Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 97
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
08.04.2021, 17:00 | czytano: 3896

Nowe oświetlenie w całej gminie

Fot. UG Poronin

Dzięki pieniądzom z tzw. Tarczy Górskiej gmina Poronin wymieni oświetlenie we wszystkich miejscowościach.

- Pierwszą inwestycję, jaką zaplanowała w ramach tych środków, będzie kompleksowa modernizacja i budowa oświetlenia w technologii LED. Chodzi nam o wymianę starych, sodowych, rtęciowych lamp, które pamiętają lata 70-te i generują nieprzeciętne zapotrzebowanie na energię elektryczną i są szkodliwe dla środowiska – poinformowała.

Oświetlenie ma być remontowanie na terenie całej gminy, w każdej miejscowości. Zakres zaplanowanych prac obejmuje modernizację i budowę oświetlenia ulicznego wykorzystującego technologię LED wraz z elementami iluminacji świątecznej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Kasiniok19:24, 8 kwietnia 2021
W każdym smartfonie jest czujnik światła, zainstalujcie sobie apkę do mierzenia lumenów. Stańcie pod słupem i zapiszcie z jaką siłą świeci teraz lampa a po wymianie porównajcie to z tymi LEDowymi.
Laser17:12, 8 kwietnia 2021
To tarcza jest na oświetlenie?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij