Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
08.04.2021, 18:47 | czytano: 2079

Rabczańscy radni nie zgadzają się z polityką powiatu

Chodzi o inwestycje drogowe. Część radnych Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju uważa, że powiat nie powinien ciągle wyciągać od miasta pieniędzy na własne inwestycje. - Nie może nas powiat szantażować, że coś wam zrobimy, jak dacie nam kasę. Na litość boską, to chyba nie jest w porządku - mówiła radna Aleksandra Koper.

Radni ostatecznie zgodzili się, na wniosek burmistrz Leszka Świdra, partycypować w kosztach budowy odwodnienia przy ulicy Sądeckiej, która jest zarządzana przez powiat. Mieli jednak zastrzeżenia, że miasto kolejny raz dopłaca do inwestycji powiatowej.

To jest droga powiatowa, to zadanie powiatu, miasto może "łaskawie" udzielić zgody na wejście w swój teren i to powinien być wkład własny. Słyszmy, że nie ma pieniędzy, kasa miasta jest pusta, a tu mamy się dokładać - mówił radny Jan Kwatyra, a podobnego zdania byli też inni.

- Powiat realizuje inwestycje tam, gdzie gminy partycypują w kosztach pół na pół. Ja wiem, że my byśmy też w gminie chętnie poszukali, żeby nam ktoś pół dołożył, ale powiat przyjął takie założenie, że tam gdzie gminy partycypują, to robi w pierwszej kolejności. Tak to wygląda - rozkładał ręce burmistrz Leszek Świder.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Obserwator08:33, 9 kwietnia 2021
Przecież sama rada miasta Rabki była kiedyś przeciwna powiatowi Gorczanskiemu - Rabka , Mszana Dolna, Jordanów, Raba Wyżna......
To teraz na kolana i prosić o Wszystko.
konkubin23:43, 8 kwietnia 2021
@taka prawda
Prawda jest taka że nie oddali wszystkiego co zabrali,co lepsze zostawili.Poza tym jaki dług miał N.Targ jaki Rabka...
taka prawda21:56, 8 kwietnia 2021
konkubin - szpital w Rabce w kampanii w 2006 roku obiecała przejąc kandydatka ówczesna Ewa Przybyło i dzięki temu wygrała wybory.
Powiat z wolą wyborców i wolą burmistrzyni Ewy Przybyło oddał szpital samorządowi Rabki - bez długu, który był przejęty przez szpital w Nowym Targu.
Samorząd Rabki odrodzi się po złym zarządzaniu przez ostatnie kadencje tzn od 2006 do 2018. To wymaga wiele pracy burmistrza i całej Rady Miasta.
Nie idzcie drogą PiS
konkubin20:03, 8 kwietnia 2021
Układajcie się dalej z powiatem,niech was doją ile się da.W sprawie szpitala też się ukladaliście,efekt znany.Poszedłbym po rozum do głowy i zatrudnił fachowca od wodociągów na dyrektora szpitala...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij