Czwartek, 16 września 2021, Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
27°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
27°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
25°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
24°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 59 %
29.08.2021, 21:15 | czytano: 3053

Kpt. pil. Tadeusz Schiele upamiętniony na nowotarskim lotnisku (zdjęcia)

zdj. Krzysztof Garbacz

NOWY TARG. Na ścianie hangaru Aeroklubu Nowy Targ, malarz Robert Fisz umieścił mural poświęcony pamięci Tadeusza Schiele - wspaniałego lotnika kapitana Wojska Polskiego i Królewskich Sił Powietrznych - Dywizjonu Myśliwskiego 308.

Krótka uroczystość oficjalnego odsłonięcia malunku zorganizowania została w związku z obchodami Święta Lotnictwa Polskiego.

Odłosłonięcia muralu dokonał m. in. burmistrz Grzegorz Watycha w asyście przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu - kpt. Roberta Szostka oraz dowódcy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego/8th Airlift Base - płk. Pawła Bigosa, który odczytał okolicznościowy list od Ministra Obrony Narodowej.

Mural powstał w ramach programu "MUR, ALe historia Wojska Polskiego" i został dofinansowany ze środków Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wcześniej złożono kwiaty pod Pomnikiem Lotników poległych i tych którzy zginęli na Podhalu.

s/ zdj. Krzysztof Garbacz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Muzyk08:37, 30 sierpnia 2021
Piękny ten mural, gratulacje pomysłu i realizacji!
Wektor22:49, 29 sierpnia 2021
BÓG HONOR OJCZYZNA! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM WOLNEJ, NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij