Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Czarny Dunajec i okolice
Rain
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
12°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
14°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Rain
18°
Wiatr: 37.044 km/h Wilgotność: 41
Clouds
17°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 40
Rain
12°
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
07.02.2021, 14:09 | czytano: 2709

Pomoc dla nowotarskich przedsiębiorców i restauratorów

arch. Podhale24

NOWY TARG. Projekty uchwał odnośnie zwolnień z koncesji na alkohol oraz zwolnień w podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu ogłoszenia epidemii - zostały jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju.

Stosowne uchwały mają zostać podjęte podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta, co wydaje się być formalnością, bowiem wspomniana komisja - liczy 18 radnych, a Rada jest 21-osobowa.

W projekcie uchwały proponuje się zwolnienie z podatku od nieruchomości przez dwa miesiące - luty i marzec - dla przedstawicieli branży turystycznej - właścicieli wyciągów narciarskich i przedsiębiorców świadczących usługi hotelarskie, a także zwolnienie z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W tym wypadku samorząd będzie mógł liczyć na wsparcie od rządu z tytułu utraconych z tego powodu dochodów. Rekompensata ma dotyczyć 80 procent poniesionych strat w budżecie.

Inna forma wsparcia wprowadzana przez samorząd, to zaproponowane przez burmistrza zwolnienie lokali gastronomicznych z drugiej raty opłaty za koncesję na alkohol. Przedsiębiorcy, którzy zapłacili już cała stawkę - Urząd ma zwrócić wysokość jednej z trzech rat.

s/
najnowsze informacje
komentarze
cyngiel21:13, 7 lutego 2021
Przekonam się, jak dostanę decyzję podatku od nieruchomości i działalności gospodarczej
wrrrr16:55, 7 lutego 2021
Super, dziękujemy!!!
Paragraf15:21, 7 lutego 2021
Fajnie. Coś przynajmniej się dzieje.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij