Sobota, 16 styczeń 2021, Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego
Rabka Zdrój i okolice
Snow
-7°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 79
Snow
-8°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 96
Snow
-6°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 79
Snow
-6°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-6°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 87
Snow
-6°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.01.2021, 13:37 | czytano: 6860

Złodziejska szajka zatrzymana

Fot. KPP Nowy Targ

Policja zatrzymała szajkę złodziei, którzy kradli olej napędowy oraz akumulatory z maszyn budowlanych. Wpadli w Lasku, a policja podejrzewa ich również o inne przestępstwa.

W niedzielę przed północą, w Lasku podczas patrolu policjanci zauważyli mężczyznę stojącego przy volkswagenie, którzy na widok radiowozu nagle uciekł w zarośla. W aucie pozostał 17-letni chłopak. Policjanci rozpoczęli pościg za uciekinierem, który po chwili został zatrzymany. Podczas przeszukania volkswagena funkcjonariusze znaleźli kanister z paliwem, wężyki i akumulatory. Okazało się, że akumulatory zostały skradzione chwilę wcześniej z koparki, a olej napędowy ze spycharki zaparkowanej w sąsiedniej miejscowości.

Jak się okazuje, radiowóz nadjechał w bardzo złym momencie dla złodziei, gdyż właśnie przygotowywali się do kradzieży kolejnych akumulatorów i zostali spłoszeni przez funkcjonariuszy. Podczas czynności ustalono, że w kradzieżach brał udział jeszcze jeden 37-letni mężczyzna, który został zatrzymany następnego dnia rano.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że złodziejska szajka miała na swoim koncie jeszcze kilka podobnych przestępstw. Pod koniec ubiegłego roku w Chabówce próbowali ukraść olej z maszyn budowlanych. Podczas kradzieży i usiłowania kradzieży dokonali wiele zniszczeń powodując straty na łączną kwotę ponad 25 tys. złotych.

17, 31 i 37-latek są mieszkańcami gminy Rabka-Zdrój. Wczoraj usłyszeli łącznie osiem zarzutów. Podejrzani odpowiedzą za trzy kradzieże z włamaniem i zniszczenie mienia, kradzież i usiłowanie kradzieży, za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
Do Mieszkanki Podhala10:21, 14 stycznia 2021
Oczywiście że szajka. Jak ich nie znasz to się nie wypowiadaj. Ciągle coś kradną w bliższej i dalszej okolicy. Dobrze że kolejny raz policja ich złapała!
K.10:19, 14 stycznia 2021
Mieszkanka dobrze wie, kto gdzie i kiedy przebywał. Kto prawdziwie winny, a kto nie do końca.
A wszelkim niepowodzeniom winna polska policja - czyżby otrzymała Pani mandat w ostatnim czasie? :-)
Mieszkanka Podhala03:48, 14 stycznia 2021
Jaka szekle?policja chce się wykazać że w końcu rozwiązali grubszą sprawę A tak naprawdę złapali chłopaków którzy pierwszy raz próbowali coś ukraść, a prawdziwa szajka śmieje się z nich i pewnie teraz szykują się do następnej akcji ponieważ czują się bezkaralni.policja wspomina o kradzieżach z tamtego roku,przypisując te kradzieże tym sprawom,kiedy jednego nie było w Polsce A drugi był parę miesięcy na Śląsku u swojej rodziny,więc ludzie jaką to szajka.To nasza policja se nie radzi żeby prawdziwych zlodzieji złapać A kradną krowy, okradają bacówki, chałupy,,napadają na ludzi A policja ewidentnie sobie znimy nie radzi to najłatwiej przypisać to pierwszym lepszym, to jest nasza Polska policja, ale wszystko wyjdzie na jaw i policja dostanie po d***!
Podhalon20:22, 13 stycznia 2021
Powinni być pokazani ....
Musimy wiedzieć kogo unikać na ulicy mijać szerokim łukiem
ff18:41, 13 stycznia 2021
Pokazać te mordy.
Chłop16:58, 13 stycznia 2021
Niepotrzebnie uciekał , ja tez kiedy uciekałem przed żona jak mnie chciała ....
K.15:52, 13 stycznia 2021
Obcinać przy samym łokciu!!
Janek15:18, 13 stycznia 2021
Podpiąć im te akumulatory pod język i zostawić do rozładowania
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij