Wtorek, 21 września 2021, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 87 %
Rain
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89 %
04.08.2021, 11:28 | czytano: 2948

Nie ma pieniędzy na remont boiska przy szkole

Fot. Piotr Kuczaj

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu zrezygnowało z przebudowy nieczynnego boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rabce-Zdroju. Powód to brak dotacji od Ministra Kultury i Sportu.

- Dostaliśmy od marszałka 130 tys. zł, natomiast z ministerstwa nie dostaliśmy ani złotówki już któryś raz z kolei. Dlatego jest decyzja zarządu, że wycofujemy się z tego zadania. Przebudowa boiska będzie kosztować ok. milion złotych i nie stać nas w tej chwili na takie rzeczy. Jest sala gimnastyczna obok, jest kompleks sportowy, trochę dobrej woli, przy spadającej liczbie oddziałów, za dwa lata pewnie będzie jeden oddział w Rabce, góra dwa, to będziemy się cieszyć, w tym momencie nie stać nas wyłożyć milion złotych. Gdyby było dofinansowanie od ministra, to tak, ale nie ma i nie będziemy robić. Tak rozsądek nam nakazuje - powiedział na sesji starosta Krzysztof Faber.

r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij