Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 95
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
07.04.2021, 13:31 | czytano: 3206

Powiat tatrzański przygotowuje się do Powszechnego Programu Szczepień

Arch. Podhale24.pl

Niezależnie od punktów, które już istnieją, w każdej gminie na terenie powiatu tatrzańskiego powstanie co najmniej jeden dodatkowy punkt szczepień masowych. Samo Zakopane przewiduje znacznie więcej takich miejsc.

Poszczególne gminy na poważnie podeszły do tego zagadnienia i już częściowo je rozpracowały. Te z nich, które dysponują własnymi Zakładami Podstawowej Opieki Zdrowotnej mają ułatwione zadanie. Jak wyjaśnia starosta tatrzański Piotr Bąk, w obrębie miasta znajdują się głównie Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej, a te nie są zainteresowane tematem przeprowadzania szczepień, dlatego zadanie to zostanie scedowane na Szpital Powiatowy w Zakopanem. Jednocześnie trwają prace nad zorganizowaniem innego, zastępczego rozwiązania.

- Mamy jeszcze trochę czasu, ponieważ cała akcja planowana jest na drugą połowę kwietnia, dlatego pragnę wszystkich uspokoić - procedura zostanie przygotowana tak, by każdy kto tylko będzie chciał się zaszczepić mógł to zrobić bez żadnych przeszkód - dodaje.

Przypomnijmy, iż w najbliższy czasie do Polski ma trafić blisko 7 milionów szczepionek. Rząd zapowiada Powszechny Program Szczepień, który ma ruszyć już w drugiej połowie kwietnia.

Źródło: Starostwo Tatrzańskie, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Góral z Zakopanego17:21, 9 kwietnia 2021
Co ino nie szczepili ta samą strzykawka kilka osób jak to bylo w Rzeszowie. Jest o tym informacja w internecie, a dla leniwych przytaczam fragment
Wirtualna Polska dotarła do korespondencji dr. Stanisława Mazura, prezesa Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie, ze swoimi pracownikami. Wynika z niej, że Mazur polecił wielokrotne używanie strzykawek jednorazowych przy podawaniu szczepionki. Prezes Centrum Medycznego tłumaczył WP, że polecenie szybko odwołał i że chodziło tylko o jedną z przychodni, w której zabrakło strzykawek. - Bardzo niebezpieczne i zupełnie niezgodne z praktyką. Nie można jednorazowego sprzętu używać u kilku pacjentów - powiedział w programie WP "Newsroom" prof. Jacek Wysocki, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii. Dodał, że "nie bardzo rozumie, co organizatorzy tego punktu chcieli osiągnąć ". - Przecież tego sprzętu jednorazowego użytku jest dużo. Na pewno jest to nieakceptowane. (?)Ta cała historia jest jakaś tajemnicza dla mnie - podkreślił Wysocki.
obłożyna23:13, 8 kwietnia 2021
maseczka - 80 % ? A kto to sprawdził? Jakie masz dane na ten temat? I jakie rozporządzenie będzie działać jak mało kto wie że przeszedł covida. Badanie przeciw ciał kosztuje 100 zł i nie zwalnia cie ze szczepienia. Szczepią nawet ozdrowieńców. Piszesz dyrdymały.
Tak bydzie10:09, 8 kwietnia 2021
Shawn Skelton na facebooku. Bardzo poważne NOP'y, sprawdzccie, pokażcie znajomym.
maseczka08:45, 8 kwietnia 2021
obłożyna 21:07, 7 kwietnia 2021
"ledwo 20 % się zapisało"

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem osoby, które przeszły kowida będą szczepione nie wcześniej niż 3 miesiące po pierwszych objawach. Na podhalu już jakieś 80% ludzi przeszło kowida więc kto ma się szczepić, bociany?

"ludzie bardziej boją się szczepionki niż covida"
Jeśli ktoś ma rozum to przed szczepieniem zrobi sobie test na przeciwciała i jeśli ma wysoki poziom to oleje ten eksperyment medyczny żeby nie narażać się na odczyny poszczepienne, które zagrażają życiu.

Gdybyś miała trochę oleju w głowie też byś się zastanowiła zamiast pchać się do szczepienia jak reszta .... Ale Ty już uwierzyłaś że bez szczepionki nie da się żyć. Powodzenia.
obłożyna21:07, 7 kwietnia 2021
Ogląda się tv to się wydaje że ludzie chcą się szczepić. A tu zrobili zapisy w pewnej firmie na Podhalu i ledwo 20 % się zapisało. Dziwie się że nie ma nawet połowy. Ale ludzie bardziej boją się szczepionki niż covida.
Ela20:42, 7 kwietnia 2021
Dziś usłyszałem z wielkiej komisji że "Korzyści ze stosowania szczepionki przewyższają ryzyko" Ja nie podejmę takiego ryzyka dla dobra firm farmaceutycznych.
panika16:50, 7 kwietnia 2021
@pilityca.Przeciw sztucznej panice wywołanej przez grypę(w większości bezobjawową) solą fizjologiczną(placebo) o nazwie jakiej im wygodnie.
pilityca15:50, 7 kwietnia 2021
Jaką szczepionką bo AZ nie ma chętnych a EMA wyda znowu informację, że szczepionka jest OK. Dzisiaj słyszę w wiadomościch, że Rosjanie mają trzy szczepionki i dodatkowo jedną dla zwierząt.
Dodi14:51, 7 kwietnia 2021
Po co tworzyć kolejne punkty szczepień skoro w tych istniejących wyznaczone terminy przesuwa sie po kilka razy. Zaczyna się rejestracja 60 latków a 70+ dalej są w czarnej d... e
maseczka13:44, 7 kwietnia 2021
Ludzie!!! Ludzie uciekajta, doktory jadą z Kalinca! Bedom scepić, chowajta się!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij