Niedziela, 28 luty 2021, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Czarny Dunajec i okolice
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 39
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 39
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 39
Clouds
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 70
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 60
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 39
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.01.2021, 11:00 | czytano: 6172

Budowa znowu stanęła

Arch. Podhale24.pl

Już po raz drugi wstrzymana została rozbudowa wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju.

Krajowa Izba Odwoławcza nakazała Urzędowi Miejskiemu w Rabce-Zdroju unieważnić wybór wykonawcy i jeszcze raz przeanalizować wszystkie oferty, jakie wpłynęły na przetarg. Jesienią urząd ogłosił przetarg na dokończenie prac. Budowa stanęła wiosną po tym, jak doszło do sporu między samorządem a wykonawcą o zapłatę za dodatkowe roboty i nie udało się dojść do porozumienia. Najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym jesienią postępowaniu złożyła firma F.H.U. KOŚMIDER Stanisław Kośmider z Rabki-Zdroju, która za kwotę 2,6 mln zł zobowiązała się w terminie do 30 października 2021 r. wykonać zlecone prace. I to jej powierzono dokończenie prac.

Z wynikami przetargu nie zgodziła się firma z Jarosławia, która zaskarżyła je do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta z kolei, po zbadaniu sprawy, nakazała unieważnić wybór firmy do dokończenia budowy i jeszcze raz przeanalizować wszystkie trzy oferty.

Wodny plac powstaje w centrum parku, w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Docelowo składał się będzie z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Będzie też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.

r/
najnowsze informacje
komentarze
piotrek15:01, 12 stycznia 2021
ta firma z rabki już dawno temu winna być wykluczona z wszelkich prac na terenie miasta i gminy - toż to partacze nic dodać nic ująć ...
ilolo14:24, 12 stycznia 2021
do "jak pies"
A może jest jakieś drugie dno skoro kazali przeanalizować jeszcze raz dlaczego wybrano najdroższą ofertę.
Adam14:08, 12 stycznia 2021
Do @Jak pies sołtysa
Skoro firma F.H.U. KOŚMIDER Stanisław Kośmide miała dostać dodatkowo 1 mln zł za nic, bo układy, układziki to chyba lepiej ją zmienić ?
Jak pies sołtysa12:07, 12 stycznia 2021
Wynika z tego, że firma z Jasła zachowała się jak przysłowiowy pies sołtysa. Sama nie da rady i innemu nie da. Złośliwość i zazdrość.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij