Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
27.01.2021, 14:20 | czytano: 3091

Kolejna gmina zwalnia przedsiębiorców z podatku od nieruchomości

Rada Gminy Kościelisko podjęła uchwałę o zwolnieniu z podatku od nieruchomości od gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej za styczeń, luty, marzec 2021 r. Zwolnienie skierowane jest do przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii, z m.in. branż: obiekty noclegowe, wyciągi narciarskie, gastronomia i inne.

- Chciałem was zapewnić, że wraz z radnymi na bieżąco będziemy przyglądać się sytuacji i jeżeli zajdzie potrzeba, stosować dodatkowe, adekwatne rozwiązania (np. kwestia podatku od środków transportowych, itd.) - informuje wójt Roman Krupa. - Wiem również, że zwolnienie z podatku dla osób prowadzących działalność za I kwartał, to pomoc, która czasem jest jedynie kroplą w całym morzu Waszych potrzeb. Wiem także, że tak naprawdę wolelibyście pracować i prowadzić działalność. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach będzie to możliwe.

- Ponieważ znajdujemy się w okresie, kiedy przygotowywane są decyzje podatkowe na 2021, proszę aby przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnień, złożyli jak najszybciej stosowne oświadczenia i wypełnili właściwe korekty deklaracji. Usprawni nam to proces ich wydawania, a następnie dostarczania - dodaje.

Na stronie internetowej www.gminakoscielisko.pl oraz na profilu FB Urzędu znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania ze zwolnień w podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Źródło: Roman Krupa / Facebook, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
hotelorz20:25, 27 stycznia 2021
Tych na Krusie też?
Mieszkaniec16:08, 27 stycznia 2021
Nie trzeba , naprawdę , my wynajmujemy i mamy się nieźle ,no ale jak nie chcecie od nas piniedzy to więcej nam zostanie ,ja i nie tylko ja mam już rezerwacje na Wielkanoc i oby tak dalej
Maciej16:01, 27 stycznia 2021
Tak a normalni ludzie nie są dotknięci !!!Dramat
Boy14:53, 27 stycznia 2021
Za to podatki od nieruchomości podnieśli zwykłym Kowalskim.Tak samo śmieci, prąd,kanaliza poszły w górę.
wrrrr14:51, 27 stycznia 2021
Na początku roku rząd ponoć ogłaszał wsparcie gmin w celu zrekompensowania zwolnienia przedsiębiorców z podatku od nieruchomości. Weszło to w życie czy to był fejk news, a zwolnienie jest wyrazem dobrej woli włodarzy gmin? Pytałem w Urzędzie Miasta w Nowym Targu, ale nie planują żadnego grupowego zwolnienia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij