Poniedziałek, 18 styczeń 2021, Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 78
Clouds
-11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 88
Clear
-11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 78
Mist
-11°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-12°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 87
Clear
-13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 78
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dostateczna
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.01.2021, 15:00 | czytano: 2729

Obietnice milionów dla gmin górskich

Fot. Kadr z nagrania

Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił, że rząd przygotował pomoc finansową dla gmin górskich.

- Dramat, jakim jest pandemia, dotyka nie tylko osoby chore, ale też rzesze przedsiębiorców, którzy ze względu na koniecznie obostrzenia sanitarne, muszą zamykać i zawieszać działalność - podkreślił wicepremier. - Rząd podjął trudną decyzję o zamknięciu turystyki zimowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to duży cios dla przedsiębiorców i duże wyzwanie dla samorządów z gmin górskich. W ubiegłym tygodniu została uruchomiona nowa tarcza finansowa na 20 miliardów złotych i trafią one do 45 branż objętych obostrzeniami, w znaczniej mierze skorzystają przedstawiciele biznesu w gminach górskich - przypomniał.

Dziś, jak dodał, przedstawia plan wsparcia dla 200 gmin górskich. Samorządy te będą mogli umarzać podatek dla przedsiębiorców, a rząd będzie refinansował 80% kosztów takiego umorzenia. Samorządy otrzymają też dostęp do pieniędzy na inwestycje w turystyce. Jedna gmina będzie mogła otrzymać do 8 mln zł. - Te środki trafią do gmin górskich w ciągu najbliższych tygodni, miesiąca - zadeklarował. - Samorządy mogą występować z wnioskami, a po ich rozpatrzeniu rząd będzie przyznawał środki.

- W gminach górskich, turystycznych, ruch spadł w stosunku do zeszłego roku spadł o 70% - dodał minister Michał Dworczyk. - W takich niewielkich samorządach tak znaczący spadek ruchu ma ogromne skutki finansowe.

Minister podkreślił, że wierzy, iż ta pomoc pozwoli przetrwać ten trudny czas "który mamy nadzieję, że już się kończy". Ten wysiłek, jak dodał, jest jednak konieczny, by przezwyciężyć pandemię.

r/
najnowsze informacje
komentarze
rozsądek....11:42, 14 stycznia 2021
DODRUKUJĄ KASĘ ?!?!?!
czy może
ZROBIĄ ZBIÓRKĘ Z PENSJI POSELSKICH ?!?!!
ciekawski22:44, 13 stycznia 2021
Nigdy nie wierz filosemicie, który kosztem polskiego społeczeństwa, wspiera organizacje i środowisko żydowskie. Ten człowiek zrobi wszystko, by przypodobać się temu środowisku. Zapomnijcie, że uzyskacie jakąkolwiek pomoc. Jedynie co możecie dostać, to "ochłapy z pańskiego stołu" Swoją rolę, (jak to ktoś powiedział na tym forum) wyreżyserowaną rolę dobrego policjanta, ten Pan odgrywa perfekcyjnie. Nie dajcie się nabierać na te gadki.
samo życie07:55, 12 stycznia 2021
i kto rządzi światem ? korporacje..wystarczy stworzyć bożka covida , rozdmuchać zagrożenie ..i można wyłączyć z życia publicznego nawet urzędującego prezydenta największego państwa świata..a wam maluczkim wyłączą neurony po następnych szczepieniach ..Dworczyk mówi że co roku będą tylko coraz lepsze..
ola17:52, 11 stycznia 2021
Do Sonsiad. Głupoty gadasz i tyle. Hotele i pensjonaty są zamknięte nie wiem skąd takie durne masz wiadomości. Może wynajmują Ci co robią to na czarno. Innych kontrolują więc nie ma mowy o wynajmie.
Góral17:19, 11 stycznia 2021
Nie słuchać bredni gonić jak ...
p17:01, 11 stycznia 2021
panie gowin takie brednie to może pan w przedszkolu opowiadać komu weżmiecie aby komuś dać . Gdzie te miliardy z mafii vatowskiej macie , no gdzie ? kasa pusta ale obiecać trzeba aby ciemny lud siedział cicho i czekał na manne z nieba ...
Miłosław16:47, 11 stycznia 2021
A dlaczego Samorząd ma ponosić koszty wprowadzonych restrykcji?? A 20% umorzonych środków kto Gminom zrekompensuje?? Mieszkańcy?? Przeciez przy 10 milionach złotych wpływu z podatku od nieruchomości to 2mln złotych mniej w kasie.... z czyjej winy?? Ani Wojtow, ani przedsiębiorców.....
Naiwny16:47, 11 stycznia 2021
Górale to kupią:) jak wszystko
Andrzejx4816:33, 11 stycznia 2021
A czy ktoś rozumny wierzy jeszcze w te bajki i obietnice ludzie przecież oni łżą jak najęci dla nich najważniejsze to utrzymanie się jak najdłużej przy władzy i nabicie swojej kasy a ich naczelnym hasłem po nas tylko ruina i zgliszcza
12315:42, 11 stycznia 2021
Za gierka też tak było pomożecie -pomożemy no i mamy.
jak dawać to wszystkim....15:25, 11 stycznia 2021
Dziwne, że kryzys jest w tylko w górach ,gdzie sezon trwa lub trwał cały rok, a co mają powiedzieć hotelarze z nad morza tam sezon to trzy miesiące w roku.
konik15:22, 11 stycznia 2021
Socjalizm jest to ustrój w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju
Zdrowy15:21, 11 stycznia 2021
Banda. Nie pozwalają ludziom pracować, a teraz wciskają kit o pomocy. Wszyscy poniesiemy konsekwencje ich decyzji bo przecież ze swoich portfeli nie dadzą. Potem zaciągną pożyczki w bankach. Wiele pokoleń będzie to spłacało, w wężowe plemię już się z tego cieszy.
Sonsiad15:21, 11 stycznia 2021
Ale gminy górskie mają się dobrze ! Co prawda nie wszystkie ale Patrz dzisiejszy Fakt na pierwszej stronie , Tłumy w Kościelisku , i to prawda bo tam nie wynajmiesz kwatery bo wszystkie zajęte !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij