Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.008 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 90
Rain
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
08.03.2021, 19:23 | czytano: 4799

W Rabce-Zdroju jak w Zakopanem

Fot. Piotr Kuczaj

Gorczańskie uzdrowisko, wzorem Zakopanego, postawi wielki napis w centrum miasta, przy którym turyści będą sobie mogli robić zdjęcia. Będzie on podobny do tego na zakopiańskiej Równi Krupowej i będzie brzmieć "I (serce) Rabka-Zdrój".

Miasto wyłoniło już firmę, która się tym zajmie. Koszt to nieco ponad 30 tysięcy złotych. Napis będzie miał 8 metrów długości, a litery 2 metry wysokości. Tam gdzie będzie serce, symbolizujące miłość ("love" jak "I love Rabka-Zdrój"), będzie ogólnodostępna ławeczka. Napis ma być gotowy na wakacje, a stanie naprzeciwko amfiteatru.

Samorząd zdecydował się na ten napis po bardzo dobrym odbiorze, z jakim spotkał się święcący w nocy napis o tej samej treści przy zakopiance w Chabówce (na "Patelniach"), będący przyciągającą reklamą uzdrowiska.

r/
najnowsze informacje
komentarze
marek07:03, 14 marca 2021
Równie dobrze wyglądałby napis Ja liubliu Rabku
marek07:01, 14 marca 2021
A to jakiś stan USA że napis nie po Polsku . Jak ktoś się wstydzi Polskiego języka to nie powinien zasiadać na Polskim urzędzie
Ale pomysł10:56, 11 marca 2021
Naprawdę pięknie widoki mamy na przeciwko amfiteatru, które będziemy zasłaniać napisem.
Napis bardzo fajny, to też nie jest typowa reklama na grzybicę krocza zasłaniająca piękny widok na który po patrzysz się max 10 sek przejeżdżając autem "patelnia".
Pomysł bardzo dobry, bo teraz to trzeba liczyć na młodych ludzi, którzy przyjadą zrobią zdjęcie i zdjęcie pójdzie w świat.
Koszty bo koszty bo nic i tak nie ma za darmo.
A im więcej turystów, tym więcej kasy.
Niech stawiają i niech kończą wodny plac zabaw oraz uruchomią bulwary. Jedynie czego nam może brakować to miejsce do kąpieli - nie prywatny basen, który w sumie i tak nie działa.
Jedynie kiedy Rabka umiera to zima, podczas której jedynie na lodowisko można pójść lub na górkę obok na sanki.
Ciekawski19:55, 10 marca 2021
Odbiór napisu przy "patelniach" był tak dobry, że teraz tam jest zupełnie inny napis. Naturalnie nasuwa się pytanie: co się stało ze starym napisem? Gdyby ktoś wiedział gdzie jest, to może nie trzeba byłoby zamawiać kosztownego nowego.
Chyba, że rabczańskie władze kierują się logiką prezesa klubu "Tęcza" z filmu "Miś".
xxxxx22:21, 9 marca 2021
w - co zrobią, jak im braknie pieniędzy?...bardzo proste - zaciągną kolejny kredyt
sąsiad17:28, 9 marca 2021
I Love - Potencjał,Skawę Podegrodzie,Szpital z długami.
Ćma ćme ćmi i miło mi.
Ludzie w Rabce obudźcie sie.
w11:06, 9 marca 2021
Tak jest jak się wydaje nie swoje pieniądze. Jak im braknie to zarobią? Do kogo łapy wyciągną? Dlatego swojego PITu tutaj nie rozliczę.
p11:06, 9 marca 2021
wyłoniona firma pochodzi z podegrodzia - tak ćwierkają w parku miejskim ptaszki ...
babcia10:18, 9 marca 2021
@dziadek
Po co szukać tak daleko,Cichy kącik czy Dajwór jest bliżej...
dziadek07:00, 9 marca 2021
Oj, żeby się nie rozpędzili i zaczęli eksponować każdy przysiółek, jak np Cipki w okolicach Ząb, Suche...albo Tumidaj w łódzkim
zenada21:47, 8 marca 2021
@wagarowicz
Wszystko się zgadza,aż bije proznoscia od co poniektórych...
JJl21:31, 8 marca 2021
I znowu powstanie kolejna szpecąca krajobraz reklama, piekna tyklo dla pomysłodawców. Gdyby jeszcze nawiązywała do tradycji regionu to może to by jakoś wyglądało. Ale teaz wszystko musi byc takie "hamerykanskie", ale że jest budowane za pieniądze podatników to nik nie bierze za to odpowiedzialności i opłata reklamowa tego nie obowiązuje. A wygląda tak samo paskudnie albo nawet gorzej jak i te wielkie reklamy wzdłóż dróg, a na dodatek zajmuje dużo więcej miejsca.
Wagarowicz20:43, 8 marca 2021
Próżność ludzka nie zna granic....
oli20:10, 8 marca 2021
Napis mi się podoba i dobrze ,że nie stanie na Patelniach,bo takie miejsca powinny być wolne od napisów i reklam.Wolimy oglądać piękne widoki a nie napisy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij