie

Arch. Podhale24.pl

Rada Powiatu Nowotarskiego wyraziła zgodę na uruchomienie dwóch kolejnych linii autobusowych: Raba Wyżna - Jordanów oraz Nowy Targ - Chochołów.

Uchwały w tej sprawie podjęli radni na przedsylwestrowej sesji. Pierwsza linia będzie kursować na trasie Raba Wyżna - Spytkowice - Skawa - Rabka-Zdrój - Skawa - Naprawa - Jordanów, druga: Nowy Targ - Ludźmierz - Rogożnik - Stare Bystre - Czarny Dunajec - Podczerwone - Koniówka- Chochołów.

Obie linie wystartują w tym roku. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu planuje ogłosić przetarg, w którym chce wybrać firmę przewozową do ich obsługi. Możliwe, że ruszą od marca.

- Bardzo się cieszę, że kolejne wykluczenie społeczne, jakim jest wieloletni brak bezpośredniego połączenia autobusowego z Chochołowa, Koniówki oraz Podczerwonego do Nowego Targu zostanie ostatecznie zażegnane - skomentował decyzję radnych powiatowych wójt Czarnego Dunajca Marcin Ratułowski.

Przypomnijmy, iż z początki stycznia ruszyły linie Szczawnica - Nowy Targ oraz z Podsarnia do Rabki-Zdroju.

r/
najnowsze informacje
komentarze
ona13:29, 5 stycznia 2021
Może warto by pomyśleć o połączeniu Nowy Targ-Zakopane, bo póki co zostały tylko kursy przelotowe z Krakowa.. Żółta linia zwinęła manatki i rano, bardzo rano nie ma czym dojechać... Słabo.
Maniek06:11, 5 stycznia 2021
a do Zakopanego nie ma rano... to jest uczciwe?
fred04:47, 5 stycznia 2021
A moze by tak gmina Lipnica Wielka co zrobiła zeby wielmożny Karol coś zrobi z tymi busami (JANKARA).Bo masakra co robi jest na rozkładzie a nie jedzie najlepszy był Chowaniec zawsze puktualnie jedził.No i w niedzielę jakiś kurs zrobić do Nowego Targu.
ukarany00:26, 5 stycznia 2021
Ciekawe kto wygra przetargi ....
Może pan J. z Ra. ?
busiarz23:39, 4 stycznia 2021
Zobaczymy, kiedy skończą się urzędnikom pieniążki na zabawy w tematy zastępcze... pół roku..? rok...?
Poromin20:54, 4 stycznia 2021
jak jedna gmina może tyle zdziałać a inne zajmują się pierdołami :(
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij