Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clear
18°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 39
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.01.2021, 16:00 | czytano: 7965

Nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policją

Arch. Podhale24.pl

W Ochotnicy Dolnej 23-letni kierowca opla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał, bo nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem alkoholu.

W minioną niedzielę, w Ochotnicy Dolnej policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem dokonywali kontroli pojazdów. Tuż przed północą funkcjonariusze zauważyli opla, który jechał bez wymaganego oświetlenia. W związku z popełnionym wykroczeniem przez kierującego, policjanci dali mu sygnał do zatrzymania pojazdu.

23-latek nie zatrzymał się jednak do kontroli drogowej i pojechał dalej. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem. Podczas ucieczki kierowca wykonywał gwałtowne manewry, a brawurową jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W pewnym momencie samochód zjechał z drogi i zatrzymał się na poboczu. Z auta wybiegł kierowca oraz pasażer i obaj zaczęli uciekać pieszo, w różnych kierunkach, nie reagując na polecenia zatrzymania się. Policjanci pobiegli za uciekinierami i po kilkuset metrach zatrzymali ich.

Szybko wyjaśnił się powód zachowania kierowcy. 23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Ponadto mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa, grozi teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

31-letni pasażer odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych i niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza policji, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
lewy migacz14:07, 13 stycznia 2021
@xyz, Za dużo filmów się naoglądali to uciekają. A ktoś im prawko dał. Testy psychiczne tylko dla zawodowych są... Reszta dostaje jak kartę rowerową.
Zmogac11:35, 13 stycznia 2021
Takula gumek = patologia
xyz19:20, 12 stycznia 2021
Na prawdę nie rozumiem, o co chodzi? co Ci ludzie mają, że uciekają przed policją?! To po co wsiada do samochodu??? A jak kogoś pod wpływem .... , to będzie ... gdzie policja...! Ok, wiedzą, że mają coś na sumieniu... ale ucieczka po co? Na Marsa nie ucieknie, tacy silni a kulturalnie nie potrafią się zachować? Czy przeprowadzić rozmowy?...a może po drodze komuś coś zrobić, bo auta w miejscu nie zatrzyma. I jeszcze obrażanie, tak... niektórzy myślą, że ktoś ma dysfunkcyjne myślenie. Policja be oni dobrzy... .
jaś18:49, 12 stycznia 2021
Brawo Panowie Policjanci !!!!! tak trzymać.
mieszkaniec18:16, 12 stycznia 2021
Brawo dla Panów z Krościenka
Trener17:25, 12 stycznia 2021
Kiepsko uciekał skoro go złapali . Brak totalny kondycji.
tarżanin nowy16:27, 12 stycznia 2021
Gdyby się zatrzymał to dostałby co najwyżej wyrok w zawiasach i nadal cieszyłby się wolnością, a tak to trafi do paki na minimum 3 miesiące skąd już nie wyjdzie jako ten sam człowiek. Szkoda chłopaka, ale wszystko ma na własne życzenie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij