Wtorek, 09 marzec 2021, Imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-7°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-6°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-7°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-7°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
22.01.2021, 10:32 | czytano: 3504

Halny nie odpuszcza (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński

Wał z chmur przeganiany wiatrem pędzącym z prędkością ponad 130 km/h - tworzy zachwycające kompozycje nad szczytami Tatr. Synoptycy zapowiadają, że halny utrzyma się co najmniej do jutra.

Jak informuje IMGW - nasz rejon znajduje się na skraju głębokiego i rozległego niżu. Jesteśmy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie spada.

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 3°C, w miejscach oddziaływania wiatru halnego około 9°C, wysoko w Tatrach około -2°C. Wiatr okresami dość silny i silny w porywach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Tatrach wiatr silny i bardzo silny od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 140 km/h, pod wieczór do 100 km/h; południowo-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

Tej nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna około -2°C, a w rejonach oddziaływania wiatru halnego około 5°C, wysoko w Tatrach około -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany zwłaszcza w kotlinach, lokalnie dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny (od 40 do 55 km/h), w porywach do 100 km/h; południowo-zachodni i południowy, powodujący zamiecie śnieżne.

W sobotę nadal zachmurzenie umiarkowane, wysoko w górach umiarkowane i duże. W Tatrach możliwe niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna około 4°C, a w miejscach oddziaływała wiatru halnego około 8°C, wysoko w Tatrach około -1°C. Wiatr miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 100 km/h, południowo-zachodni.

W Tatrach wprowadzono drugi, w pięciostopniowej, rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego.

IMGW, s/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij