Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
08.04.2021, 14:00 | czytano: 3131

Nowoczesny mammograf dla szpitala

Fot. Podhalański Szpital Specjalistyczny

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu otrzymał 600 tysięcy złotych na zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów.

W ramach Narodowej Strategii Onkologicznej szpital zakupi nowoczesny mammograf dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Głównym celem Narodowej Strategii Onkologicznej jest zwiększenie wykrywalności nowotworów we wczesnych stadiach oraz poprawa jakości życia w trakcie i po ukończonym leczeniu.

Źródło: PSzS, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
fred04:59, 9 kwietnia 2021
Oj pacjent ma racje, aby nie był aparat tylko obsługiwany w prywatnym gabinecie,bo dużo sprzętu tak się uzywa i o tym dyrektor Wierzba doskonale wie.POZDRAWIAM i aby tak nie było.
fikcja16:44, 8 kwietnia 2021
Ciekawe czy znajda się pieniądze na zatrudnienie kogoś do obsługi tego "nowoczesnego mammografu"?

A @pacjent słusznie wyraża obawy o wykorzystywanie publicznego sprzętu do bezumownej diagnostyki w ramach prywatnych praktyk - to norma w polskich szpitalach. Takie urządzenie ma zapewne wbudowany licznik wykonanych badań (nawet każda drukarka teraz ma licznik). Tylko nie ma komu sprawdzić stanu licznika i porównać ze skierowaniami na badania. A nawet jak jest skierowanie to też robią przekręty bo przesuwają prywatnych pacjentów na początek kolejki. A pacjenci z NFZ lądują na szarym końcu.
M.M O'Graf16:04, 8 kwietnia 2021
@pacjent
sobie, to raczej tylko lekarski prywatną diagnostykę na tym sprzęcie zrobią - mammograf służy wykrywaniu zmian potencjalnie nowotworowych w piersiach (w zasadzie wyłacznie u kobiet, chociaż 1% raków piersi jest u mężczyzn, to u nich nikt tego nie podejrzewa, jeszcze później niż kobiety mają to diagnozowane, a wcześniej mają przerzuty i szybko schodzą z tego świata).
W Polsce istnieje program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - bezpłatne badanie mammograficzne przysługuje regularnie pacjentom powyżej 50 r.życia - wiesz jaka jest "zgłaszalność" ? - NIE PRZEKRACZA 33%!
Niech lekarze wysyłają pacjentki na mammografię państwo,gminnie, wojewódzko, prywatnie, służbowo, po dobroci i na siłę, ale niech one te mammografie robią, bo później jest już za późno i pozostaje jedynie oczekiwanie cudu...
Ula15:05, 8 kwietnia 2021
Dobra wiadomość.
rutp14:45, 8 kwietnia 2021
a zrobią system to beton
!14:40, 8 kwietnia 2021
Nareszcie! Pacjentki z Podhala na badanie jeżdżą do Suchej Beskidzkiej.
pacjent14:22, 8 kwietnia 2021
Oby sobie lekarze nie zrobili prywatnej diagnostyki na szpitalnym sprzęcie.Dziękuję
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij