Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
08.01.2021, 09:50 | czytano: 3396

Środki dla gmin na drogi do gruntów rolnych

zdj. ilustracyjne

W tym roku Zarząd Województwa Małopolskiego planuje rozdysponować około 13 mln zł na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych, służących małej retencji. Gmina może maksymalnie otrzymać ćwierć miliona zł na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Nabór wniosków potrwa do 28 lutego br.

Maksymalny udział województwa w zadaniu wynosi 50%. W przypadku zrealizowania na terenie gminy w roku poprzednim zadania z zakresu budowy i renowacji zbiorników, służących małej retencji, poziom dofinansowania wzrasta do 60%, w przypadku dwóch zadań do 70%, trzech zadań do 80% oraz w przypadku czterech zadań do 90%.

Środki będą również przeznaczone na budowę i renowację zbiorników małej retencji, służących ochronie gruntów rolnych o powierzchni od 60 m2 do 10 tys. m2. Maksymalne dofinansowanie stanowiące 80%, w tym przypadku może wynieść 50 tys. zł. Ubiegać się mogą gminy oraz właściciele gruntów.

Ponadto powiaty mogą starać się o dofinansowanie stanowiące 80% zakupu sprzętu pomiarowego i informatycznego, niezbędnego do prowadzenia spraw z zakresu ochrony gruntów rolnych. Wzór wniosku oraz stosowna uchwała ZWM jest zamieszczona na stronie internetowej Małopolski.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
wicek19:10, 9 stycznia 2021
Państwo może dać tylko tyle, ile zbierze w podatkach. Mówiąc inaczej daje nasze a nie swoje.
Smok20:27, 8 stycznia 2021
A ja chce tak jak kucyk!
kucyk18:24, 8 stycznia 2021
Ja chcę drogę dojazdową do wolności gospodarczej i niskich podatków.
Rozdawnictwem się brzydzę i mówię ha-tfu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij