Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
30.01.2021, 10:51 | czytano: 1922

Kolejna pomoc dla przedsiębiorców

Fot. Kadr z nagrania

Rada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła uchwałę w sprawie zwolnień z podatku z nieruchomości przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu pandemii.

Uchwała ta rozszerza dotychczasową pomoc, przyznającą zwolnienie podatku w styczniu, na kolejne miesiące, aż do marca. Pomoc skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców objętych zakazem prowadzenia działalności lub czasowym ograniczeniem, prowadzących m.in. usługi hotelarskie, wyciągi narciarskie, restauracje, kawiarnie, bary (nie świadczące usług na wynos), działalność związana ze sportem, kulturą, rozrywką oraz udzielanie świadczeń w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego. Wnioski o zwolnienie z podatku przyjmowane są do 28 lutego.

Część radnych zwracała uwagę na fakt, że pomoc ze strony miasta skierowana jest tylko do niektórych branż, a być może należało by się zastanowić nad jej rozszerzeniem. Jednak, jak wyjaśniali urzędnicy, gdyby zwolnić z podatku wszystkich rabczańskich przedsiębiorców, kosztowałoby to budżet miasta kilka milionów złotych. - Pomoc skierowana jest do tych, którzy jej najbardziej potrzebują - argumentowano.

oprac. r/ UM Rabka-Zdrój
najnowsze informacje
komentarze
niema i nie będzie18:22, 30 stycznia 2021
@Pinokio.Miskę ryżu to byśmy dostali od PO.Na ziemniaki nie byłoby nas stać.
Moskwa18:18, 30 stycznia 2021
Będziemy pracować dla rosyjskiej agentury, KOŃFA nam to załatwi.
Pinokio13:58, 30 stycznia 2021
Będziecie pracować za miskę ryżu jak to wcześniej mówiłem
Wera11:23, 30 stycznia 2021
to nie jest zasługa gminy!!! nie róbcie z nich bohaterów! Oni dostali specjalnie na to kasę z rządu!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij