Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Szczawnica i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
25°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 64 %
23.02.2021, 08:20 | czytano: 3302

Policjanci pilnowali turystów. Mandatów dużo, ale fiesty nie było

ZAKOPANE. Sceny z poprzedniego weekendu, kiedy tłumy turystów bawiły się na Krupówkach, już się nie powtórzyły. W miniony weekend na zakopiańskich Krupówkach można było zobaczyć więcej patroli niż zwykle.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji, w tym okresie miejscowych policjantów wspierało kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa.

Dodatkowe patrole zwracały szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu. Sporo było turystów, którzy spacerowali i robili zakupy. Były pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek. Policjanci łącznie wylegitymowali 504 osoby i przeprowadzili 264 interwencje.- Ujawniliśmy 424 wykroczenia, które zakończyły się 298 mandatami karnymi. Aż 257 z nich nałożono za brak maseczki - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej komendy. - Pomimo wielu mandatów widać zdecydowaną poprawę w zachowaniu turystów i przestrzeganiu obostrzeń w porównaniu do ubiegłego weekendu. Było o wiele spokojniej. Jedna osoba została zatrzymana za usiłowanie wręczenia policjantom łapówki. Zatrzymano również osobę za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Policjanci drogówki ujawnili także pięć nieprawidłowości w transporcie zbiorowym - chodzi o przeładowane pasażerami busy.- Liczba policyjnych patroli na Krupówkach, ale także w innych i miejscach powiatu tatrzańskiego, była bardzo duża co w efekcie przełożyło się na odpowiedzialne zachowanie wielu turystów. Noc z niedzieli na poniedziałek to tylko dwie interwencje co może świadczyć o tym, że największa cześć „weekendowych” turystów wyjechała już w niedziele wieczorem. Tej nocy Krupówki były puste - dodaje Wieczorek.

KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Staszek eSBuś Turnia20:07, 23 lutego 2021
Jeśli za dużo tam turystów to zapraszamy do Ochotnicy.
Pod prąd19:46, 23 lutego 2021
Stan wojenny. Jeszcze trochę i będą gonić nas ze strzykawkami.
Czytac czytac i jeszcze raz czytac17:07, 23 lutego 2021
Proponuję poczytać co uważa na ten temat Klaus Schwab i jakie ma propozyvje na 4 rewolucje światowa
Frasne15:23, 23 lutego 2021
Turysto, wracaj do kufla.
turysta13:29, 23 lutego 2021
Jak długo można ciągnąć tą ściemę. Chyba już wszyscy pojedli tej pandemi więc skończ waść Niedzielski wstydu oszczędź. Zresztą przyjdzie wiosna to ludzie sami to skończą ile można żyć w krainie absurdu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij