Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Zakopane i okolice
Clear
-1°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 43
Clear
-2°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 43
Clear
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 43
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 64
Clear
-1°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 61
Clear
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 43
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
17.01.2021, 17:45 | czytano: 2012

Niedziela nie dla nas. Na Wielkiej Krokwi wygrał Marius Lindvik

zdj. Piotr Korczak

Indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich wygrał w Zakopanem Norweg Marius Lindvik. Pierwsza seria należała do Anze Laniska. Andrzej Stękala, który skoczył o pół metra dalej od Słoweńca był czwarty, a ostatecznie piąty. Był najlepszym z Polaków.

W ostatnim dniu rywalizacji w ramach styczniowego Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi, do konkursu indywidualnego przystąpiło sześciu reprezentantów Polski: Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Zabrakło Piotra Żyły, który został w piątkowych kwalifikacjach zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

W sumie na liście startowej było w niedzielę 50 skoczków z dwunastu reprezentacji narodowych.

W serii próbnej najlepiej sprawił się Markus Eisenbichler. Reprezentant Niemiec poszybował na odległość 132,5 metra i wyprzedził Anze Laniska (132 m) oraz Halvora Egnera Graneruda (131 m). Dziewiąte miejsce zajął Andrzej Stękała (129 m).

Pierwszą serię wygrał Anze Lanisek, przed Mariusem Lindvikiem i Robertem Johanssonem. W tej serii skoków Andrzej Stękala oddał skok na odległość 134 m, co dało mu 4. miejcie. Kamil Stoch - 128 m. i miejsce 14., a Dawid Kubacki - 125 m i miejsce 17. Paweł Wąsek był 26., dwie pozycje niżej zaklasyfikowano Klemensa Murańke, a Jakuba Wolnego na 33. miejscu.

W finałowej serii Polacy uplasowali się na następujących pozycjach: Andrzej Stękała - 5., Kamil Stoch - 11., Dawid Kubacki - 15., Klemens Murańka - 27., a Paweł Wąsek - 28.

Wygrał Norweg Marius Lindvik - 145,5 m, Słoweniec Anze Lanisek był drugi (skoczył 143,5 m), a Robert Høneren Johansson - trzeci ze skokiem na odległość 141 metrów.

s/
najnowsze informacje
komentarze
skoczek18:52, 17 stycznia 2021
zawalili wczoraj a dzisiaj były poprawiny cosik sie mi wydaje ze druga połowa sezonu bedzie bez formy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij