Niedziela, 28 luty 2021, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Nowy Targ i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-3°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 77
Clouds
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
21.01.2021, 14:42 | czytano: 7016

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję i uciekł

NOWY TARG. Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który uderzył w zaparkowanego mercedesa, w którym siedziało małe dziecko i odjechał. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na ulicy Królowej Jadwigi.

Kobieta stała przy swoim zaparkowanym samochodzie i zapinała dziecko w foteliku, kiedy nagle w jej pojazd uderzył volkswagen. Mężczyzna kierujący autem nie zatrzymał się i pojechał dalej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kobiecie udało się zapamiętać numery rejestracyjne volkswagena. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z nowotarskiej drogówki. Po ustaleniu wszystkich okoliczności, rozpytaniu świadków i sprawdzeniu pojazdu w bazie danych, szybko ustalili właściciela.

Kiedy przyjechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, przed domem stał zaparkowany i uszkodzony volkswagen. Szybko wyjaśnił się też powód ucieczki mężczyzny. Okazało się, że był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał ubezpieczenia. 54-latkowi grożą teraz surowe konsekwencje. Wysoka, grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo odpowie za wykroczenie - spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a o braku ubezpieczenia zostanie powiadomiony Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który nałoży na właściciela pojazdu karę finansową.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Partyzant06:48, 22 stycznia 2021
Tak to jest jak się jeździ po z głównych drogach.
modecom20:36, 21 stycznia 2021
Do jo-Nic bo łon nie wiedzioł 'łon nie z tutela
ANULOWAĆ...
Roman Wielkopolski17:25, 21 stycznia 2021
Może z sylwestra wracał od Adama Mechanika
jo16:46, 21 stycznia 2021
zawsze tylko grozi kiedy bedziemy wiedzieli ile dostał !!!!
ww15:58, 21 stycznia 2021
Powiedzcie mi, na jakiej zasadzie można nie mieć OC. Ja na każdym kroku jestem kontrolowany.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij